Menu strony
Psycholog
smutek

Co zrobić, aby być sporo radośniejszym człowiekiem?

Czy ludzie są dzisiaj szczęśliwi? No cóż ogólnie tak - tak przynajmniej pokazują ogólnodostępne dane, badania. Oczywiście są nacje, w których poziom szczęścia jest dużo powyżej średniej, ale są także narody wielkich smutasów. Choć kiedy człowiek wygląda na smutnego, nie zawsze jest nieszczęśliwy! A jak jest z naszą nacją? Wbrew pogłoskom Polacy nie są tym narodem, który jest nieszczęśliwy. Chodzi oczywiście o masy. Bo wiadomo, że z jednostkami jest już różnie. Co w takim razie trzeba zalecić takim osobom, które pragną nareszcie wyjść z olbrzymiego dołka psychicznego? Warto niewątpliwie odwiedzić gabinet psychoterapii kraków, choć akurat o tym nieco później.
depresja człowieka

Lekarstwo na depresję

Depresja to poważna choroba - w sumie nieco ludzie zapominają jak trudnym przypadkiem jest taka osoba, która choruje na depresję, lecz po prostu nie leczy się. Naturalnie są bardzo różne typy stanów depresyjnych, niektórzy ludzie uważają, że w dzisiejszych czasach dużo osób niby choruje na depresję, lecz w zasadzie nie jest ona przewlekła. Trochę w tym można znaleźć prawdy, bo przecież jakby nie patrzeć często ten człowiek, który naprawdę choruje na depresję, nawet jeżeli nie chce walczyć, jest do tego zmuszony. Rodzina wysyła go do zakładu psychiatrycznego i tyle.
psychoterapia

Skuteczna psychoterapia we Wrocławiu

Różne klęski są nierozerwalnym elementem naszego życia. I choć nasza „codzienna terapia” najczęściej ogranicza się do spotkań z bliskimi osobami, bywa, że nie możemy przezwyciężyć swoich słabych stron, a życie wymyka nam się z rąk. W takich sytuacjach okazuje się, że psycholog jest osobą, która jest w stanie nam pomóc, a spotkania z nim stają się nieodłącznym elementem naszego życia. Psycholog pomaga uporać się z problemami, daje wsparcie, dobiera i stosuje najlepsze w danej sytuacji sposoby terapii. Aby znaleźć poradnię i zapobiec poważniejszym komplikacjom w przyszłości, zacznijmy od wpisania w wyszukiwarkę słów: gabinet psychoterapii Wrocław.
terapia

Jaka forma terapii jest dobra dla osób cierpiących na przeróżne fobie?

Dowolna osoba, która podjęła postanowienie o wizycie u Psychologa na pewno namyślała się choć przez chwilkę dokąd udać się. Można by znaleźć bardzo wiele ogłoszeń o takich miejscach, w których znajdziemy fachową pomoc.
dieta kulturystyczna

Jaki psycholog Dublin będzie nam zaproponowany?

Polacy coraz częściej decydują się mieszkać w odmiennych krajach, ponieważ uważają, że tutaj będzie im łatwiej odnaleźć właściwie płatną pracę oraz wyższe warunki życia.
depresja

Światło dnia zastępowane lampą, czyli skuteczność światło terapii na jezienne depresje

Światłoterapia to interesujący i potwierdzony sposób na leczenie objawów depresji. W krajach skandynawskich terapia światłem znana jest od lat, w Polsce ta metoda wciąż jest niezgłębiona.
medycyna

Psychologowie – dlaczego są potrzebni najbardziej inteligentnemu gatunkowi na Ziemi

Ludzie zawdzięczają własną pozycję na planecie między innymi inteligencji – jest ona czymś niespotykanym w przyrodzie, chociaż coraz więcej znajduje się dowodów, że ssaki, szczególnie człekokształtne, też posiadły spore umiejętności w dziedzinie używania narzędzi, organizowania się w swoich stadach i tak dalej. Inteligencja pozwoliła zbudować znaną dziś cywilizację, ogromne szeregi wynalazków, z jakich czerpią wszyscy: elektryczność, samochody, ogrzewane mieszkania.
logopeda

Niepokoisz się, że twoja pociecha nie rozwija się odpowiednio? Odwiedź psychologa dziecięcego albo logopedę w Poznaniu, żeby rozwiać swoje wątpliwości

Dawniej, kiedy to jeszcze pociechy rodziły się w mieszkaniach i nikt nie martwił się przebiegiem ciąży, nie było jeszcze dostępu do doktorów, jacy pomogliby maluchom z różnego rodzaju dolegliwościami lub niepełnosprawnościami. Żyjąc w XXI wieku, gdzie każdy człowiek ma dostęp do służby zdrowia jest całkowicie inaczej. Jeśli tylko rodzic zobaczy podejrzane objawy winien niezwłocznie pójść do lekarza, żeby sprawdzić czy to nic poważnego.
Kobieta u lekarza

Psychika też przeżywa kryzys

Zataczająca coraz szersze kręgi fala zwolnień oraz bombardujące nas informacje o kryzysie negatywnie wpływają na naszą psychikę. Nawał obowiązków, lęk przed pójściem na L4, nawet jeśli jesteśmy chorzy, rywalizacja między pracownikami, nieszczere relacje w pracy i bezwzględność pracodawców, którzy mają świadomość, że na nasze miejsce czeka 10 chętnych – to wszystko sprawia, że żyjemy w nieustannym stresie, że często nieobce są nam stany lękowe. Warto wniknąć w głąb siebie, by nie przegapić momentu, gdy przekraczamy cienką granicę i przestajemy panować nad własnym życiem.
Lekarzowi możesz zaufać

Psycholog a psychoterapeuta

Terminy „psychologia” oraz „psychoterapia” na dzień dzisiejszy nierzadko są ze sobą mylone. Przede wszystkim ludzie zastanawiają się, gdzie zwrócić się w poszukiwaniu pomocy w pozbyciu się określonego problemu. Niejednokrotnie w grę wchodzi także psychiatria. Każde z tych wymienionych określeń oznacza coś innego, mimo że przedstawiciele wszystkich trzech dziedzin interesują się tą samą sferą funkcjonowania człowieka, a mianowicie umysłem. Coraz więcej osób poszukuje specjalisty, który udzieli rady jak poradzić sobie z daną sytuacją życiową. Z tego powodu frazy typu „gabinet psychoterapii Wrocław”, „psychoterapia Warszawa” są bardzo chętnie wpisywane w sieci.