Menu strony
Studia
ratusz

Na edukację nigdy nie za późno - oferta edukacyjna we Wrocławiu

Zdarza się, że w czasie najważniejszych egzaminów przeszkadza chwila słabości, fatalny dzień bądź banalny brak szczęścia. Słabo wypełniony test maturalny może uczynić, że nie pójdziesz na dobre studia.
studia

Jakie profile studiów wybierać

Wybranie odpowiedniej uczelni w Polsce nie jest kwestią prostą. Konkurencja między uczelniami bądź rozpoznawane nazwiska wśród wykładowców składają się na obraz edukacyjnego gąszczu, z którego bardzo ciężko odnaleźć wyjście. W natłoku szkół zajmujących się edukacją studentów łatwo się pogubić, a co za tym idzie dokonać złego wyboru.
studia

Co warto studiować?

Wybierając najlepsze szkoły wyższe albo liczące się w Polsce i poza jego granicami uniwersytety młodzi ludzie mają szanse na zrealizowanie swych celów i pasji. Dodatkowo każda osoba może odnaleźć kierunek, jaki nurtuje ją w szczególny sposób oraz poznać ludzi, z którymi w przyszłości być może będzie realizować swoje cele, systematycznie pracując nad różnego typu projektami. Decydując się na kierunki takie jak filologia angielska czy też zupełnie odmienne, jak logistyka, kreuje się swoją zawodową przyszłość w młodym wieku.
Kodeksy

Czy powinno się studiować studia prawnicze?

Prawnik to najstarszy zawód na świecie, już od czasów starożytnych pomaga ludziom w rozwiązywaniu konfliktów za prawem. więc jeśli nie wybrałeś jeszcze idealnego kierunku studiów, może warto zastanowić się nad studiami prawniczymi?
logistyka

Dowiedz się jakie kierunki studiów dobrze jest wybrać w tej chwili

Młodzi ludzie zdecydowanie częściej mają problem z wyborem właściwych studiów, albowiem nadzwyczaj kłopotliwie jest znaleźć pracę. W tej chwili na rynku pracy jest dużo osób, które mają tytuł magistra, jednak nie są w stanie dostać jakiegokolwiek etatu. Przyczyną tego jest przede wszystkim zakończenie studiów humanistycznych, albowiem takie osoby chwilowo nie są potrzebne.
Nauka

Kursy maturalne proponowane okazują się być z każdego przedmiotu

Od wartości zaliczonej matury będzie zależała nasza kariera
Nadchodzi taki czas, w którym powinniśmy się wykazać całą naszą wiedzą, a im będzie ona rozleglejsza, tym większa będzie szansa, że uda nam się wypełnić plany i dostać się na upragnione przez nas studia. Zdanie matury na wysokim poziomie okazuje się być tym ważniejsze, że to właśnie od niej zależy to na jakie studia zostaniemy przyjęci, a zatem też to, czy w przyszłości będziemy mieli szansę wypełniać ten zawód o którym ciągle marzyliśmy.
nauka

Ja jakiej uczelni studiować podyplomowo?

Jest takie powiedzenie, że człowiek uczy się całe życie. I jest to prawda, gdyż jeśli się chce coś osiągnąć w sferze zawodowej nie można ograniczyć się tylko do wiedzy zdobytej w szkole czy na studiach. Każde nowe zajęcie to możliwość zdobycia kolejnych umiejętności i doświadczeń i jeśli ktoś tylko będzie chciał, to może sporo skorzystać w takiej sytuacji.
Sala wykładowa, klasa

Z jakich powodów warto studiować?

Cieszy, że wzrasta wśród Polaków liczba osób mających dobre wykształcenie. Chociaż często krytykuje się nieco jakość edukacji, to w sumie można napisać jedno - niemal każdy absolwent polskich uczelni, jeśli naturalnie ma nieco oleju w głowie oraz chęci do pracy, może być skarbem dla pracodawców.
Dzieci w szkole

Szkoła języków obcych

W dzisiejszych czasach trudno jest poruszać się na rynku pracy bez znajomości języków obcych. Gdy pragniemy otrzymać dobrze płatną prace musimy mówić nie tylko w ojczystym języku. W wymaganiach prawie każdej oferty pracy możemy przeczytać poruszający kwestie biegłości we władaniu językami obcymi. Oczekiwania takie jak „język angielski biegle w mowie i piśmie” „angielski płynnie” to już norma.
Studenci

Studiowanie w stolicy Dolnego Śląska

Przychodzi taki moment w naszym życiu, gdy każdy zastanawia się, jakie miejsce miałby obrać by zacząć w nim studia. Studia Wrocław? Kraków? Teraz zastanówmy się na tym pierwszym punkcie.
1 2