Menu strony
Wzrok
zabieg, operacja okulistyczna

Coraz większa liczba Polaków cierpi z przyczyny schorzeń oczu i niedowidzenia

Wady wzroku to na obecną chwilę jedna z częściej powstających się przypadłości. Nie ulega wątpliwości, że determinowane jest to genetycznie, jednakże niezmiernie duży wpływ na to ma dodatkowo spędzanie czasu przed komputerem czy telewizorem.
Śpij dobrze i wstań wypoczęta

Co to jest siatkówka oka oraz na jakiego rodzaju choroby jest ona narażona?

Najważniejszą częścią narządu wzroku jest siatkówka. To właśnie dzięki niej możemy widzieć otaczający nas świat. Zbudowana jest ona z wielu milionów czopków oraz pręcików, czyli komórek nerwowych. To one umożliwiają odbiór sygnałów świetlnych, które przy pomocy nerwu wzrokowego przekazywane są do mózgu, w którym powstaje obraz.
niebieskie oczy

Soczewki miesięczne, które są cenione przez użytkowników

Wada wzroku, niezależnie od jej stopnia, nie wymaga już noszenia okularów. Możemy z tego zrezygnować i wybrać o wiele wygodniejsze rozwiązanie. Okuliści przekonują, że to zależy głównie od naszych prywatnych preferencji. Różnorodne oraz przygotowane z bezpiecznych materiałów soczewki miesięczne odnajdziemy obecnie prędko w niesamowicie niskich cenach. Mnóstwo osób bardzo chwali sobie tego typu rozwiązanie, gdyż generuje ono zdecydowane oszczędności.
Jak odmłodzić spojrzenie?

Z wiekiem jesteśmy podatni na rożne choroby - jak się przed nimi obronić?

Z wiekiem jesteśmy podatni na rożne choroby - jak się przed nimi obronić?

Na tym także polega życie, że niekiedy zdarza nam walczyć z rożnymi chorobami. Niektóre jednak choroby pojawiają się w różnych momentach życia. Niestety w każdym wieku możemy zapaść na jakąś chorobę, najgorsze zaś są wtedy, kiedy mamy osłabiony organizm, na przykład u osób starszych. Najczęściej za takie osoby uznaje się ludzi po 60-tce, ale także po pięćdziesiątce nie możemy byś spokojni. Może się nam przytrafić zwyrodnienie plamki żółtej. Co to takiego? Czemu występuje
?
Dzieci w ogrodzie

Gadżety do zabawy, które można kupić pociechom w wieku przedszkolnym, żeby doskonale się rozwinęły.

Zabawki, które będzie okazja sprezentować dzieciom chodzącym do przedszkola, żeby lepiej się rozwinęły to takie gadżety, w jakie z pewnością każdy opiekun powinien uposażyć swoje dziecko. Na szczęście, nawet jeśli nie ma się w okolicy sklepów mających do zaoferowania takie produkty, to bez jakiegokolwiek problemu można je kupić w sieci.
ludzkie niebieskie oko

Odczuwasz, że masz zmęczone oczy – przeczytaj, co uczynić, aby móc sobie pomóc

Każdy człowiek powinien starać się dbać o siebie – zdrowo się odżywiać, przeprowadzać badania regularnie, uprawiać sport. To jednakże ideał, do którego wielu z nas ma jeszcze hen hen. Są na szczęście dziedziny jak również obszary, o które dbamy – często, czy tego chcemy, czy nie. Chodzi o to, że porzucone na pastwę losu sprawiają nam zbyt dużo problemów.
okulary przeciwsłoneczne dior

Odwiedź gabinet optyczny oraz wybierz najatrakcyjniejsze okulary przeciwsłoneczne dla siebie na nadciągający sezon

Prawdopodobnie każdy z nas spostrzegł, że lato nadchodzi do naszego państwa wielkimi krokami. Już od wielu dni za oknem promieniuje słońce, a temperatura dochodzi do nawet 30 stopni Celsjusza! Jest to doskonała informacja dla osób, które uwielbiają tę porę roku. Z pewnością takich osób nie jest mało, a do tego grona należą w szczególności dzieci, jakie niedługo rozpoczną dwumiesięczne ferie od szkoły.
kobiece usta

Uśmiech jest najpiękniejszą wizytówką każdego człowieka - przełamuje zakłopotanie oraz pozwala poznawać nowych przyjaciół

Mówi się, że uśmiechnięty człowiek natychmiast wydaje się być piękniejszy. Tym bardziej jeśli jest to szczery uśmiech od ucha do ucha.


wizerunek - zdrowie

W chwili, gdy musisz zbadać wzrok albo nabyć soczewki, optyk czeka w każdym znaczniejszym mieście

Badania udowadniają, że coraz więcej osób ma kłopoty powiązane z oczami. W znacznej mierze za rzeczone zjawisko odpowiedzialne bywa poważne zanieczyszczenie środowiska oraz ogrom czasu, jaki spędza się przed ekranem komputera lub telewizora. W momencie, jeśli zauważy się u siebie jakieś niepokojące objawy, które łączą się z oczami, warto bez zwłoki udać się do optyka. Właściwe widzenie to bardzo ważna sprawa!

Jak pozbyć się zeza?

Oko to nieoceniony organ człowieka, gdyż aż 82% bodźców jest przesyłanych do mózgu dokładnie przez oczy. One sprawiają, że poznajemy świat i jego piękno. Dlatego tak ważne jest, abyśmy troszczyli się o ten narząd – zwłaszcza u dzieci. Zaniedbane wady wzroku, np. zez - nie tylko powodują dyskomfort, czy obniżenie poczucia wartości, ale mogą spowodować poważne konsekwencje.
1 2