Menu strony
Studia
logistyka

Dowiedz się jakie kierunki studiów dobrze jest wybrać w tej chwili

Młodzi ludzie zdecydowanie częściej mają problem z wyborem właściwych studiów, albowiem nadzwyczaj kłopotliwie jest znaleźć pracę. W tej chwili na rynku pracy jest dużo osób, które mają tytuł magistra, jednak nie są w stanie dostać jakiegokolwiek etatu. Przyczyną tego jest przede wszystkim zakończenie studiów humanistycznych, albowiem takie osoby chwilowo nie są potrzebne.
Nauka

Kursy maturalne proponowane okazują się być z każdego przedmiotu

Od wartości zaliczonej matury będzie zależała nasza kariera
Nadchodzi taki czas, w którym powinniśmy się wykazać całą naszą wiedzą, a im będzie ona rozleglejsza, tym większa będzie szansa, że uda nam się wypełnić plany i dostać się na upragnione przez nas studia. Zdanie matury na wysokim poziomie okazuje się być tym ważniejsze, że to właśnie od niej zależy to na jakie studia zostaniemy przyjęci, a zatem też to, czy w przyszłości będziemy mieli szansę wypełniać ten zawód o którym ciągle marzyliśmy.
Kodeksy

Czy powinno się studiować studia prawnicze?

Prawnik to najstarszy zawód na świecie, już od czasów starożytnych pomaga ludziom w rozwiązywaniu konfliktów za prawem. więc jeśli nie wybrałeś jeszcze idealnego kierunku studiów, może warto zastanowić się nad studiami prawniczymi?
nauka

Ja jakiej uczelni studiować podyplomowo?

Jest takie powiedzenie, że człowiek uczy się całe życie. I jest to prawda, gdyż jeśli się chce coś osiągnąć w sferze zawodowej nie można ograniczyć się tylko do wiedzy zdobytej w szkole czy na studiach. Każde nowe zajęcie to możliwość zdobycia kolejnych umiejętności i doświadczeń i jeśli ktoś tylko będzie chciał, to może sporo skorzystać w takiej sytuacji.
Sala wykładowa, klasa

Z jakich powodów warto studiować?

Cieszy, że wzrasta wśród Polaków liczba osób mających dobre wykształcenie. Chociaż często krytykuje się nieco jakość edukacji, to w sumie można napisać jedno - niemal każdy absolwent polskich uczelni, jeśli naturalnie ma nieco oleju w głowie oraz chęci do pracy, może być skarbem dla pracodawców.
Dzieci w szkole

Szkoła języków obcych

W dzisiejszych czasach trudno jest poruszać się na rynku pracy bez znajomości języków obcych. Gdy pragniemy otrzymać dobrze płatną prace musimy mówić nie tylko w ojczystym języku. W wymaganiach prawie każdej oferty pracy możemy przeczytać poruszający kwestie biegłości we władaniu językami obcymi. Oczekiwania takie jak „język angielski biegle w mowie i piśmie” „angielski płynnie” to już norma.
Studenci

Studiowanie w stolicy Dolnego Śląska

Przychodzi taki moment w naszym życiu, gdy każdy zastanawia się, jakie miejsce miałby obrać by zacząć w nim studia. Studia Wrocław? Kraków? Teraz zastanówmy się na tym pierwszym punkcie.
studia

Co warto studiować?

Wybierając prestiżowe szkoły wyższe albo liczące się w kraju oraz poza jego granicami uniwersytety młodzież ma możliwość zrealizowania swoich marzeń oraz zainteresowań. Ponadto każda osoba może wyszukać kierunek, który interesuje ją szczególnie oraz poznać osoby, z którymi kiedyś być może będzie swoje cele zamieniać w rzeczywistość, efektywnie pracując nad różnego rodzaju projektami. Decydując się na kierunki takie jak filologia angielska czy też zupełnie odmienne, jak logistyka, buduje się swoją zawodową przyszłość w młodym wieku.
Prawo

Radca prawny - stanowisko z przyszłością

Coraz częściej słynnym zawodem jest radca prawny. Żeby stać się nim należy skończyć studia magisterskie na uczelni prawniczej w Polsce bądź za granicą pod warunkiem, że studia te uznane są za równorzędne w Polsce. Potem skończyć aplikację radcowską i zostać wpisanym na listę radców prawnych.
ratusz

Na edukację nigdy nie za późno - oferta edukacyjna we Wrocławiu

Zdarza się, że w czasie najważniejszych egzaminów przychodzi moment słabości, gorszy dzień bądź banalny pech. Słabo zdany sprawdzian maturalny może sprawić, że nie zakwalifikujesz się na dobre studia.
1 2