Menu strony
Światło
depresja

Światło dnia zastępowane lampą, czyli skuteczność światło terapii na jezienne depresje

Leczenie światłem to ciekawy i sprawdzony sposób na przeciwdziałanie objawom depresji. W krajach rozwiniętych terapia światłem znana jest od lat, w Polsce ta metoda dopiero wchodzi jako nowinka.
światło

Usuwanie różnych dolegliwości za pomocą światła

Światło jest niezwykle istotnym elementem życia człowieka. Mówi się, że w zasadzie bez światła nie mogłoby istnieć życie. Niewątpliwie faktem jest, że ludzie żyjący w strefach, które w dużym stopniu pozbawione są światła słonecznego w ciągu roku, mają o wiele większe zagrożenie zachorowaniem przykładowo na depresję. Z tego powodu dostęp do naturalnego światła i ciepła pochodzącego ze Słońca jest tak ważny. Przykładowo w Polsce, która leży w strefie klimatu umiarkowanego, zdarza się, że rocznie jest duża liczba dni gdy słońce jest niewidoczne.
jesień

Kiedy przybywa jesień przydatna będzie terapia światłem

Każdy dobrze wie, że o wiele lepiej się czujemy, kiedy jest ciepło i świeci słoneczko niż wtedy, gdy pada deszcz i za oknem jest szaro. Z tego powodu w czasie jesieni i zimy wybieramy się na wczasy do miejsc gdzie jest ciepło. Ale nie zawsze znajdujemy na taki wypad środki. Sporo osób idzie raz na jakiś czas na solarium, by trochę się pobudzić i poczuć lepiej. Fototerapia, jest bardzo rozpowszechnionym sposobem leczenia nie jedynie sezonowej chandry, ale też stanów depresyjnych.