Menu strony
Kursy
schemat BHP

Jaka musi być pielęgniarka? Co ważne jest w przypadku wykonywania takiego zawodu?

Zawód pielęgniarki wymaga od danej osoby specjalnych predyspozycji. Dużą wiedzę można przyswoić w czasie kursów, natomiast ważne są także odpowiednie cechy charakteru, jakie taka osoba powinna posiadać, a tego przecież nie sposób się nauczyć.
Akustyka w szkole

Edukacja za friko

Ogólna opinia jest taka, iż w murach szkolnych przebywają wyłącznie dzieci. Dowodem przeciwległej tezy są szkoły dla dorosłych, które edukują osoby pragnące uzupełnić oświatowe braki.

Korepetycje i kursy językowe z polskiego dla osób z zagranicy i licealistów

Jak można się przekonać, język Polaków jest skomplikowany nie tylko dla obcokrajowców. Oczywiście od uczniów, dla których polski jest językiem ojczystym, wymaga się czegoś o wiele więcej, niż od ludzi, co zwyczajnie pragną poznać ten język: znajomości poezji, znajomości literatury, historii najsłynniejszych pisarzy, oraz historii i epok w sztuce: renesansu, romantyzmu i innych nazw, jakie użyteczne są generalnie głównie na lekcjach i nigdy potem. Nie jest to jednakże skomplikowane, a niezbędne do zdania egzaminu maturalnego, choć okazuje się, że jednak nie wszyscy dają sobie z tym radę. Nierzadko przydają się korepetycje język polski
nauka w bibliotece

Egzamin dojrzałości - kiedy zacząć się uczyć, by porządnie zdać?

Egzamin dojrzałości jest tym największym oraz najistotniejszym, z którym musi zmierzyć się uczeń szkoły średniej. Ogrom nauki może być obezwładniający, ale matura jest możliwa do zadania, trzeba tylko mieć pojęcie, jak uczyć się i kiedy zacząć, aby osiągnąć wysokie noty.
nauczyciele

Czemu nauczyciel musi się uczyć przez całe życie

Mało kto, że gro pedagogów poza pracą w szkole decyduje się na szkolenia nauczycieli, by się dokształcać. Mnóstwo ludzi zazdrości pracy pedagogom. Przecież nic w tym trudnego Trzeba zaledwie opowiadać o danych fragmentach programu i wypełniać szkolne dzienniki i świadectwa. Czasami ułożyć klasówkę. Nauczyciel pracuje przecież ledwie paręnaście godzin w tygodniu, do tego ma pełne dwa miesiące wolnego - tylko pozazdrościć. To niezwykle mylne myślenie.
Zajęcia z dojazdem lektora

Nauka języka na kursach językowych

Kończą się wakacje, dzieci powróciły do szkolnych ławek. To doskonały moment, żebyśmy i my pomyśleli o poszerzeniu wiedzy albo zdobyciu całkiem nowych umiejętności. Może zaczniemy naukę całkiem innego języka obcego? Początek jesieni to idealny moment na rozpoczęcie kursu. Przede wszystkim musimy najpierw zdecydować jakiego języka pragniemy się nauczyć.

Dokształcanie nauczycieli w Polsce

Stanowisko nauczyciela to stanowisko bardzo ważne i potrzebne. Łączy się z ogromną odpowiedzialnością, gdyż to szczególnie od pedagogów zależy poziom wiedzy młodzieży, a więc przyszłość społeczeństw. Osoby te muszą więc posiadać odpowiednie predyspozycje do wykonywania zawodu, jak również dysponować niezbędne wiadomości i umiejętnościami.
zajęcia z języka angielskiego

Jak szybko nauczyć się języka obcego

Skończyły się wakacje, dzieciaki wracają do szkół. To świetny czas, żebyśmy i my zaczęli myśleć o dokształceniu się albo zdobyciu absolutnie nowych umiejętności. Może zaczniemy naukę nowego języka obcego? Wrzesień to idealny moment na rozpoczęcie kursu. Przede wszystkim powinniśmy na początku zadecydować którego języka chcemy się nauczyć.
consulting

Consulting skuteczną metodą na powodzenie firmy

Współcześnie spółki nie dążą tylko do powiększenia przychodów ze sprzedaży , ale i do zwiększenia jej wartości rynkowej. Odpowiednie zarządzanie wiedzą i consulting stają się narzędziem wygraną firmy . Umiejętności zawodowe pracowników mają wpływ na pozycję zajmowaną na rynku przez przedsiębiorstwo, determinują jej markę i świadczą o poziomie oferowanych dóbr czy usług.
dzieci w szkole

Dlaczego naukę języków obcych warto rozpocząć jak najwcześniej - garść praktycznych komentarzy dla opiekunów prawnych

Dzieciaki chętnie poznają świat i lubią zdobywać całkowicie nowe umiejętności: bardzo przyjemna jazda na rowerku na pewno jest równie lub nawet bardziej ekscytująca aniżeli pływanie. Co poniektórzy rodzice, a zwłaszcza ci, którzy z podwójną uwagą troszczą się o prawidłowy rozwój swych bliźniaków, często zapisują pociechy na rozmaite zajęcia. Za niektóre trzeba uiścić opłatę, a inne są darmowe. Czasem opiekunowie sądzą, że zapisywanie dzieci na dodatkowe zajęcia jest równoznaczne z zabieraniem im dzieciństwa, ale psychoterapeuci nie zawsze będą podzielać taką opinię.
1 2