Menu strony
Lekarza
Fixsin

W jaki sposób dbać o nasze zdrowie zimą

Zima to okres kiedy odporność naszego organizmu jest osłabiona – musimy więc zadbać o siebie, tak, aby nie narażać się na chorobę. W czasie tym jesteśmy wręcz zasypywani informacjami na temat tego w jaki sposób o siebie dbać i jakiego rodzaju leki stosować, gdy już choroba nas dopadnie.


W jaki sposób dbać o nasze zdrowie zimą

Najważniejszym pytaniem powinno być w jaki sposób zabezpieczyć się przed chorobą? Naturalnie trzeba się cieplej ubierać – ale tego chyba nie trzeba nikomu mówić – niezwykle niskie temperatury robią to za nas – wiadomym jest, że gdy sypie śnieg wypada zadbać o odpowiednio ciepłą kurtkę oraz o porządne wykonane buty.
talerz dobrych kalorii

terapia z użyciem własnej pompy insulinowej

Współcześnie coraz to większa ilość osób boryka się z problemem cukrzycy. Cukrzycy niestety nie da się wyleczyć, jednak przy dobranej diecie i dobranym leczeniu jest możliwość skutecznie przeciwdziałać powikłaniom tej choroby.
Skuteczny lekarz

Jak znaleźć dobrego lekarza?

Kiedy potrzebujemy lekarza zwykle najistotniejsze jest dla nas aby trafić pod opiekę najwyższej klasy specjalisty. Korzystamy najczęściej z internetu - np. wpisujemy "psycholog wrocław" i klikamy w pierwsze wyniki. Nie mamy ochoty narażać się na styczność z kimś, kto potraktuje nas źle, postawi złą diagnozę i zaordynuje nieadekwatne lekarstwa.
Kobieta

Kilka słów na temat badania USG - dowiedz się niezbędne informacje

Są sytuacje, w których może pojawić się ból dotykający niektóre części cała, wówczas warto bez zwłoki udać się do lekarza w celu pilnych konsultacji, a także - finalnie - na właściwe badania, by znaleźć źródło bólu.
cukier

Jakimi zadaniami zajmują się pielęgniarki? Za które zadania są one odpowiedzialne?

Pielęgniarka to jeden z najistotniejszych pracowników Służby Zdrowia, ponieważ ma ona bezpośredni kontakt z chorym. Taka podpora jest bardzo potrzebna. Ten zawód można zaliczyć do zawodów z grupy bardzo odpowiedzialnych, a co za tym idzie obdarzonych społecznym zaufaniem.


Jakimi zadaniami zajmują się pielęgniarki? Za które zadania są one odpowiedzialne?

Pielęgniarka jest zatrudniona w punkcie opieki zdrowotnej, a jej główne zadania to głównie opieka nad osobami chorymi.
Lekarzowi możesz zaufać

Jak znaleźć najlepszego lekarza?

Gdy poszukujemy lekarza najczęściej najważniejsze jest dla nas aby trafić pod opiekę najlepszego specjalisty. Korzystamy najczęściej z internetu - np. wpisujemy "dermatolog wrocław" i klikamy w pierwsze wyniki. Nie chcemy narażać się na kontakt z osobą która będzie traktować nas źle, postawi złą diagnozę i zaordynuje nieadekwatne leczenie. Nasze zdrowie jest najważniejsze i należy o tym pamiętać!
dieta dla kobiet w ciąży

Dietka przeznaczona dla kobiet w trakcie ciąży - czyli, jak zdrowo konsumować w trakcie "noszenia" dzieciątka

Słowo "Dieta" to jedno spośród zaczynających słówek, jakie słyszymy, kiedy okazuje się, iż jesteśmy w ciąży i wbrew pozorom, wspomniane słowo Musi zostać wypowiedziane.
osiedle

Nadchodzi najmniej lubiana pora roku

Deszcze, porywiste wiatry - to wszystko przynosi do nas bardzo nielubiana przez liczne grono osób jesień. Ta pora roku posiada tak faktycznie dwie twarze: z jednej strony piękna, słoneczna z ciepłą temperaturą i pełna pięknych kolorów natury, oraz tę najmniej lubianą - pełną deszczu i co tu dużo mówić szybko rozprzestrzeniających się chorób zakaźnych.
warzywa i owoce

Czy dziecko musi bać się pierwszej wizyty u stomatologa oraz z jakiego powodu to jest takie istotne?

Ważne jest, aby dziecko miało śliczne ząbki. Im prędzej zaliczy ono pierwszą konsultację u stomatologa, tym wcześniej przyzwyczai się do lekarza i jego gabinetu. Nie należy czekać na to, aż rozboli je ząb, aby pójść do stomatologa.
Przed wizytą sprawdź lekarza!

Lekarze – znajdziesz ich w sieci

Kiedy potrzebujemy lekarza zwykle najistotniejsze jest dla nas żeby trafić w ręce najwyższej klasy specjalisty. Korzystamy najczęściej z internetu - np. wpisujemy "lekarz psychiatra kraków" i klikamy w pierwsze wyniki. To duża zaleta nowoczesnych technologii i ich użyciu w medycynie. Nie mamy chęci narażać się na kontakt z osobą która będzie traktować nas źle, postawi złą diagnozę i zaleci nieadekwatne leczenie.
1 2