Menu strony
Pociecha
chłopiec

Jak spędzać wspólnie czas z naszymi maluchami

Dzieciństwo to czas, kojarzący się najczęściej z wesołą zabawą i brakiem problemów. Przywodzi na myśl także opiekę i troskę rodziców, jaka powinna być w tym czasie obecna. Aktualnie jednak jest sporo sytuacji, kiedy rodzice nie zajmują się własnymi dziećmi. Niejednokrotnie wypływa to z ich obowiązków zawodowych; gdy oboje rodzice pracują, dziecko umieszczają w żłobku, przedszkolu lub pod opieką specjalnie zatrudnionej osoby. W rzeczywistości czas spędzany ze swoimi pociechami jest bardzo istotny i ma wielki wpływ na umysł dziecka i jego przyszłość. Z tego powodu nawet najbardziej zajęci opiekunowie powinni mieć czas dla swoich dzieci, czasami także kosztem własnej kariery zawodowej. Wiele osób bowiem później żałuje, że nie miało bliższego i częstszego kontaktu z pociechami. Rodzajów tego spędzania czasu jest duża liczba.
czapki dziecięce zimowe

Czapeczki dla wszystkich dzieci i na każdą okazję

Pojawienie się w naszej rodzinie dziecka, szczególnie, jeśli jest to pierwsza pociecha, kompletnie odmienia naszą egzystencję. Chodzi tutaj nie jedynie o sprawy ideologiczne, uczuciowe, lecz również tak przyziemne, jak skompletowanie wyprawki, która jest niezbędna dla malucha, a w tej wyprawce na pewno muszą się znaleźć czapki.


Czapeczki dla wszystkich dzieci i na każdą okazję

Na pewno każdy rodzic doskonale wie, że małe dziecko to mnóstwo odpowiedzialności i wiele rzeczy do robienia, przygotowania.
opiekun

W dzisiejszych czasach nie jest wyzwaniem, żeby dać szkrabowi zabawkę - zadaniem jest, żeby nabyć zabawkę mądrą i stymulującą rozwój

Pociechy rozwijają się prawidłowo, gdy otacza je wiele różnych bodźców, z których mogą czerpań. Dlatego tak istotne jest, aby dawać im zabawki, które będą wspierać ich rozkwit.
dziecko

Jakie zajęcia dodatkowe wybrać dla naszego malucha?

W internecie, w miejscowych periodykach, czy w radio coraz częściej można spotkać anonse firm trudniących się realizowaniem przeróżnych pozaszkolnych zajęć dla dzieciaczków.
łóżeczko

Jaki dobrze by był certyfikowany plac zabaw? Jak powinien być wykonany, by był bezpieczny?

Każde dziecko kocha place zabaw, jest w stanie bawić się w tym miejscu praktycznie okrągły dzień. Przy tym nie myśli o tym, że i w tym miejscu czyhają zagrożenia. Opiekunowie zawsze powinni kontrolować, czy plac zabaw, na jakim bawi się pociecha jest rzeczywiście całkiem bezpieczny.


Jaki dobrze by był certyfikowany plac zabaw? Jak powinien być wykonany, by był bezpieczny?

Tego typu certyfikowane place zabaw to pewność, iż nic się dzieciom nie stanie.
czapeczki dla noworodka

Czapeczka jako istotny składnik garderoby każdego dziecka

Czapka jest niezwykle ważnym fragmentem konfekcji każdego dziecka. Przed ukończeniem 3 miesięcy, lekkie, bawełniane nakrycie główki jest obowiązujące bez względu na pogodę i godzinę spaceru.