Menu strony
Szpital
Dzieci

Przygotowujesz wyprawkę dla niemowlaka? Dowiedz się, jakie ubranka należy kupić

Oczekiwanie, gdy maluch się urodzi, to okres wielkich przygotowań. Szkrabowi konieczny jest własny pokój, a już z pewnością łóżeczko, w którym będzie spędzało większość czasu w początkowym etapie życia. Poza łóżeczkiem, butelkami, oliwkami, wózkami oraz kocykami zakupić należy też ubranka, z jakich część weźmiemy już do szpitala. Co musi znajdować się w takiej wyprawce, aby przez pierwsze tygodnie nie biegać za dodatkowymi śpiochami albo czapeczką?
Mały Pacjent u dentysty

Do czego służą autoklawy?

Na początek odpowiadamy na pytanie w tytule artykułu - autoklawy klasy b to maszyny służące do sterylizacji rozmaitych instrumentów. Przenieśmy się teraz do nie tak wcale odległej przeszłości naszego świata, kiedy w szpitalach nie stały jeszcze autoklawy medyczne. Trzeba zdawać sobie sprawę, że przeszły człowiek żył niezwykle krótko. Statystyczny mieszkaniec starej Europy dożywał zazwyczaj 40 roku życia, staruszkowie byłi sporą rzadkością.
psycholog

Jakimi sposobami można dawać sobie radę z problemami we współczesnym świecie, znaczenie w tym wszystkim dobrego psychologa.

Coraz większe tempo naszego życia, ciągła presja i stres powodują, że bardzo dużo ludzi nie radzi sobie we współczesnym świecie. Pojawiają się nerwice, problemy z koncentracją i uwagą, a w skrajnych przypadkach nawet depresje.
czapki dziecięce

Czapka dla brzdąca - kiedy nieodzowna?

To czy ją wkładać a także kiedy, sprawia z reguły mnóstwo emocji – szczególnie wśród naszych babć. Bywa, iż podpowiadają, ażeby szkrab nosił ją nawet w cieplutkim mieszkaniu.
pielęgniarka

Pielęgniarka ma sposobność przychodzić do nas do domu

Pielęgniarki znają się na swojej robocie

Gdy rozmyślamy o pielęgniarkach, to nierzadko rozmyślamy o tych, które zatrudnione są w szpitalach. To one niejednokrotnie wykonują testy, które były zalecone przez lekarzy, to one pilnują chorych czy im niczego nie trzeba oraz to przeważnie one zaznaczą dużo na temat pacjentów, a na pewno czasem więcej aniżeli lekarze. Dość często też wykonują tak spokojnie oraz cichutko swoją działalność, że będą niezauważane, a co się z tym łączy będą też dość często niedoceniane. Ale czy zaznaczymy, że mamy sposobność się spotkać z pielęgniarkami poza służbą zdrowia, czy zaznaczymy, że mamy okazję je nająć do domowej opieki?
Jedzenie, które poprawia humor

Współczesna medycyna znalazła rozwiązanie na dolegliwość, na którą cierpi bardzo wiele pań

Dużo kobiet ma problem z nietrzymaniem moczu. To wyjątkowo częsta dolegliwość, która obniża komfort życia wielu pań. Na szczęście medycyna odnalazła na to skuteczne rozwiązanie.


Współczesna medycyna znalazła rozwiązanie na dolegliwość, na którą cierpi bardzo wiele pań

Jeżeli idzie o nietrzymanie moczu leczenie laserem jest obecnie najefektywniejszą metodą, aby pozbyć się owej nieprzyjemnej dolegliwości.
rekonstrukcja kolana

odbudowa kolana

Zastąpienie stawu kolanowego protezą jest konieczne wówczas, gdy jego uszkodzenia wyłączają leczenie umożliwiające zachować prawdziwy staw. Zniszczenie stawu kolanowego, zwane chorobą zwyrodnieniową, może pojawić się na skutek zużycia chrząstki stawowej, związanej z podeszłym wiekiem. Jeśli zużycie jest rozległe, wtedy sprawia ono cierpienie i ograniczenie ruchomości. Rekonstrukcja kolana polega na wymianie nadwątlonych części kolana na syntetyczny staw kolanowy.