Menu strony
Terapia
przygnębiona kobieta

Co takiego zrobić, by w tym roku nie dopadła nas depresja sezonowa?

Depresja to koszmarna choroba, która wyniszcza porządnie naszą psychikę, lecz również cały organizm. Czyli jeżeli nie będziesz starał się walczyć z depresją, w żadnym razie nie powinieneś nawet zamarzyć o szczęściu. Tak to już jest! Jak jednakże mamy możliwość walczyć z depresją sezonową, czyli taką chorobą, która jest w stanie uderzyć nas pewnego dnia, a potem na dłuższy czas efektywnie wyniszczyć? Może nie jestem specjalistą, lecz tak naprawdę mogę podać trochę skutecznych sposobów, dzięki którym będziesz miał możliwość walczyć z depresją. Przeczytaj owy tekst.
medycyna naturalna

Medycyna Naturalna - czy i kiedy możemy je stosować?

"Ziołolecznictwo" ma wielowiekową tradycję w Polsce. Obecnie, pomimo obecności ogromnej liczby farmaceutyków syntetycznych, ziołolecznictwo jest nadal znane. Mimo powszechnego przekonania, że zioła mają własności uniwersalne i są środkami zupełnie bezpiecznymi.
Kobieta u lekarza

Zgłoś się do psychologa

Psychologia to dość użyteczna nauka. Nie musimy nikomu klarować, jak dużo ta nauka wprowadza w ludzkie życie. Na tej nauce bazują nie tylko wszelkiego rodzaju terapie, które jako pierwsze kojarzą się z słowem „psychologia”. W pewnym sensie stworzone są na niej także socjologia, pedagogika, szeroko rozumiany marketing... i wiele, wiele innych.
psycholog

Rozstanie to nie jest najlepsze wyjście. W większości przypadków warto podjąć trud ratowania związku i zdecydować się na profesjonalną terapię u psychologa

Statystyki mówią, że ponad jedną trzecią zawartych małżeństw kończy rozwód. Niestety od wielu lat w tej materii utrzymuje się tendencja wzrostowa, a pary coraz częściej podejmują decyzję o ostatecznym rozstaniu zamiast walczyć o swój związek. Oczywiście zdarzają się sytuacje, w których ratowanie małżeństwa nie ma żadnego sensu, ale wiele rodzin mogłoby przezwyciężyć kryzys, gdyby małżonkowie podjęli właściwe kroki. Jedną z najlepszych metod pracy nad związkiem jest terapia małżeńska. Jeszcze przed kilkoma laty ten typ terapii uważany był za coś wydumanego, zbytecznego, dziś na szczęście sposób jej postrzegania uległ wielkiej zmianie.
in vitro

Ciężki temat - co sądzisz o zabiegach in-vitro? Trzeba o tym rozmawiać.

Chociaż niewiele się o tym na razie pisze, w dzisiejszych czasach coraz większa liczba osób ma trudności z zajściem w ciążę. Co źle wpływa na kwestie naszej płodności i jak można temu zapobiec? In-vitro to bez wątpienia trudny temat, ale okazuje się, iż musi się z nim zmierzyć coraz większa ilość dziewczyn. Co ma niedobry wpływ na naszą płodność? W współczesnych czasach na pewno fakt, iż kobiety zwykle odkładają decyzję o posiadaniu dzieci na odległą przyszłość. Jeszcze parędziesiąt lat wcześniej kobiety zazwyczaj rodziły dziecko przed dwudziestym piątym rokiem życia.
Akademia Inspiracji Baltic Wood

Jak zidentyfikować siebie? - kursy NLP.

NLP to generalnie rzecz ujmując nic innego jak prawidłowe porozumiewanie się z otoczeniem. Dzięki niemu też w naszym własnym, osobistym świecie możemy rozkwitać, aby pożyteczniej i głównie korzystnie rozpocząć patrzeć na nasze otoczenie. Ważne to zrozumieć oraz zaaprobować nasze życie, aby w rezultacie móc zaprowadzać dobre zmiany.
butelki alkoholi

Uzależnienie od alkoholu - problem, który wymaga stosownych działań

Problem uzależnienia od alkoholu dotyka ludzi w bardzo różnym wieku i różnej płci. W społeczeństwie nadal pokutuje przekonanie, że jest to przypadłość dotykająca przede wszystkim mężczyzn. Tymczasem coraz więcej kobiet także boryka się z problemem uzależnienia od alkoholu. Na szczęście dzisiaj na wysokim poziomie kształtuje się wiedza dotycząca tego, jak dochodzi do powstania uzależnienia oraz jakie metody leczenia dają szansę na powrót do normalności.
dziecko

Alkoholizm to okropna rzecz, dla pijących i ich bliskich, przez to potrzeba zdecydować się na leczenie

Alkoholizm dotyka coraz większej grupy osób. Niejednokrotnie za picie odpowiedzialne jest życie w ogromnym stresie. Alkohol łagodzi napięcie, pomaga się zrelaksować, nie myśleć o kłopotach, jak też świetnie się bawić, lecz jest bardzo niebezpieczny.
terapia czynnikami wzrostu

Terapia czynnikami wzrostu - co to jest i kiedy się ją stosuje

Terapia czynnikami wzrostu jest aktualnie coraz bardziej znana i słynna. Zanim jednak przejdziemy do głównego tematu tego artykułu i odpowiemy sobie na pytanie czym jest terapia czynnikami wzrostu, zastanowimy się nad tym, czym tak właściwie są czynniki wzrostu. Czynniki wzrostu to rzecz jasna nic innego, jak białka, jakich zasadniczą rolą jest aktywizowanie procesów naprawczych oraz regeneracyjnych tkanek, jakie powstają w wyniku przeróżnych uszkodzeń. Czynniki wzrostu są więc odpowiedzialne za migrację komórek do miejsc, które zostały uszkodzone, gdzie się rozmnażają oraz różnicują.
alkohol

Czym jest alkoholizm oraz w jaki sposób rozpocząć jego odwyk?

Alkoholizm to bardzo poważna choroba, chociaż wiele osób ją bagatelizuje. Uważają, że mogą bez trudności zerwać z alkoholem, a piją dla zabawy. Jednakże nie jest to prawdą. Odstawienie alkoholu wcale nie jest tak łatwe, bowiem wymaga zarówno leczenia psychicznego, jak też odtrucia organizmu. Jak zrobić pierwszy krok? Zasadnicze jest przyznanie przed samym sobą, że mamy kłopot z alkoholem. Bez tego nic nie można zrobić.
1 2 3