Menu strony
Profilaktyka
gabinet ginekologiczny

Do jakiego pójść ginekologa? Co jest ważne w kwestii wyboru? Na co trzeba zwrócić uwagę?

Ginekologia to dziedzina nauk medycznych trudniąca się chorobami narządów płciowych kobiety. Ten temat jest dość delikatny, dlatego większość kobiet unika wizyt u lekarza ze względu na strach oraz wstyd przed wizytą ginekologiczną. W tej kwestii bardzo istotna jest profilaktyka, którą poprzez badania jest w stanie nam zagwarantować jedynie lekarz ginekolog.
genetyk

Masz objawy choroby nowotworowej bądź spostrzegasz je u bliskich? Udaj się na wizytę do specjalisty genetyka

Wskazówki od genetyka specjalisty to bardzo ważna, a przy tym ciągle niepopularna i zbytnio nie praktykowana w Polsce sposobność na wyjaśnienie problemów o charakterze genetycznym, uwarunkowanych rodzinnie lub objawiających się niepodziewanie. Co lepiej wiedzieć o konsultacjach u genetyka, kiedy pójdziemy do tego specjalisty? Co dają zabiegi u specjalistów z dziedziny genetyki?
fizjoterapia

Fizjoterapia - ogólne informacje o kierunku!

Fizjoterapia to medyczny kierunek związany z ochroną zdrowia, eliminacją efektów czy łagodzeniem skutków choroby, zapobieganiem jak też przywracaniem sprawności w przeciągu całego życia. Fizjoterapia jest sferą poznania naukowego jak też działalności rzeczowej, umiejscowiona w dziedzinie nauk medycznych, nauk o zdrowiu. Dlatego jej miejsce w systemie nauk znajduje się między teorią kultury fizycznej a naukami medycznymi, niezależnie od rozkładu nauk i ich klasyfikacji.
tabletki

Leki, suplementy i kosmetyki dostępne online - sprawdź oferty

Wybierane aktualnie najczęściej leki, suplementy oraz rozmaite kosmetyki bazują głównie na naturalnych składnikach. To właśnie skład jest nadzwyczajnie znaczący w przypadku takich rzeczy, gdyż może w ogromnym stopniu wpłynąć na stan naszego zdrowia.
Jak skutecznie pozbyć się próchnicy?

Walcz z kamieniem nazębnym…

O potrzebie konsekwentnego usuwania kamienia nazębnego mówi się dużo. Dlaczego jest to tak kluczowa sprawa? Bo kamień nazębny może stać się przyczyną wielu poważnych zagrożeń z jamą ustną (np. próchnica). Kamień nazębny, który mocno trzyma się przy brzegu dziąseł, powinien zostać możliwie jak zniszczony.