Menu strony
Zdrowie
butelki alkoholi

Uzależnienie od alkoholu - problem, który wymaga stosownych działań

Problem uzależnienia od alkoholu tyczy się osób w naprawdę różnym wieku i różnej płci. W społeczeństwie nadal pokutuje przekonanie, że jest to problem dotykający głównie panów. Tymczasem coraz więcej przedstawicielek płci pięknej także walczy z problemem uzależnienia od alkoholu. Na szczęście aktualnie na wysokim poziomie kształtuje się wiedza dotycząca tego, jak dochodzi do rozwoju uzależnienia oraz jak je leczyć.
alkohol

Jak przebiega właściwe leczenie alkoholizmu - czytaj na ten temat trochę więcej.

Leczenie alkoholizmu nie jest łatwe, szczególnie, iż wymaga chęci i zaangażowania od osoby uzależnionej. Jeśli dana osoba nie zechce osobiście podjąć leczenia, nie można jej do tego zmusić. Dodatkowo leczenie alkoholizmu wymaga też wsparcia i cierpliwości ze strony bliskich, rodziny albo przyjaciół. Jednostka uzależniona, która poddała się leczeniu, musi wiedzieć, iż nie jest sama oraz ma osoby, na które może liczyć.
biegacze

Ćwiczenia dla zdrowia

Bieganie czy rower? To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców naszego kraju, a odpowiedź okazuje się całkiem prosta – i to, i to! Jak wiemy, aktywność fizyczna zbawiennie oddziałuje na zdrowie ludzi. Do wybrania jest sporo różnych aktywności, nie powinno się zatem ograniczać do jednego.
Apteka, symbol

Dobre artykuły dla osób starszych

Różnorodne przyczyny czasem mogą sprawić, że niektóre artykuły higieniczne okazują się w zasadzie niezbędne. Nie każdy wie, że wbrew obiegowej opinii tak zwane pieluchomajtki bynajmniej nie są produktami wyłącznie dla dzieci – czasami używają nich dorośli, na przykład w bardzo zaawansowanym wieku bądź o zaawansowanym stopniu niepełnosprawności oraz mających trwałe albo prowizoryczne kłopoty z nietrzymaniem pęcherza.
Skuteczne sposoby na zgrabne pośladki

Tekst o dbaniu o sylwetkę i zdrowie

Czasy, w jakich żyjemy, są coraz więcej zapełnione działalnością psychiczną, a coraz to skromniej aktywnością fizyczną, w czasie gdy prawidłowa aktywność fizyczna, połączona ze zdrowym sposobem odżywiania się, wsparłaby w wyrobieniu poziomu stabilności pomiędzy ciałem a psychiką, która jest niezbędna dla zachowania zdrowia zarówno fizycznego, jak i mentalnego.
jogging na plaży

Zaskocz sprawnością nie tylko latem!

Różne są motywy uprawiania sportu. Bieganie, pływanie, jazda na rowerze to sporty uprawiane przede wszystkim dla zdrowia. Ćwiczenia na siłowni łączą przyjemne z pożytecznym: zdrowie i troskę o sylwetkę. Natomiast przyjemność to zasadniczy powód uprawiania futbolu czy Nordic Walkingu. Nieważne którą formę ruchu wybierzemy, istotne by na stałe zagościł w naszym życiu. Musimy zatem wybrać taką, która przyniesie nam najwięcej radości.

Jak nakarmić swoje dziecko, aczkolwiek odrobinę taniej?

Karmienie dziecka jest niewątpliwie niesamowicie istotną częścią macierzyństwa, choć również tacierzyństwa - przecież odrobinę większe dzieci już nie potrzebują mleka matki. No wiadomo - karmienie to zwykła czynność, a więc zamieszczanie porad nie ma dużego sensu.
okulista

Na dokonały wzrok soczewki toruń

Oczywiście, jeżeli chodzi o kwestie naszego zdrowia, na ogół jesteśmy gotowi zrobić dużo, aby przywrócić go do odpowiedniego stanu. Zdrowie jest przecież najistotniejsze i priorytet winno być wpierw zadbanie o to, aby pozbyć się wszystkich chorób i przypadłości które na towarzyszą.
ciąża

Płód jako przyszły pacjent ma prawo do badań i leczenia

Panie w ciąży często mogą nie być świadome tego, że mają pełne prawo do wykonania złożonych badań prenatalnych. Złożone badania w czasie ciąży pozwalają na jej spokojny przebieg, bo kobieta ma mocną kontrolę nad tym, jak się czuje i ile wie. Ponadto dają one sporą szansę na ewentualne diagnozowanie wad płodu na bardzo wczesnym etapie. Możliwe jest wtedy prędkie podjęcie dobrze prowadzonego leczenia, jakie wspomoże zdrowie nienarodzonego jeszcze dziecka. Kompleksowe badania prenatalne NFZ refunduje we wskazany przepisami sposób. Przysługują one każdej brzemiennej kobiecie.
leki i preparaty

Latopic zapisywany okazuje się być przy atopowym zapaleniu skóry

Na różne problemy mamy przeróżne leki. W aptece jest dużo różnorakich leków i suplementów diety, które przeznaczone są na przeróżne schorzenia.
1 2 3 4 5 6 7