Menu strony
Kursy
schemat BHP

Jaka musi być pielęgniarka? Co ważne jest w przypadku wykonywania takiego zawodu?

Bycie pielęgniarką wymaga od danej osoby specjalnych predyspozycji. Dużą wiedzę możemy przyswoić podczas kursów, natomiast istotne są także odpowiednie cechy charakteru, które taka osoba powinna mieć, a tego niestety nie da się nauczyć.
nauczyciele

Czemu nauczyciel musi się uczyć przez całe życie

Prawie nikt nie wie, że gro pedagogów poza pracą udaje się na szkolenia nauczycieli, by się rozwijać. Mnóstwo ludzi zazdrości pracy pedagogom. Przecież co w tym trudnego Trzeba tylko opowiadać o danych częściach programu i wypisywać szkolne dzienniki i dokumenty. Czasami przygotować klasówkę. Nauczyciel pracuje przecież zaledwie paręnaście godzin w tygodniu, do tego dostaje całe dwa miesiące wolnego - tylko zazdrościć. To niezwykle mylne myślenie.

Dokształcanie nauczycieli w Polsce

Stanowisko nauczyciela to stanowisko bardzo ważne i potrzebne. Łączy się z ogromną odpowiedzialnością, gdyż to szczególnie od pedagogów zależy poziom wiedzy młodzieży, a więc przyszłość społeczeństw. Osoby te muszą więc posiadać odpowiednie predyspozycje do wykonywania zawodu, jak również dysponować niezbędne wiadomości i umiejętnościami.
zajęcia z języka angielskiego

Jak szybko nauczyć się języka obcego

Skończyły się wakacje, dzieciaki wracają do szkół. To świetny czas, żebyśmy i my zaczęli myśleć o dokształceniu się albo zdobyciu absolutnie nowych umiejętności. Może zaczniemy naukę nowego języka obcego? Wrzesień to idealny moment na rozpoczęcie kursu. Przede wszystkim powinniśmy na początku zadecydować którego języka chcemy się nauczyć.
Zajęcia z dojazdem lektora

Nauka języka na kursach językowych

Dobiegły końca letnie miesiące, dzieciaki wracają do szkół. To dobry czas, abyśmy i my pomyśleli o dokształceniu się lub zdobyciu zupełnie nowych umiejętności. Może zaczniemy naukę całkiem innego języka obcego? Wrzesień to wspaniały moment na rozpoczęcie kursu. Przede wszystkim powinniśmy na początku zadecydować którego języka chcielibyśmy się nauczyć.
Akustyka w szkole

Edukacja za friko

Ogólna opinia jest taka, że do szkoły chodzą jedynie dzieci. Dowodem przeciwległej tezy są szkoły dla dorosłych, które nauczają osoby pragnące nadrobić oświatowe deficyty.
nauka w bibliotece

Egzamin dojrzałości - kiedy zacząć się uczyć, by porządnie zdać?

Egzamin maturalny jest tym największym i najważniejszym, z którym musi zmierzyć się uczeń szkoły średniej. Ogrom nauki może być obezwładniający, jednakże matura jest możliwa do zadania, należy tylko wiedzieć, w jaki sposób uczyć się jak też kiedy rozpocząć, żeby osiągnąć wysokie punktacje.
consulting

Consulting skuteczną metodą na powodzenie firmy

Współcześnie spółki nie dążą tylko do powiększenia przychodów ze sprzedaży , ale i do zwiększenia jej wartości rynkowej. Odpowiednie zarządzanie wiedzą i consulting stają się narzędziem wygraną firmy . Umiejętności zawodowe pracowników mają wpływ na pozycję zajmowaną na rynku przez przedsiębiorstwo, determinują jej markę i świadczą o poziomie oferowanych dóbr czy usług.
dzieci w szkole

Dlaczego naukę języków obcych warto rozpocząć jak najwcześniej - garść praktycznych komentarzy dla opiekunów prawnych

Dzieciaki chętnie poznają świat i lubią zdobywać całkowicie nowe umiejętności: bardzo przyjemna jazda na rowerku na pewno jest równie lub nawet bardziej ekscytująca aniżeli pływanie. Co poniektórzy rodzice, a zwłaszcza ci, którzy z podwójną uwagą troszczą się o prawidłowy rozwój swych bliźniaków, często zapisują pociechy na rozmaite zajęcia. Za niektóre trzeba uiścić opłatę, a inne są darmowe. Czasem opiekunowie sądzą, że zapisywanie dzieci na dodatkowe zajęcia jest równoznaczne z zabieraniem im dzieciństwa, ale psychoterapeuci nie zawsze będą podzielać taką opinię.
ratusz

Na edukację nigdy nie za późno - oferta edukacyjna we Wrocławiu

Zdarza się, że w czasie najważniejszych egzaminów przychodzi moment słabości, gorszy dzień bądź banalny pech. Słabo zdany sprawdzian maturalny może sprawić, że nie zakwalifikujesz się na dobre studia.
1 2