Menu strony
Światło
światło

Usuwanie różnych dolegliwości za pomocą światła

Światło jest niezwykle ważnym składnikiem życia człowieka. Mówi się, że właściwie bez światła nie mogłoby istnieć życie. Bez wątpienia faktem jest, że osoby żyjące w strefach, które w dużej mierze pozbawione są światła słonecznego w ciągu roku, mają o wiele większe zagrożenie zachorowaniem przykładowo na depresję. Dlatego dostęp do naturalnego światła i ciepła słonecznego jest tak ważny. Na przykład w Polsce, która położona jest w strefie klimatu umiarkowanego, bywa tak, że w ciągu roku występuje duża liczba dni pozbawionych słońca.
jesień

Kiedy przybywa jesień przydatna będzie terapia światłem

Wszyscy dobrze wiemy, że o wiele fajniej się czujemy, gdy jest powyżej dziesięciu stopni i świeci słońce niż w momencie, gdy pada deszcz i za oknem jest szaro. Dlatego jesienią i zima wybieramy się na wczasy do miejsc gdzie jest ciepło. Ale nie zawsze mamy na to środki. Sporo osób chodzi raz na jakiś czas na solarium, by trochę się pobudzić i poczuć lepiej. Terapia światłem, jest bardzo rozpowszechnionym sposobem leczenia nie tylko sezonowej chandry, ale również stanów depresyjnych.
depresja

Światło dnia zastępowane lampą, czyli skuteczność światło terapii na jezienne depresje

Leczenie światłem to ciekawy i sprawdzony sposób na przeciwdziałanie objawom depresji. W krajach rozwiniętych terapia światłem znana jest od lat, w Polsce ta metoda dopiero wchodzi jako nowinka.