Menu strony
Podróż
tajlandia wycieczki

Kiedy najrozsądniej wyruszyć do Tajlandii i/oraz zrealizować przygodę życia?

Kiedy najrozsądniej podróżować do Tajlandii? Kiedy wakacje w Tajlandii są w największym stopniu udane? Decydując się na podróż do Tajlandii powinniśmy wziąć pod uwagę bardzo wiele spraw, jedną z nich, prawdopodobnie najistotniejszą jest wybór pory roku, w której najlepiej pojechać do tego pięknego kraju.


Kiedy najrozsądniej wyruszyć do Tajlandii i/oraz zrealizować przygodę życia?

Dobór pory roku związany jest z warunkami pogodowymi, jak i ze szczytem sezonu, na który przypada masowy natłok turystów z całego świata.

Urlopu przyszedł czas!

Wakacje już blisko. Wydaje się, że do wakacji pozostało nam jeszcze wiele dni, ale to jedynie ułuda. Jednak czas szybko płynie. Trzeba już dziś zrobić rozeznanie, znaleźć sprawdzone
samolot

Nie oczekuj na ostatnią chwilę z rezerwacją miejsc.

Nasz świat cały czas się zmniejsza, globalizacja jest już czymś bardzo powszechnym i nieodwracalnym. Rozwój technologii elektronicznej komunikacji, takiej jak połączenia przez sieć oraz publiczna dostępność internetu ułatwiają kontakty międzyludzkie z przeciwnych krańców świata, czyniąc go niemalże natychmiastowym. Podobnie rzecz ma się z transportem między oddalonymi od siebie kontynentami.

Co warto odwiedzić w Białce Tatrzańskiej...

O ile myślisz o wyjeździe w góry, przemyśl, czy nie warto odwiedzić odmienny kurort niż zadeptane Zakopane. Kraina Tatr ma w sobie wiele atrakcyjnych miejsc, które są rzadziej odwiedzane przez Polaków. Najtrafniejszym przykładem jest magiczna Białka Tatrzańska, która leży tylko 20 km od Stolicy Tatr. Jest to cicha i niewielka wioska górska, która oferuje masę atrakcji dla turystów.
szkoła

Które przedmioty wybrać dla ucznia do szkoły

Jeśli powrócilibyśmy w krainie lat dziecięcych, gdzie byśmy od razu się udali? Do domu rodzinnego, w którym nie mieszkamy już od dawna, do nieżyjącej już od dawna babci czy do kolegów, których nie widzieliśmy od lat? Opcji jest sporo, na pewno nie poprzestalibyśmy na jednej z nich, przecież można by wszystko zrobić na raz, można by w jeden dzień powrócić do tych wszystkich miejsc.
nauka

Ciekawe profile kształcenia - Turystyka

Każdy absolwent liceum, który chce rozpocząć studia magisterskie, staje przed poważnym wyborem - jaki kierunek nauki wybrać? Jest to szczególnie istotna decyzja, dlatego, że ma ona wpływ nie tylko na kolejne 5 lat życia młodego człowieka ale również na następującą karierę zawodową i sytuację finansową. Podjęcia decyzji nie upraszcza niepewna sytuacja na rynku zatrudnienia, który w minionych sezonach zmienia się dynamicznie, razem ze zmianami globalnej i krajowej koniunktury.
Wycieczki, góry

Jak wybrać najlepszy sprzęt turystyczny na biwak?

Eskapady z plecakiem, to od dłuższego czasu bardzo znana forma spędzania wolnego czasu. Turyści preferujący taki sposób urlopowania, to nie rzadko zapaleńcy, którzy za nic w świecie nie wymieniliby swojego namiotu na najbardziej wyszukany pałac. Biwakowanie ma swój swoisty urok, pamiętajmy jednak, że dobrze dobrany sprzęt turystyczny a także bardzo dobry sprzęt sportowy, to podstawa udanej podróży.
eccotravel

Niebanalne kierunki podróży

Dokąd Polacy zwykle jadą na wczasy? Odpowiedź jest łatwa: Egipt, Maroko, Tunezja. Każdego roku kurorty w tych państwach są zatłoczone odwiedzającymi. Kiedyś były to wycieczki egzotyczne, obecnie te rejony są całkowicie ograne. Nie zadziwisz znajomych zdjęciami spod piramid, bo prawie każdy już je widział. Turyści, którzy pragną wsławić się jakąś oryginalnością, powinni wybrać inne cele letnich wojaży. Na globusie można wskazać całą masę punktów, które są nieustannie nieodkrytymi plamami przez polskich i innych turystów. Takim państwem, bardzo wielkim zresztą, jest Chińska Republika Ludowa.
góry2

Rzeczy na wyprawę pieszą lub kolarską

Zbliżają się wielkimi krokami cieplejsze tygodnie, w czasie których, długo przed rozpoczęciem wakacji, mnóstwo ludzi wyrusza na piesze i rowerowe wędrówki. Jest to dość korzystne z pewnych względów rozwiązanie – zagwarantowanie sobie wypoczynku, zanim na ścieżkach górskich, biwakach i w noclegowniach zjawi się armia turystów – jednak wymaga silnego charakteru i fizycznej kondycji, a na pewno dobrego stanu zdrowia.

Wszystko o czym chcesz poczytać na temat przewozu ludzi

Planując wakacje, można zrezygnować z biura podróży i samemu urządzić transport dla pewnej liczby ludzi. Stanowi to atrakcyjne rozwiązanie, zwłaszcza jeżeli lubimy wolność podróżowania i nie chcemy być ograniczani przez narzucone schematy wycieczek. Oprócz tego mamy możliwość wziąć wtedy ze sobą wyłącznie znajomych, nie wystawiając się na obecność obcych ludzi. Czym kierować się, wybierając firmę przewozową?.
1 2