Menu strony
Światło
jesień

Kiedy przybywa jesień przydatna będzie terapia światłem

Wszyscy dobrze wiemy, że o wiele lepiej się czujemy, kiedy jest ciepło i świeci słońce niż wtedy, gdy pada deszcz i za oknem jest chłodno i ciemno. Z tego powodu jesienią i zima wybieramy się na wczasy do miejsc gdzie jest ciepło. Ale nie zawsze znajdujemy na taki wypad środki. Część osób chodzi raz na jakiś czas na solarium, by odrobinę się pobudzić i poczuć lepiej. Fototerapia, jest bardzo popularnym sposobem leczenia nie tylko sezonowej chandry, ale też stanów depresyjnych.
światło

Usuwanie różnych dolegliwości za pomocą światła

Światło jest niezwykle istotnym składnikiem ludzkiego życia. Mówi się, że właściwie bez światła nie mogłoby istnieć życie. Bez wątpienia prawdą jest, że ludzie żyjący w strefach, które mają ograniczony dostęp światła pochodzącego ze Słońca w ciągu roku, mają dużo większe zagrożenie zachorowaniem przykładowo na depresję. Z tego powodu dostęp do naturalnego światła i ciepła słonecznego jest tak istotny. Na przykład w Polsce, która leży w strefie klimatu umiarkowanego, bywa tak, że w ciągu roku jest bardzo wiele dni pozbawionych słońca.
depresja

Światło dnia zastępowane lampą, czyli skuteczność światło terapii na jezienne depresje

Światłoterapia to interesujący i potwierdzony sposób na leczenie objawów depresji. W krajach skandynawskich terapia światłem znana jest od lat, w Polsce ta metoda wciąż jest niezgłębiona.