Menu strony
Badanie
wysiłek

Do czego są wykorzystywane młotki neurologiczne oraz jakie typy odruchów możemy wyróżnić?

Jest to instrument medyczny, który jest wykorzystywany przez doktorów, aby skontrolować głębokie odruchy ścięgniste. To badanie jest to ważna część badania neurologicznego, które ma na celu wykrycie nieprawidłowości w obwodowym i ośrodkowym układzie nerwowym.


Do czego są wykorzystywane młotki neurologiczne oraz jakie typy odruchów możemy wyróżnić?

Właściwy odruch jest to prosta reakcja, jakiej nie można by kontrolować i jest reakcją odpowiednią do impulsu.
ludzkie niebieskie oko

Odczuwasz, że masz zmęczone oczy – przeczytaj, co uczynić, aby móc sobie pomóc

Każdy człowiek powinien starać się dbać o siebie – zdrowo jeść, badać regularnie, trenować sport. To jednakże ideał, do którego sporo osób ma jeszcze daleko. Są na szczęście dziedziny i obszary, o które dbamy – często, czy tego chcemy, czy nie. Chodzi o to, iż porzucone na pastwę losu sprawiają nam zbyt dużo problemów.
Kobieta u lekarza

Polskie przychodnie w Irlandii

Centrum medyczne jest to niezależny państwowy zakład pomocy zdrowotnej. Proponuje bardzo dużo usług lekarskich z zakresu przeróżnych dziedzin. Można tutaj zrobić między innymi niezbędne analizy ambulatoryjne jak i profilaktyczne, zaczerpnąć porad wielu specjalistów. W wielu krajach za granicą można napotkać polskie centra medyczne, a też polskie przychodnie.
genetyk

Masz objawy choroby nowotworowej bądź spostrzegasz je u bliskich? Udaj się na wizytę do specjalisty genetyka

Wskazówki od genetyka specjalisty to bardzo ważna, a przy tym ciągle niepopularna i zbytnio nie praktykowana w Polsce sposobność na wyjaśnienie problemów o charakterze genetycznym, uwarunkowanych rodzinnie lub objawiających się niepodziewanie. Co lepiej wiedzieć o konsultacjach u genetyka, kiedy pójdziemy do tego specjalisty? Co dają zabiegi u specjalistów z dziedziny genetyki?
Kobieta

Kilka słów na temat badania USG - dowiedz się niezbędne informacje

Jeśli w pewnych sytuacjach pojawi się ból w niektórych częściach ciała, warto bezzwłocznie udać się do doktora w celu pilnych konsultacji, a także - finalnie - na odpowiednie badania, by znaleźć źródło bólu.
ból2

Mocny ból głowy - jak sobie z nim poradzić?

Na ból głowy skarży się znaczna ilość ludzi. Niekiedy są one powracające a do tego intensywne. Czasem jest trudno odróżnić migrenę od normalnego bólu głowy. Jeśli mamy więc wątpliwości co do rodzaju dręczących nas dolegliwości, najlepiej skorzystać z pomocy lekarza.
szpital

W jaki sposób zwalczyć nietrzymanie moczu - objaśnienie problemu, symptomy i leczenie

Nietrzymanie moczu to niezwykle wstydliwy problem dla ludzi, którzy chorują na tę przypadłość. Nierzadko bywa tak, że osoby dotknięte tą chorobą w ogóle nie wybierają się do lekarza, gdyż jest to według nich za bardzo krępujące. Statystyki potwierdzają, że do choroby nie przyznaje się ok. 1/3 chorujących. Aktualnie problem nietrzymania moczu dotyka od 4 do 5 milionów mieszkańców Polski. dwukrotnie częściej chorują kobiety.