Menu strony
Alergia
apteczka

Okres wiosenny wymaga dobrego zabezpieczenia przede wszystkim jeśli chodzi o uczuleniowców

Nasiona, rośliny, kwitnące drzewa - większość osób łączy to z najpiękniejszą porą roku, jaką jest bezsprzecznie wiosenka. Na nieszczęście dla poniektórych, razem z wiosną zaczyna się czas katarów siennych, problemów z oddychaniem czy innymi przejawami alergii na pyłki. Z pewnością wymagane jest tu należyte przygotowanie, dzięki któremu jest szansa, aby ustrzec się wszelkich nieprzyjemności powiązanych z alergią. Jednoczy się z tym prosto zakup wszystkich potrzebnych środków, jakie uśmierzą dokuczliwości powodowane uczuleniem.
Budowa domu wielorodzinnego

Pojawienie się dziecka to jeden z najcudowniejszych dni w życiu każdej mamy - wszyscy się cieszą oraz witają nowego członka rodziny

Maleństwo jest zawsze długo oczekiwanym cudem w każdej rodzinie. Mama i tata radują się, a babcie i dziadkowie są dumni z nowego członka rodu - wnuczki lub wnuka, którego będą w stanie rozpieszczać i opowiadać mu o otaczającym go wszechświecie.


jagody acai

Jagody z dzikich lasów Amazonii

Długie, pozbawione trosk życie to odwieczne marzenie każdego z nas. Już w dalekiej przeszłości mówiono o nim w bajkach i legendach, których bohaterowie przeczesywali góry i doliny z nadzieją odnalezienia źródła wody, mogącej dać wieczną młodość oraz witalność. Obecnie postęp wiedzy medycznej wysoce nas przybliżył do spełnienia tego marzenia.
Termometr

Zagrożenia dla twojego organizmu - jak sobie z nimi poradzić...

Obecnie w wielkich metropoliach nie brak niebezpieczeństw dla zdrowia. Niebezpieczeństwa te mogą przybrać rozmaite postaci. Jedną z tych najgroźniejszych może okazać się alergia. Coraz więcej najmłodszych jest alergikami. Obecnie w placówkach przedszkolnych nie brakuje dzieci z diagnozowaną alergią.
katar

Jeżeli borykasz się z uczuleniem, wtedy bez wątpienia powinieneś znać zasady dobierania odpowiednich leków

W współczesnych czasach sporo osób cierpi przede wszystkim na różnego typu alergie – niejednokrotnie mówi się o tym, że takie alergie są znakiem obecnych czasów. Jeśli Ty również borykasz się z alergią, wówczas niewątpliwie doskonale wiesz, jak trudno jest dobrać odpowiednie leki na alergię, a dodatkowo jak dużo one często kosztują. Jeśli zastanawiasz się, jaki jest najlepszy lek na alergię, wtedy być może nasz tekst będzie w stanie Ci nieco pomóc.
Tabletki

Specyfiki i leki bez recepty - jak wybierać

Istnieją choroby, z którymi nie idziemy od razu do przychodni. Staramy się poradzić sobie samodzielnie wykorzystując dostępne bez recepty środki. Należy jednakże być ostrożnym dokonując wyboru. Pamiętajmy by przeczytać uważnie wszystkie ulotki, przeprowadzajmy próby alergiczne, aby nie okazało się, że wybrany środek nam szkodzi a nie pomaga.
katar, chusteczka

Odczulanie- skuteczny sposób na walkę z uciążliwą alergią u Twojej pociechy. Gdzie odnajdziemy najlepszych alergologów?

Wielu z nas zmaga się z uczuleniem na przeróżne produkty bądź na pyłki. Taka alergia czasami bywa uciążliwa, w szczególności jeśli dotyczy dzieci. Gdy zaobserwujemy u własnego dziecka objawy alergii powinniśmy skierować się na konsultacje do alergologa. Niektórzy z nas mają uczulenie na pewne produkty spożywcze, a taka alergia nierzadko bywa bardzo uciążliwa.