Menu strony
Terapia
Dziecko i rodzic, chłopiec

Autyzm a Zespół Aspergera to inne zaburzenia. Te dwa zaburzenia się różnią, chociaż wiele osób o tym nie wie

Jak w każdym czasie, tak i obecnie przychodzą na świat dzieci z autyzmem lub Zespołem Aspergera. W Polsce jedni, jak i drudzy określani są tak samo, chociaż obie przypadłości znacznie się od siebie różnią. Niestety, niska świadomość i wiedza na ten temat są na niskim poziomie, a wszystko to przez brak zrozumienia czy chęci poznania świata tak żyjących dzieci. W tym artykule spróbujemy trochę przybliżyć tą tematykę, odpowiedzieć na pytanie czym są te dwie przypadłości?
kobieta

Psycholog w Krakowie

Aktualnie coraz częściej dochodzi do rozwodów. Przyczyn jest mnóstwo. Zaliczają się do nich na przykład konflikt charakterów, zdrada, nadużywanie alkoholu, awantury na tle finansowym, naganny stosunek do rodziny czy też niedosyt seksualny. Acz obecnie zasadniczą przyczyną rozwodów jest tło finansowe- coraz częściej ludzie są zwalniani z pracy, młode osoby nie mogą jej znaleźć, a gdy już się ją posiada to na ogół zarobki nie są odpowiednie do realizowanej pracy. Należy, wtedy skorzystać ze wsparcia psychologa na przykład wpisując do wyszukiwarki hasło gabinet psychoterapii Kraków.
wizyta u psychologa

Czy warto skorzystać z internetowej pomocy psychologicznej czy lepiej udać się na wizytę do gabinetu specjalisty?

Kłopoty za zakresu psychologii mają tę przypadłość, że potrzebują przedyskutowania, wyszukania ich przyczyn oraz – jeżeli jest taka konieczność – rozpoczęcia terapii. Czy podzielenie się swoimi problemami przez internet przypadkowym osobom da ten sam rezultat jak wizyta w gabinecie psychologa?
terapia czynnikami wzrostu

Terapia czynnikami wzrostu - co to jest i kiedy się ją stosuje

Terapia czynnikami wzrostu jest w dzisiejszych czasach coraz bardziej znana i popularna. Zanim jednak przejdziemy do głównego tematu tego artykułu i odpowiemy sobie na pytanie czym jest terapia czynnikami wzrostu, zastanowimy się nad tym, czym tak właściwie są czynniki wzrostu. Czynniki wzrostu to rzecz jasna nic innego, jak białka, jakich główną rolą jest pobudzanie procesów naprawczych i regeneracyjnych tkanek, jakie powstają w wyniku rozmaitych uszkodzeń. Czynniki wzrostu są więc odpowiedzialne za migrację komórek do miejsc, jakie pozostały naruszone, gdzie się rozmnażają i różnicują.
higiena

Opłaca się studiować fizjoterapię

Od kilku lat mówi się, że tylko ścisłe kierunki zapewniają pracę oraz zarobki na dużym poziomie. Są jednak wyjątki od tej reguły. Nie musimy studiować informatyki, ażeby móc nie kłopotać się o przyszłość.


port

Jakie akcesoria codziennego użytku warto zakupić naszym najmłodszym?

wszystkie dzieci do codziennego funkcjonowania wymagają wielu akcesoriów, które ułatwią im spełniać ich potrzeby. Jako solidni rodzice stajemy tym samym przed obowiązkiem ich zagwarantowania.
dzieci i koń

Hipoterapia, czyli pozwalająca na osiągnięcie doskonałym efektów forma leczenia osób niezależnie od wielu

Rodzice , których dzieci są niepełnosprawne poszukują rozmaitych możliwości terapii. Jedną z metod, które mają ogromne grono zwolenników jest hipoterapia. Na czym polega hipoterapia? Czy rzeczywiście jest jedną ze skuteczniejszych metod rehabilitacji dzieci? Czy jest to tylko metoda dla dzieci?
Kiedy dusza choruje

Jak wybrać fototerapeutę

Aby jak najtrafniej dokonać wyboru określonej metody leczenia, najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samą kwestią, jaka jest terapia światłem, poznać gabinety wykwalifikowane w fototerapii i kierować się osądami tylko wytrawnych i sprawdzonych fachowców w tej branży. Współcześni mieszkańcy środkowej i północnej Europy nierzadko bowiem cierpią podczas zimy i jesieni na brak dostatecznej ilości światła słonecznego, którego nasi odlegli ewolucyjni przodkowie mieli pod dostatkiem. Światło ma niebagatelną rolę w syntezie witaminy D, wpływa na samopoczucie, nastrój, cerę i kondycję psychiczną, więc jego odebranie wiąże się z przykrymi doznaniami, które mogą powodować nawet depresję sezonową.
Akademia Inspiracji Baltic Wood

Jak zidentyfikować siebie? - kursy NLP.

NLP to ogólnie rzecz ujmując nic innego jak prawidłowe porozumiewanie się ze światem. Za jego pomocą również w naszym własnym, osobistym świecie możemy rozkwitać, aby pożyteczniej i przede wszystkim korzystnie rozpocząć zerkać na nasze środowisko. Najważniejsze to zrozumieć oraz zaaprobować nasze życie, by w rezultacie móc wprowadzać dobre zmiany.
butelki alkoholi

Uzależnienie od alkoholu - problem, który wymaga stosownych działań

Problem uzależnienia od alkoholu tyczy się osób w naprawdę różnym wieku i różnej płci. W społeczeństwie nadal pokutuje przekonanie, że jest to problem dotykający głównie panów. Tymczasem coraz więcej przedstawicielek płci pięknej także walczy z problemem uzależnienia od alkoholu. Na szczęście aktualnie na wysokim poziomie kształtuje się wiedza dotycząca tego, jak dochodzi do rozwoju uzależnienia oraz jak je leczyć.
1 2 3