Menu strony
Nauczyciel
Egzamin maturalny

Kursy do matury - perfekcyjne przygotowanie do ważnego egzaminu dojrzałości

Matura to bardzo ważny egzamin, który zdoła zadecydować o naszej przyszłości. Nic dziwnego, że niemało maturzystów niezmiernie denerwuje się tym egzaminem. Taki stres zdoła być ogromnie niekorzystny, w związku z tym wskazane jest go zmniejszyć.
dziecko w szkole

Kompleksowe oferty powiązane z edukowaniem dzieci, jakie zagwarantują im optymalny rozwój

Osoby, które odpowiedzialne są za kompleksowe propozycje związane z edukowaniem dzieci, jakie zapewnią im doskonały rozwój fizyczny a także umysłowy są świadome, iż tylko i wyłącznie dzięki temu będą miały możliwość uzyskać dobre rezultaty. Teraz kompleksowość jest tym, co wyznacza podstawy w każdej dziedzinie, również w wychowaniu.
LEGO

Każdy rodzic wie, że kiedy brzdąc podrośnie, rozpocznie się jego edukacja

Edukacja nie powinna rozpoczynać się od szkoły, a dużo wcześniej, gdy smyk skończy 3 lata.


Każdy rodzic wie, że kiedy brzdąc podrośnie, rozpocznie się jego edukacja

Nikt nie powiedział, że w tak młodym wieku berbeć powinien już czytać i pisać.
język japoński poznań

Ile funkcjonuje znaków w języku japońskim a jak dużo minimalnie trzeba znać, aby móc pisać?

Język japoński, chociaż analogicznie jak język polski, wliczany jest do tych najbardziej skomplikowanych, to w domu czy też w nauce ma swych wielkich sympatyków na całym świecie. Wielu z nich zaczyna edukację samodzielnie, żeby w późniejszej kolejności kontynuować ją razem z biegłym nauczycielem.


Ile funkcjonuje znaków w języku japońskim a jak dużo minimalnie trzeba znać, aby móc pisać?

Jeżeli interesuje Cię język japoński Poznań jest miejscem, w którym tego typu wykładowców znajdziesz.
nauczyciele

Czemu nauczyciel musi się uczyć przez całe życie

Mało kto, że tysiące pedagogów poza pracą w szkole udaje się na szkolenia nauczycieli, by się rozwijać. Mnóstwo ludzi zazdrości pracy nauczycielom. W końcu nic w tym skomplikowanego... Trzeba tylko przekazywać informacje o danych częściach materiału i wypisywać szkolne dzienniki i dokumenty. Czasami ułożyć klasówkę. Nauczyciel pracuje przecież ledwie paręnaście godzin w tygodniu, dodatkowo ma pełne dwa miesiące wakacji - tylko zazdrościć. To niezwykle mylne myślenie.
Akustyka w szkole

Edukacja za friko

Ogólna opinia jest taka, iż w murach szkolnych przebywają wyłącznie dzieci. Dowodem przeciwległej tezy są szkoły dla dorosłych, które edukują osoby pragnące uzupełnić oświatowe braki.

Korepetycje i kursy językowe z polskiego dla osób z zagranicy i licealistów

Jak można się przekonać, język Polaków jest skomplikowany nie tylko dla obcokrajowców. Oczywiście od uczniów, dla których polski jest językiem ojczystym, wymaga się czegoś o wiele więcej, niż od ludzi, co zwyczajnie pragną poznać ten język: znajomości poezji, znajomości literatury, historii najsłynniejszych pisarzy, oraz historii i epok w sztuce: renesansu, romantyzmu i innych nazw, jakie użyteczne są generalnie głównie na lekcjach i nigdy potem. Nie jest to jednakże skomplikowane, a niezbędne do zdania egzaminu maturalnego, choć okazuje się, że jednak nie wszyscy dają sobie z tym radę. Nierzadko przydają się korepetycje język polski
edukacja

Dlaczego nauka nie jest najistotniejsze w życiu

Co jest najważniejsze w naszym życiu? Na pewno kilka wartości, jak rodzina, zabawa, edukacja i miłość. Powinniśmy wpadać dziecku możliwe najlepsze wzorce w tym zakresie. Rodzina jest tylko jedna, najważniejsza, rodzina jest ostoją na złe czasy, zabawa to rozwój, to radość życia, edukacja nas kształci i pobudza do myślenia, kształtuje nas jako przyszłego człowieka, miłość to wyróżnienie.
korepetytor w pracy

Zawód nauczyciela w stolicy. Poznaj charakterystykę

Niż demograficzny jest powszechnym procesem polegającym na zmniejszeniu się liczby urodzin dzieci w określonym czasie na danym obszarze. Obecnie Polska wkroczyła w jeden z największych niżów od lat czterdziestych XX wieku. Na taki stan rzeczy złożyło się dużo czynników, specjaliści jako najbardziej istotne z nich wymieniają masową emigrację spowodowaną otwarciem granic państw dla ludzi pracujących, kryzys finansowy oraz niezbyt opłacalną politykę rodzinną. Utrzymanie się niżu na takim poziomie może wywołać wiele negatywnych konsekwencji w bliskiej przyszłości.