Menu strony
Ślub

Zaproszenia na ślub – co warto wiedzieć?

Rozsyłanie zaproszeń na ślub ma długą historię, którą można liczyć aż od Średniowiecza. Oczywisty jest fakt, że większa część mieszkańców ówczesnego świata cierpiała na analfabetyzm, stąd też pisemne zaproszenia ślubne były domeną klas panujących.
Niewykształconych mieszkańców często powiadamiano ustnie przez gońców i heroldów. W ludowych obyczajach panna młoda zapraszała na ślub i wesele bezpośrednio. Długoletni monopol arystokracji w układaniu zaproszeń ślubnych sprawił, że do dziś dnia istnieją pewne określone normy ich układania.
Zabawa karnawałowa

Garść życiowych porad dotyczących wieczorów panieńskich

Jest jeden wyjątkowy okres w życiu młodej dziewczyny. Jest nim dzień ślubu. Mimo wszystko przed ślubem jest także dzień a dokładniej nocna pora, w którym przyszła małżonka świętuje, jako wolna kobieta po raz ostatni. Nie zawsze wie, jakie może mieć przygody a jej najbliższe koleżanki prześcigają się w sugestiach by by ten wieczór był niezapomniany.
Snowboard, zima

Wesele w górach

kilka lat temu popularne zrobiło się urządzanie ślubu i wesela w górach. rozumie się - kuszące widoki nęcąi są zdecydowanie ciekawszą scenerią zaślubin niż miejska dżungla. Mieszkańcy miast i wiosek w górach wychodzą naprzeciw oczekiwaniom wielu par, zatem urządzenie wesela w górach nie stwarza problemu.
Przed wizytą sprawdź lekarza!

Jak sprawić, by małżeństwo pokonało kryzys?

Na początku funkcjonowania związku, partnerzy widza siebie przez różowe okulary i skupiają uwagę tylko na tym, co ich łączy. Czas spędzają głównie na przyjemnościach, ale w miarę trwania związku, mogą coraz mniej chwil spędzać na robieniu czegoś razem. Po ślubie, okres wielkiej szczęśliwości dobiega końca i wówczas bardzo ważna staje się zdolność radzenia sobie z problemami życia codziennego. Gdy sami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z problemami, nasz związek może uratować terapia małżeńska.

Gdy chcemy zaprosić gości na ważną uroczystość familijną, kupujemy gustowne zaproszenia

Zaproszenia na uroczystości rodzinne możemy z grubsza podzielić pomiędzy dwa zbiory: te przeznaczone dla szkrabów i te zaprojektowane dla osób dorosłych. Takie ważne wydarzenia, jak pierwsza komunia bądź wesele, a także jego jubileusz, wymagają, aby gości zapraszać w wyjątkowy, czyli uroczysty sposób. Estetycznie wydrukowane zaproszenia daje się osobiście w czasie zapowiedzianej wizyty. Aby jeszcze bardziej uwypuklić wzniosły charakter samej czynności zapraszania, niektóre pary narzeczeńskie wręczają samodzielnie wykonane zaproszenia. Jednakże lwia większość młodych kobiet preferuje zamówić profesjonalne druki.