Menu strony
Terapeuta
uśmiechnięte dziecko

Na czym polega integracja sensoryczna? W jaki sposób się ją prowadzi?

Terapia integracji sensorycznej przyjmuje postać ściśle określonej zabawy, w jakiej mały człowiek z przyjemnością uczestniczy jak również wie, iż jest w stanie tworzyć zajęcia razem z terapeutą. W czasie tego typu zajęć nie uczy się najmłodszych konkretnych umiejętności, podstawowy cel zajęć skupiony jest na poprawie integracji między zmysłami układu nerwowego. Za sprawą tej metody terapeuta może stymulować zmysły dziecka, a także usprawnić takie dziedziny, jak motoryka duża lub koordynacja wzrokowo-ruchowa.
tabletki

Kiedy udać się po pomoc do psychoterapeuty?

Egzystencja każdego z nas, pełne jest trudnych sytuacji, z którymi nie zawsze jesteśmy w stanie sobie poradzić. W obliczu nie łatwych zdarzeń, każdy z nas zadaje sobie pytanie: „dlaczego, to przydarzyło się właśnie mnie?” To pytanie, na które ciężko znaleźć odpowiedź samemu. Wtedy z pomocną dłonią przybywa terapeuta, który pomaga uporządkować nasz świat wewnętrzny i zrozumieć własne mechanizmy działania.
skontaktuj się z psychologiem w swojej okolicy

Terapia indywidualna to najlepszy sposób na poznanie siebie i pokonanie problemów z zamieszłych czasów.

Jeszcze kilka dekad temu prawie nikt nie zastanawiał się nad własnym zdrowiem psychicznym, a osoby uczęszczające na regularne spotkania z psychologiem czy terapeutą uznawane były za świrów.