Menu strony
Psychologia
Akademia Inspiracji Baltic Wood

Jak zidentyfikować siebie? - kursy NLP.

NLP to ogólnie rzecz biorąc nic innego jak stosowne komunikowanie się z otoczeniem. Za jego pomocą też w naszym wewnętrznym, osobistym świecie możemy się rozwijać, by pożyteczniej oraz głównie pozytywniej rozpocząć zerkać na nasze środowisko. Ważne to zrozumieć oraz zaaprobować nasze życie, by w konsekwencji można było wprowadzać stosowne zmiany.
Dziecko na plaży

Zadawanie zapytań u najmłodszych

Maluchy posiadają naturalną ciekawość poznawczą, dlatego ciągle obserwują, manipulują przedmiotami, chcą wszystkiego dotknąć, poszukują wyjaśnień. Pierwsze pytanie dziecka uznaje się za początek samodzielnej myśli dziecka. Dziecko zauważyło problem i oczekuje od rodziców jego rozwiązania. Na początku ma to charakter bardziej emocjonalny niż intelektualny. Wiek pytań nazywany jest także "głodem wiedzy".
Kobieta u lekarza

Zgłoś się do psychologa

Psychologia to dość użyteczna nauka. Nie musimy nikomu klarować, jak dużo ta nauka wprowadza w ludzkie życie. Na tej nauce bazują nie tylko wszelkiego rodzaju terapie, które jako pierwsze kojarzą się z słowem „psychologia”. W pewnym sensie stworzone są na niej także socjologia, pedagogika, szeroko rozumiany marketing... i wiele, wiele innych.
Psychologia i coaching

Problemy małżeństwie: jak skutecznie z nimi zawalczyć?

Małżeństwo to trudny temat - w końcu trudno myśleć, że skoro dwoje pełnoletnich ludzi wstępuje w związek, to nie będzie pomiędzy nimi różnego rodzaju konfliktów, waśni, itp. To w zupełności normalne - prawda jest taka, iż te małżeństwa, który najzupełniej są pozbawione kłótni są najzwyczajniej w świecie bardzo odmienne. I dlatego właśnie czymś niesamowicie ważnym jest to by wszyscy małżonkowie starali się o to, aby zachować umiar. Jakiś mądry profesor powiedział, iż kłótnie małżeńskie są dobre, lecz najważniejsze jest to by przed pójściem spać dojść do porozumienia.
medycyna

Psychologowie – dlaczego są potrzebni najbardziej inteligentnemu gatunkowi na Ziemi

Ludzie zawdzięczają własną pozycję na planecie między innymi inteligencji – jest ona czymś niespotykanym w przyrodzie, chociaż coraz więcej znajduje się dowodów, że ssaki, szczególnie człekokształtne, też posiadły spore umiejętności w dziedzinie używania narzędzi, organizowania się w swoich stadach i tak dalej. Inteligencja pozwoliła zbudować znaną dziś cywilizację, ogromne szeregi wynalazków, z jakich czerpią wszyscy: elektryczność, samochody, ogrzewane mieszkania.
Lekarzowi możesz zaufać

Psycholog a psychoterapeuta

Terminy „psychologia” oraz „psychoterapia” na dzień dzisiejszy nierzadko są ze sobą mylone. Przede wszystkim ludzie zastanawiają się, gdzie zwrócić się w poszukiwaniu pomocy w pozbyciu się określonego problemu. Niejednokrotnie w grę wchodzi także psychiatria. Każde z tych wymienionych określeń oznacza coś innego, mimo że przedstawiciele wszystkich trzech dziedzin interesują się tą samą sferą funkcjonowania człowieka, a mianowicie umysłem. Coraz więcej osób poszukuje specjalisty, który udzieli rady jak poradzić sobie z daną sytuacją życiową. Z tego powodu frazy typu „gabinet psychoterapii Wrocław”, „psychoterapia Warszawa” są bardzo chętnie wpisywane w sieci.