Menu strony
Profilaktyka
gabinet ginekologiczny

Do jakiego pójść ginekologa? Co jest ważne w kwestii wyboru? Na co trzeba zwrócić uwagę?

Ginekologia jest dziedziną nauk medycznych trudniąca się problemami narządów płciowych kobiety. Temat jest delikatny, stąd więc większość kobiet unika wizyt u lekarza ze względu na strach oraz wstyd przed taką wizytą. W tej sprawie bardzo ważna jest profilaktyka, którą poprzez badania może nam zagwarantować tylko lekarz ginekolog.
tabletki

Leki, suplementy i kosmetyki dostępne online - sprawdź oferty

Wybierane aktualnie najczęściej leki, suplementy oraz rozmaite kosmetyki bazują głównie na naturalnych składnikach. To właśnie skład jest nadzwyczajnie znaczący w przypadku takich rzeczy, gdyż może w ogromnym stopniu wpłynąć na stan naszego zdrowia.
Jak skutecznie pozbyć się próchnicy?

Walcz z kamieniem nazębnym…

O potrzebie konsekwentnego usuwania kamienia nazębnego mówi się dużo. Dlaczego jest to tak kluczowa sprawa? Bo kamień nazębny może stać się przyczyną wielu poważnych zagrożeń z jamą ustną (np. próchnica). Kamień nazębny, który mocno trzyma się przy brzegu dziąseł, powinien zostać możliwie jak zniszczony.
fizjoterapia

Fizjoterapia - ogólne informacje o kierunku!

Fizjoterapia to lekarski kierunek związany z ochroną zdrowia, eliminacją skutków czy łagodzeniem skutków choroby, zapobieganiem jak też przywracaniem sprawności w przeciągu całego życia. Fizjoterapia jest sferą poznania naukowego a także działalności rzeczowej, umiejscowiona w sferze nauk medycznych, nauk o zdrowiu. Dlatego jej miejsce w systemie nauk mieści się pomiędzy teorią kultury fizycznej a naukami lekarskimi, niezależnie od rozkładu nauk i ich segmentacji.
genetyk

Masz objawy choroby nowotworowej bądź spostrzegasz je u bliskich? Udaj się na wizytę do specjalisty genetyka

Porady od genetyka klinicznego to ważna, a przy tym ciągle niepopularna i niezbyt często praktykowana w Polsce sposobność na wyjaśnienie zagrożeń o podłożu genetycznym, uwarunkowanych przez rodzinę lub objawiających się nagle. Co warto wiedzieć o odwiedzinach u genetyków, kiedy chodzimy do tego specjalisty? Co dają konsultacje u specjalistów z dziedziny genetyki?