Menu strony
Chory
pielęgniarstwo

Czego uczą się absolwenci pielęgniarstwa oraz jakie może przynieść to im korzyści?

W każdym między innymi szpitalu są nie tylko lekarze lecz też pielęgniarki. To kobiety, które wybrały wcześniej studia, jakie mają za obowiązek przygotowywać je do dokonywania profesjonalnej opieki pielęgniarskiej nad osobami chorymi, zdrowymi oraz niepełnosprawnymi.
hospital

Przyczyny, symptomy, leczenie wodniaka jądra

Choroba sama w sobie nie jest niebezpieczna, lekarze są jednakże zdania, że nadmierne nagromadzenie się płynu może zakłócać funkcjonowanie jąder, a przez to wpływać pośrednio na produkcję plemników i ich jakość, a co za tym idzie na płodność.
podolog zabrze

W jaki sposób zatroszczyć się o stopy?

Podologia to stosunkowo młoda sfera leczenia skupiająca się na ocenie, leczeniu i pielęgnacji stóp. Podolodzy zajmą się tak stopami zdrowymi, jak i "chorymi" oraz zagrożonymi postępem jakiejś patologii przykładowo zespołu stopy diabetycznej, czyli powikłania cukrzycy.
choroba

Czy wiemy jakie są powody schizofrenii?

Czy poznaliśmy jakieś schorzenia o podłożu psychicznym?
Niesamowicie często koncentrujemy się na chorobach fizycznych, które w jakiś sposób ograniczą nas ruchowo oraz które dość często możemy natychmiast zauważyć u osoby chorej. Nie możemy mimo wszystko zapominać o tym, że są także choroby psychiczne, które chociaż nie widoczne tak natychmiast mogą mocno utrudnić życie choremu oraz sprawiać, że sam ze sobą będzie się nieodpowiednio czuł.