Menu strony
Badanie
ból2

Mocny ból głowy - jak sobie z nim poradzić?

Na bóle głowy uskarża się spora ilość ludzi. Czasem są one powracające i intensywne. Czasami jest trudno odróżnić migrenę od zwykłego bólu głowy. Jeśli mamy więc wątpliwości co do typu męczących nas dolegliwości, najlepiej udać się do lekarza.
Kobieta u lekarza

Polskie przychodnie w Irlandii

Centrum medyczne jest to niezależny państwowy zakład pomocy zdrowotnej. Oferuje mnóstwo usług lekarskich z obszaru różnych dziedzin. Można tutaj wykonać między innymi niezbędne badania ambulatoryjne jak i profilaktyczne, skorzystać z porad wielu specjalistów. W wielu krajach za granicą można napotkać polskie centra medyczne, a także polskie ambulatoria.
szpital

W jaki sposób zwalczyć nietrzymanie moczu - objaśnienie problemu, symptomy i leczenie

Nietrzymanie moczu to niezwykle wstydliwy problem dla ludzi, którzy chorują na tę przypadłość. Nierzadko bywa tak, że osoby dotknięte tą chorobą w ogóle nie wybierają się do lekarza, gdyż jest to według nich za bardzo krępujące. Statystyki potwierdzają, że do choroby nie przyznaje się ok. 1/3 chorujących. Aktualnie problem nietrzymania moczu dotyka od 4 do 5 milionów mieszkańców Polski. dwukrotnie częściej chorują kobiety.
Kobieta

Kilka słów na temat badania USG - dowiedz się niezbędne informacje

Jeśli w pewnych sytuacjach pojawi się ból w niektórych częściach ciała, warto bez zwłoki wybrać się do doktora w celu konsultacji, a także - w ostateczności - na odpowiednie badania, by odnaleźć źródło bólu.
genetyk

Masz objawy choroby nowotworowej bądź spostrzegasz je u bliskich? Udaj się na wizytę do specjalisty genetyka

Porady od genetyka klinicznego to ważna, a przy tym ciągle niepopularna i niezbyt często praktykowana w Polsce sposobność na wyjaśnienie zagrożeń o podłożu genetycznym, uwarunkowanych przez rodzinę lub objawiających się nagle. Co warto wiedzieć o odwiedzinach u genetyków, kiedy chodzimy do tego specjalisty? Co dają konsultacje u specjalistów z dziedziny genetyki?
ludzkie niebieskie oko

Odczuwasz, że masz zmęczone oczy – przeczytaj, co uczynić, aby móc sobie pomóc

Każdy człowiek musi dbać o siebie – zdrowo się odżywiać, badać regularnie, trenować sport. To jednakże ideał, do którego sporo osób ma jeszcze hen hen. Są całe szczęście dziedziny i obszary, o które dbamy – często, czy tego chcemy, czy nie. Chodzi o to, że porzucone na pastwę losu robią nam zbyt dużo problemów.