Menu strony
Góry
szklarska poręba

Pochwyć uroki miasta Szklarska Poręba i jego urokliwe sąsiedztwo

Wśród zielonych lasów, w kotlinie rzeki Kamienna, na zboczach Karkonoszy i Izerów, rozciąga się tajemniczy ogród przeszłości, tradycji, wierzeń, czarów i przyrody. Jego władcą jest Duch Gór, zwany Rzepiórem.
Górska wyprawa

W góry!

Zbliżają się ciepłe dni, a więc doskonała pora, by urwać się z pracy i udać się na kilkudniowy urlop. Dni wolne w maju w tym roku zapowiadają się pogodnie, warto więc już teraz zaplanować sobie wolne. Niestety, na parę tygodni przed majem raczej ciężko odnaleźć wolne noclegi. Lecz jest rozwiązanie sytuacji – czemu by nie udać się pod namiot? Bądź na włóczęgę po górach, z noclegami w schroniskach? Jeśli odpowiada ci taka opcja, musisz teraz pójść do specjalistycznego sklepu, żeby nabyć dobre akcesoria turystyczne.
góry - Bieszczady

Jeżeli wyszukujemy noclegu w najładniejszej części Polski, wtedy sprawdźmy Bieszczady nocleg

Gdy bez pośpiechu modyfikuje się pora roku i zaczyna robić się coraz to cieplej, wtenczas z coraz większym zaangażowaniem zaczynamy myśleć o letnim wypoczynku i o jakimś wakacyjnym wypadzie. Nie ma się dlaczego zdumiewać, bowiem wszelkiej osobie, mniejsza o to co robi, czy wykonuje jakąś pracę lub nieraz szkoli się nadal, przynależy się po prostu odsapnięcie.
Zdjęcie tatr

Solidny sprzęt w góry

Jeśli naszym hobby jest wędrowanie po górskich szlakach, wspinaczka oraz przy okazji na przykład zwiedzanie jaskiń powinniśmy mieć fachowo dobrany sprzęt, który zagwarantuje nam wygodę i poczucie bezpieczeństwa w trakcie wyjazdów. Każdy sprawdzony sklep turystyczny posiada takie wyposażenie w swoich katalogach. Często, o wiele zbyt często słyszy się w wielu serwisach informacyjnych wiadomości o turystach, którzy giną na szlakach, ponieważ wychodzą na wędrówki bez przygotowania. To ludzka głupota najczęściej jest główną przyczyną tragicznych wydarzeń w górach.
Tatry

Wakacje, nocleg, góry – co powinno się uwzględnić w swoich planach?

Zima to czas, w którym nie chce nam się zebrać do większej aktywności. Zmarznięci, przebiegamy z miejsca na miejsce, zmuszając się do wychodzenia na zewnątrz. Gdy pogoda nie dopisuje, temperatura spada poniżej zera, mróz maluje policzki, a auto znów nie chce zapalić, z nadzieją wyczekujemy na rozpoczęcie letniego sezonu.
Piękno gór

Dobrze się spakuj w góry!

Oto one. Nareszcie nadeszły. Długo wyczekiwane, planowane i wymarzone. Pełne słońca, morza, góry i radośnie spędzonego czasu. Sezon wypoczynku i oddechu, ucieczki od rutyny i szarości. Odwiedzamy nasz ulubiony sklep górski i już czas na wyjazd. Najukochańsza pora w rocznym cyklu – wakacje.
Wyprawy w góry

Wakacje, nocleg, góry – co należy uwzględnić w planach

Zima to czas, w którym trudno nam się zmobilizować do większej aktywności. Zziębnięci, przebiegamy do pracy, niechętni do wychodzenia na dwór.
Ślub na stadionie, młoda para

Wybieramy miejsce na zorganizowanie wesela-marzeń

W ostatnim czasie coraz więcej obcokrajowców postanawia zorganizować zaślubiny i wesele w Polsce. Nasz kraj jest w szczególności pociągający dla odwiedzających zza zachodniej granicy, gdzie mimo postępującej tendencji do wyrównywania cen, w dalszym ciągu jeszcze jest drożej niż w Polsce.
wiatraki

Urlop w Polsce

wiatraki

Urlop w Polsce

Sezon letni przybliża się wielkimi krokami. Czeka nas, jak co roku, wybieranie kierunku. Mówi się, że idealnie spędza się wakacje za granicą. Polacy polubili takie kraje, jak Egipt, Tunezja, Hiszpania, Grecja, czy Chorwacja. Zachłystujemy się ich bajkową urodą, unikalnymi zabytkami a także bogatą kulturą. Także bazy hotelowe wypełniają nasze wygórowane wymagania.

Wszystko o czym chcesz poczytać na temat przewozu ludzi

Planując wakacje, można zrezygnować z biura podróży i samemu urządzić transport dla pewnej liczby ludzi. Stanowi to atrakcyjne rozwiązanie, zwłaszcza jeżeli lubimy wolność podróżowania i nie chcemy być ograniczani przez narzucone schematy wycieczek. Oprócz tego mamy możliwość wziąć wtedy ze sobą wyłącznie znajomych, nie wystawiając się na obecność obcych ludzi. Czym kierować się, wybierając firmę przewozową?.
1 2 3