Menu strony
Chory
hospital

Przyczyny, symptomy, leczenie wodniaka jądra

Choroba nie jest niebezpieczna, medycy są jednak zdania, iż nadmierne nagromadzenie się płynu może zakłócać działanie jąder, a przez to oddziaływać na produkcję plemników i ich jakość, a co się z tym wiąże na płodność.
pielęgniarstwo

Czego uczą się absolwenci pielęgniarstwa oraz jakie może przynieść to im korzyści?

W każdym m.in. szpitalu są nie tylko doktorzy ale także pielęgniarki. To osoby, które wybrały wcześniej studia, jakie mają za obowiązek przygotować je do dokonywania specjalistycznej opieki przedmedycznej nad osobami chorymi, zdrowymi i niepełnosprawnymi.
choroba

Czy wiemy jakie są powody schizofrenii?

Czy mamy specjalistę od chorób psychicznych?
Bardzo często koncentrujemy się na schorzeniach fizycznych, które w jakiś sposób ograniczają nas ruchowo i które dość często można natychmiast dostrzec u osoby chorej. Nie możemy mimo wszystko zapomnieć o tym, że okazują się być również choroby psychiczne, które chociaż nie widoczne tak od razu mogą znacznie utrudniać życie choremu oraz sprawiać, że sam ze sobą będzie się nieodpowiednio czuł.
podolog zabrze

W jaki sposób zatroszczyć się o stopy?

Podologia to stosunkowo młoda sfera leczenia skupiająca się na ocenie, leczeniu i pielęgnacji stóp. Podolodzy zajmą się tak stopami zdrowymi, jak i "chorymi" oraz zagrożonymi postępem jakiejś patologii przykładowo zespołu stopy diabetycznej, czyli powikłania cukrzycy.