Menu strony
Chory
pielęgniarstwo

Czego uczą się absolwenci pielęgniarstwa oraz jakie może przynieść to im korzyści?

W jakimkolwiek m.in. szpitalu są nie tylko doktorzy ale również pielęgniarki. To osoby, które wybrały uprzednio studia, jakie mają za zadanie przygotować je do dokonywania specjalistycznej opieki pielęgniarskiej nad osobami zmagającymi się chorobą, zdrowymi oraz niepełnosprawnymi.
choroba

Czy wiemy jakie są powody schizofrenii?

Czy poznaliśmy jakieś choroby o podłożu psychicznym?
Bardzo często skupiamy się na chorobach fizycznych, które w jakiś sposób ograniczają nas ruchowo i które dosyć często możemy od razu zauważyć u osoby chorej. Nie mamy szansy mimo wszystko zapomnieć o tym, że są też choroby psychiczne, które chociaż nie widoczne tak natychmiast mogą mocno utrudniać życie choremu i sprawiać, że sam ze sobą będzie się źle czuł.
hospital

Przyczyny, symptomy, leczenie wodniaka jądra

Choroba nie jest niebezpieczna, medycy są jednak zdania, iż nadmierne nagromadzenie się płynu może zakłócać działanie jąder, a przez to oddziaływać na produkcję plemników i ich jakość, a co się z tym wiąże na płodność.
podolog zabrze

W jaki sposób zatroszczyć się o stopy?

Podologia to stosunkowo młoda sfera leczenia skupiająca się na ocenie, leczeniu i pielęgnacji stóp. Podolodzy zajmą się tak stopami zdrowymi, jak i "chorymi" oraz zagrożonymi postępem jakiejś patologii przykładowo zespołu stopy diabetycznej, czyli powikłania cukrzycy.