Menu strony
Chirurg
janpol

Na czym polega chirurgia szczękowa i jakiego rodzaju zabiegi przeprowadza chirurg o specjalizacji chirurgii szczękowo-twarzowej?

Specjalność chirurgia twarzowo-szczękowa to dziedzina medycyny, która kojarzy ze sobą elementy chirurgii plastycznej i stomatologicznej, onkologii i ogólnej medycyny.

Możliwości przeprowadzenia operacji plastycznych

U nas niezwykle popularne stają się rozmaitego rodzaju operacje plastyczne. Mają one za zadanie polepszanie estetyki wyglądu naszego ciała oraz równocześnie podnoszenie naszej samooceny. Proponowane obecnie operacje są jeszcze bardziej udoskonalone, gdyż fachowcy opracowują następne, niezbyt inwazyjne metody. Operacja plastyczna pochwy już od dawna cieszy się znacznym powodzeniem, ponieważ zdarzało się, że pacjentki ulegały najróżniejszym wypadkom.
usuwanie niebezpiecznych odpadów

Na czym polega dermatoskopia? Jakie osoby powinny z tego skorzystać? Co warto wiedzieć w tym temacie?

Znamiona barwnikowe bardzo łatwo dostrzec, jednakowoż nie zawsze znaczą, że czeka nas coś złego, iż mogą wywoływać czerniaka złośliwego. Jeśli pragniemy się tego dowiedzieć i odpowiednio wcześniej zatrzymać raka, warto wykonać dokładniejsze badania, a tego rodzaju zrobić można dermatoskopem.


Na czym polega dermatoskopia? Jakie osoby powinny z tego skorzystać? Co warto wiedzieć w tym temacie?

To badanie całkowicie bezinwazyjne, nie ma więc potrzeby przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego, nie pojawia się jakakolwiek fizyczna ingerencja w ciało pacjenta.
zdrowe zęby

Kiedy warto nosić aparat ortodontyczny? Czy mogą pojawić się jakieś sygnały, że dobrze w niego zainwestować? W jakim wieku można zacząć go nosić?

Aparat na zęby pomaga w otrzymaniu ładnego zgryzu. Jak wiadomo to niesamowicie ważne, gdyż proste zęby to nie tylko ładny uśmiech, lecz również ułatwione dbanie o stan czystości jamy ustnej oraz bardziej skuteczne zapobieganie próchnicy i parodontozie. Aparat ortodontyczny nie musi budzić skojarzeń z przykrą koniecznością, obecnie bardziej utożsamia się go z modą. Za sprawą tej metody można naprostować zęby, wyleczyć wadę zgryzu i często kompleksy.