Menu strony
Szpital
psycholog

Jakimi sposobami można dawać sobie radę z problemami we współczesnym świecie, znaczenie w tym wszystkim dobrego psychologa.

Bardzo duże tempo życia, ciągły stres i presja powodują, że bardzo dużo ludzi zaczyna sobie nie radzić we współczesnej rzeczywistości. Zaczynają się pojawiać nerwice, problemy z koncentracją i uwagą, a w skrajnych przypadkach nawet depresje.
czapki dziecięce

Czapka dla brzdąca - kiedy nieodzowna?

To czy ją wkładać a także kiedy, sprawia najczęściej mnóstwo emocji – zwłaszcza pośród naszych babć. Zdarza się, iż podpowiadają, by berbeć nosił ją nawet w ciepłym mieszkaniu.
Dzieci

Przygotowujesz wyprawkę dla niemowlaka? Dowiedz się, jakie ubranka należy kupić

Oczekiwanie, gdy maluch się urodzi, to okres wielkich przygotowań. Bobasowi konieczny jest własny pokój, a już na pewno łóżeczko, w którym będzie spędzało większą część czasu w pierwszym etapie życia. Poza łóżeczkiem, butelkami, oliwkami, wózkami i kocykami zakupić należy też ubranka, z których część zabierzemy już do szpitala. Co musi znajdować się w takiej wyprawce, aby w ciągu pierwszych tygodni nie biegać za kolejnymi śpiochami albo czapeczką?
pielęgniarka

Pielęgniarka ma sposobność przychodzić do nas do domu

Pielęgniarki okazują się być nie tylko w szpitalach

Gdy myślimy o pielęgniarkach, to nierzadko pomyślimy o tych, które pracują w szpitalach. To one nierzadko wykonują testy, które zostały zlecone przez doktorów, to one doglądają chorych czy im niczego nie potrzeba i to najczęściej one zaznaczą sporo na temat pacjentów, a z pewnością czasem więcej aniżeli lekarze. Dosyć często również robią tak spokojnie oraz cicho swoją działalność, że będą niezauważane, a co się z tym wiąże będą też niejednokrotnie niedoceniane. Ale czy wiemy, że mamy okazję się zetknąć z pielęgniarkami poza służbą zdrowia, czy zaznaczymy, że mamy możliwość je nająć do domowej opieki?
Jedzenie, które poprawia humor

Współczesna medycyna znalazła rozwiązanie na dolegliwość, na którą cierpi bardzo wiele pań

Dużo kobiet ma problem z nietrzymaniem moczu. To wyjątkowo częsta dolegliwość, która obniża komfort życia wielu pań. Na szczęście medycyna odnalazła na to skuteczne rozwiązanie.


Współczesna medycyna znalazła rozwiązanie na dolegliwość, na którą cierpi bardzo wiele pań

Jeżeli idzie o nietrzymanie moczu leczenie laserem jest obecnie najefektywniejszą metodą, aby pozbyć się owej nieprzyjemnej dolegliwości.
rekonstrukcja kolana

odbudowa kolana

Zastąpienie stawu kolanowego protezą jest konieczne wówczas, gdy jego uszkodzenia wyłączają leczenie umożliwiające zachować prawdziwy staw. Zniszczenie stawu kolanowego, zwane chorobą zwyrodnieniową, może pojawić się na skutek zużycia chrząstki stawowej, związanej z podeszłym wiekiem. Jeśli zużycie jest rozległe, wtedy sprawia ono cierpienie i ograniczenie ruchomości. Rekonstrukcja kolana polega na wymianie nadwątlonych części kolana na syntetyczny staw kolanowy.
Mały Pacjent u dentysty

Do czego służą autoklawy?

Na początek odpowiadamy na pytanie w tytule wpisu - autoklawy klasy b to maszyny służące do odkażania rozmaitych narzędzi medycznych. Udajmy się teraz do nieciekawej przeszłości człowieka, kiedy w szpitalach nie działały jeszcze autoklawy medyczne. Należy zdawać sobie sprawę, że przeszły człowiek żył niezwykle krótko. Statystyczny mieszkaniec dawnej Europy dożywał zazwyczaj 40 roku życia, staruszkowie byłi sporą rzadkością.