Menu strony
Chirurg

Możliwości przeprowadzenia operacji plastycznych

W Polsce niezwykle popularne stają się rozmaite operacje plastyczne. Mają one na celu ulepszanie estetyki wyglądu naszego ciała i jednocześnie podnoszenie naszego samopoczucia. Oferowane aktualnie operacje stają się wyjątkowo udoskonalone, gdyż fachowcy opracowują kolejne, niezbyt inwazyjne techniki. Operacja plastyczna pochwy już od dawna cieszy się niemałym powodzeniem, ponieważ zdarzało się, że panie ulegały różnego rodzaju wypadkom.
usuwanie niebezpiecznych odpadów

Na czym polega dermatoskopia? Jakie osoby powinny z tego skorzystać? Co warto wiedzieć w tym temacie?

Znamiona barwnikowe bardzo łatwo zauważyć, jednak nie zawsze oznaczają, że czeka nas coś złego, iż mogą wywoływać czerniaka złośliwego. Jeśli pragniemy się o tym przekonać i w porę zatrzymać raka, powinniśmy wykonać bardziej dokładne badania, a tego typu wykonać jesteśmy w stanie dermatoskopem.


Na czym polega dermatoskopia? Jakie osoby powinny z tego skorzystać? Co warto wiedzieć w tym temacie?

To badanie całkowicie bezinwazyjne, nie istnieje więc potrzeba przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego, nie pojawia się jakaś ingerencja fizyczna w ciało pacjenta.
zdrowe zęby

Kiedy warto nosić aparat ortodontyczny? Czy mogą pojawić się jakieś sygnały, że dobrze w niego zainwestować? W jakim wieku można zacząć go nosić?

Aparat ortodontyczny pomaga w otrzymaniu ładnego zgryzu. Oczywiście to bardzo ważne, gdyż proste zęby to nie tylko ładny uśmiech, lecz również łatwiejsze dbanie o stan czystości jamy ustnej oraz bardziej skuteczne zapobieganie próchnicy i parodontozie. Aparat na zęby nie musi budzić skojarzeń z przykrą koniecznością, dziś już bardziej utożsamia się go z modą. Dzięki tej modzie można wyprostować zęby, wyleczyć wady zgryzu oraz nierzadko kompleksy.
janpol

Na czym polega chirurgia szczękowa i jakiego rodzaju zabiegi przeprowadza chirurg o specjalizacji chirurgii szczękowo-twarzowej?

Specjalność chirurgia twarzowo-szczękowa to dyscyplina medycyny, jaka kojarzy z sobą elementy chirurgii plastycznej oraz stomatologicznej, onkologii i ogólnej medycyny.