Menu strony
Terapia
medycyna naturalna

Medycyna Naturalna - czy i kiedy możemy je stosować?

"Ziołolecznictwo" ma wielowiekową tradycję w naszym kraju. Współcześnie, mimo istnienia ogromnej liczby medykamentów syntetycznych, leczenie ziołami jest nadal popularne. Mimo powszechnego przeświadczenia, iż zioła mają właściwości uniwersalne oraz są środkami zupełnie bezpiecznymi.
Kobieta

Najciekawsze terapie naturalne

Medycyna naturalna ciągle cieszy się w nad Wisłą niemalejącym zainteresowaniem. Wybór jest duży, praktycznie wszędzie znajdziemy gabinet lub ośrodek medycyny alternatywnej. Tego rodzaju zabiegi też są oferowane w klasycznych ośrodkach odnowy biologicznej. W tym artykule przyjrzymy się podstawowym rodzajom terapii niekonwencjonalnych.
wizyta u psychologa

Czy warto skorzystać z internetowej pomocy psychologicznej czy lepiej udać się na wizytę do gabinetu specjalisty?

Problemy natury psychologicznej mają tę przypadłość, że potrzebują przedyskutowania, odnalezienia ich przyczyn oraz – jeżeli jest taka potrzeba – podjęcia leczenia. Czy zwierzenie się w internecie przypadkowym osobom może dać ten sam efekt jak wizyta u specjalisty?
alkohol

Czym jest alkoholizm oraz w jaki sposób rozpocząć jego odwyk?

Alkoholizm to nadzwyczaj poważna choroba, choć wiele osób ją bagatelizuje. Utrzymują, że mogą bez problemów zerwać z alkoholem, a piją dla przyjemności. Jednakże nie jest to prawdą. Odstawienie alkoholu wcale nie jest tak proste, bowiem domaga się zarówno leczenia psychicznego, jak i odtrucia organizmu. Jakim sposobem podjąć pierwsze kroki? Zasadnicze jest przyznanie przed samym sobą, iż mamy kłopot z alkoholem. Bez tego nic się nie uda.
in vitro

Ciężki temat - co sądzisz o zabiegach in-vitro? Trzeba o tym rozmawiać.

Jakkolwiek niedużo się o tym na razie słyszy, w współczesnych czasach coraz większa ilość dziewczyn ma kłopoty z zajściem w ciążę. Co negatywnie wpływa na kwestię naszej płodności i czy można temu zaradzić? In-vitro to niewątpliwie niełatwy temat, ale okazuje się, że musi się z nim mierzyć coraz większa ilość Polek. Co ma niekorzystny wpływ na naszą płodność? W obecnych czasach na pewno fakt, iż kobiety często odkładają decyzję o urodzeniu dzieci na odległą przyszłość. Jeszcze kilkadziesiąt lat wcześniej kobiety zazwyczaj rodziły dziecko przed dwudziestym czwartym rokiem życia.
gabinet psychologiczny wrocław

Dobry psycholog jest nieoceniony, jeżeli chcemy uporać się z wieloma trudnymi problemami

Jeśli mamy jakiekolwiek utrapienie natury psychicznej, z którym nie potrafimy sobie poradzić, to warto pomyśleć nad wizytą u dobrego psychologa. Aktualnie w dużych miastach działa wyjątkowo dużo gabinetów, w których dostaniemy fachową pomoc.


Dobry psycholog jest nieoceniony, jeżeli chcemy uporać się z wieloma trudnymi problemami

Szacuje się, że na różne choroby powiązane z psychiką uskarża się więcej niż połowa ludzi na ziemi.
psycholog

Rozstanie to nie jest najlepsze wyjście. W większości przypadków warto podjąć trud ratowania związku i zdecydować się na profesjonalną terapię u psychologa

Szacunki podają, że ponad trzydzieści procent zawartych małżeństw kończy się rozwodem. Niestety od wielu lat w tej materii utrzymuje się tendencja wzrostowa, a pary coraz częściej decydują się na ostateczne rozstanie zamiast walczyć o swój związek. Oczywiście zdarzają się sytuacje, w których nie ma najmniejszych szans na uratowanie małżeństwa, ale wiele rodzin mogłoby przezwyciężyć nawet wielkie trudności, gdyby małżonkowie podjęli odpowiednie kroki. Jedną z najlepszych metod pracy nad związkiem jest terapia małżeńska. Jeszcze przed kilkoma laty ten typ terapii uznawany był za coś wydumanego, zbytecznego, dziś na szczęście odbiera się ją już zupełnie inaczej.
Kobieta u lekarza

Zgłoś się do psychologa

Psychologia to bardzo pożyteczna nauka. Nie trzeba nikomu klarować, jak wiele ta nauka wprowadza w nasze życie. Na tej nauce bazują nie tylko wszelkiego rodzaju terapie, które jako pierwsze kojarzą się z słowem „psychologia”. W pewnym sensie bazują na niej też socjologia, pedagogika, szeroko pojęty marketing... i wiele, wiele innych.
Akademia Inspiracji Baltic Wood

Jak zidentyfikować siebie? - kursy NLP.

NLP to generalnie rzecz biorąc nic innego jak dobre komunikowanie się z otoczeniem. Dzięki niemu też w naszym własnym, osobistym świecie możemy rozkwitać, aby lepiej i przede wszystkim korzystnie rozpocząć zerkać na nasze otoczenie. Ważne to zrozumieć oraz zaakceptować nasze życie, aby w rezultacie można było wprowadzać dobre zmiany.
higiena

Opłaca się studiować fizjoterapię

Od paru lat mówi się, że tylko ścisłe kierunki zapewniają pracę i płace na wysokim poziomie. Są jednakże wyjątki od tej zasady. Nie potrzeba studiować matematyki, aby móc nie ambarasować się o przyszłość.


1 2 3