Menu strony
Ślub

Kiedy pragniemy zaprosić znajomych na ważną uroczystość rodzinną, kupujemy gustowne zaproszenia

Zaproszenia na uroczystości rodzinne jesteśmy w stanie z grubsza podzielić pomiędzy dwa zbiory: te przeznaczone dla dzieci i te zaprojektowane dla osób dorosłych. Takie istotne wydarzenia, jak chrzest albo wesele, a również jego jubileusz, wymagają, aby gości zapraszać w wyjątkowy, czyli podniosły sposób. Elegancko wykonane zaproszenia wręcza osobiście w czasie zapowiedzianej wizyty. Aby jeszcze bardziej podkreślić wzniosły charakter samej czynności zapraszania, niektóre pary narzeczeńskie wręczają samodzielnie wykonane zaproszenia. Jednak zdecydowana większość młodych kobiet preferuje zamówić profesjonalne druki.

Zaproszenia na ślub – co warto wiedzieć?

Rozsyłanie zaproszeń na ślub posiada długą tradycję, którą trzeba liczyć już od Średniowiecza. Jasny jest fakt, że ogromna część ludzi wówczas żyjących nie umiała pisać, dlatego też pisemne zaproszenia ślubne były przywilejem klas panujących.
Pozostałych mieszkańców zwykle informowano ustnie przez gońców i heroldów. W kulturze wiejskiej przyszła mężatka zapraszała na zaślubiny i wesele osobiście. Długoletni monopol klas wyższych w spisywaniu zaproszeń ślubnych sprawił, że współcześnie istnieją pewne sztywne normy ich układania.
Zabawa karnawałowa

Garść życiowych porad dotyczących wieczorów panieńskich

Jest jeden wyjątkowy okres w życiu młodej dziewczyny. To ślub. Mimo wszystko przed tym istotnym dniem jest także pora a dokładniej nocna pora, w którym przyszła małżonka bawi się, jako wolna płeć piękna po raz ostatni. Prawie nigdy nie wie, jakie może mieć przygody a jej najbliższe koleżanki uprzedzają się w sugestiach by by ten wieczór był niezapomniany.
Przed wizytą sprawdź lekarza!

Jak sprawić, by małżeństwo pokonało kryzys?

Na początku trwania relacji, partnerzy widza siebie przez różowe okulary i skupiają uwagę tylko na tym, co ich łączy. Czas spędzają głównie na przyjemnych rzeczach, ale w miarę jego upływu, mogą coraz mniej chwil spędzać na robieniu czegoś we dwójkę. Po ślubie, okres wielkiej szczęśliwości dobiega końca i wówczas niezmiernie ważna staje się umiejętność radzenia sobie z problemami życia codziennego. Gdy sami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z rozwiązaniem problemów, nasz związek może uratować terapia małżeńska.
Snowboard, zima

Wesele w górach

kilka lat temu popularne zrobiło się urządzanie ślubu i wesela w górach. rozumie się - kuszące widoki nęcąi są zdecydowanie ciekawszą scenerią zaślubin niż miejska dżungla. Mieszkańcy miast i wiosek w górach wychodzą naprzeciw oczekiwaniom wielu par, zatem urządzenie wesela w górach nie stwarza problemu.