Menu strony
Terapeuta
uśmiechnięte dziecko

Na czym polega integracja sensoryczna? W jaki sposób się ją prowadzi?

Terapia integracji sensorycznej ma postać ukierunkowanej zabawy, w której mały człowiek z przyjemnością uczestniczy i wie, iż jest w stanie wpływać na zajęcia wspólnie z terapeutą. Podczas takich zajęć nie uczy się dziecka jakiś ściśle określonych umiejętności, najważniejszy cel zajęć skupiony jest na poprawie integracji pomiędzy zmysłami w układzie nerwowym. Dzięki tej metodzie terapeuta jest w stanie stymulować zmysły dziecka, jak również polepszyć tego typu dziedziny, jak motoryka duża czy koordynacja wzrokowo-ruchowa.
skontaktuj się z psychologiem w swojej okolicy

Terapia indywidualna to najlepszy sposób na poznanie siebie i pokonanie problemów z zamieszłych czasów.

Jeszcze kilka dziesięcioleci temu prawie nikt nie dbał o własne zdrowie psychiczne, a osoby uczęszczające na regularne spotkania z psychologiem czy terapeutą traktowano jak wariatów.
tabletki

Kiedy udać się po pomoc do psychoterapeuty?

Życie każdego człowieka, obfituje w mnóstwo skomplikowanych sytuacji, z którymi nie zawsze jesteśmy w stanie sobie poradzić. W obliczu skomplikowanych zdarzeń, każda jednostka zadaje sobie pytanie: „dlaczego, to przydarzyło się właśnie mnie?” To pytanie, na które ciężko znaleźć odpowiedź samemu. Wówczas z odsieczą przybywa psycholog, który pomaga ułożyć nasze życie wewnętrzne i zrozumieć własne mechanizmy działania.