Menu strony
Wady wzroku
łóżko

Laserowa operacja wady wzroku – Z jakiego powodu należy się na nią zdecydować?

O życiu bez okularów lub soczewek marzy większość osób, jakich kłopotem będzie krótko bądź dalekowzroczność. W dzisiejszych czasach najszybszym, a jednocześnie szczególnie skutecznym rozwiązaniem, żeby raz na zawsze pozbyć się wady wzroku będzie operacja.
okulista

Zapobieganie - tanim sposobem na zdrowie

Dbanie o zdrowie to głównie przeciwdziałanie poważniejszym chorobom, stąd tak bardzo istotne są badania profilaktyczne. Od zawsze wiadomo, że zapobieganie jest dużo tańsze od leczenia. Tyczy się to każdego typu schorzeń. Wszyscy zgodzą się co do tego, że musimy starać się jak najwcześniej wykrywać nowotwory, bo prędka reakcja w wielu przypadkach umożliwia skuteczne leczenie.
badanie okulistyczne

Jakie mamy plusy i minusy korzystania z soczewek? Jakie są najczęstsze obawy osób, które zastanawiają się nad noszeniem soczewek?

Sporo osób mających wady wzroku z pewnością zmaga się z codziennym dyskomfortem wynikającym z potrzeby używania okularów albo też soczewek, które korygują wady wzroku. Po przetestowaniu takich dwóch opcji mogą powiedzieć, jakie są plusy i minusy jednego jak też drugiego. W związku z tym, iż wiele osób nie jest przekonanych co do używania soczewek, niżej wady i zalety właśnie tego sposobu korygowania wzroku. Gdy chodzi o soczewki, to są one neutralne gdy chodzi o nasz wygląd. Pole widzenia w nich jest szerokie. Nie rzuca się w oczy w nich, jak duża jest nasza wada wzroku. Są idealne do uprawiania sportu.