Menu strony
Zaburzenia
zdrowie - landszaft

Dziewczyno - nie daj się pokonać chorobie i badaj się stale u ginekologa!

Wizyty u doktorów to z pewnością nic przyjemnego - oczywiście pomijam osoby., które prawdopodobnie są hipochondrykami lub mają inne tego typu zaburzenia, jednakże w większości przypadków raczej nikt nie lubi chodzić do lekarza. Z jednej strony zazwyczaj unikamy tego jak możemy, z drugiej jednak powinniśmy zdawać sobie sprawę z faktu, że bez wątpienia lepiej jest zapobiegać niż leczyć - chyba każdy z nas zna to przysłowie, jednakże ze stosowaniem go w praktyce niestety zazwyczaj bywa już nieco gorzej. Tymczasem regularne badania częstokroć pozwalają na wcześniejsze wykrycie różnego rodzaju chorób i wcześniejsze zaczęcie leczenia - a nie da się przecież zaprzeczyć, że w takich wypadkach o wiele łatwiej jest o wygraną z chorobą.
Mowa

Dziwne choroby – ciekawe przypadki

Lunatykowanie jest zjawiskiem chorobowym, które nieustannie rodzi pewne spory. Dla wielu jest to tylko niegroźna przypadłość, dla innych z kolei duży problem ze zdrowiem. Jest to dolegliwość, która może dotknąć zarazem osoby dorosłe jak i małe dzieci.
posiłki

Leczenie nerwicy - metody, lekarstwa antydepresyjne, psychoterapia, metody domowe

zaburzenia lękowe, są niejednorodną grupą schorzeń znamionujących się dosyć zróżnicowanym obrazem klinicznym, to znaczy specyficznymi objawami, czasem trwania etc.


Leczenie nerwicy - metody, lekarstwa antydepresyjne, psychoterapia, metody domowe

Różnorodność ta odzwierciedla się w wielu wariantach metod leczenia, dobieranych zależnie od przypadku nerwicy.
logopeda

Niepokoisz się, że twoja pociecha nie rozwija się odpowiednio? Odwiedź psychologa dziecięcego albo logopedę w Poznaniu, żeby rozwiać swoje wątpliwości

Dawniej, kiedy to jeszcze pociechy rodziły się w mieszkaniach i nikt nie martwił się przebiegiem ciąży, nie było jeszcze dostępu do doktorów, jacy pomogliby maluchom z różnego rodzaju dolegliwościami lub niepełnosprawnościami. Żyjąc w XXI wieku, gdzie każdy człowiek ma dostęp do służby zdrowia jest całkowicie inaczej. Jeśli tylko rodzic zobaczy podejrzane objawy winien niezwłocznie pójść do lekarza, żeby sprawdzić czy to nic poważnego.
psychoterapia

Z Twoim wzrokiem dzieje się coś niedobrego

Od pewnego czasu odnosisz wrażenie, że znacznie pogorszyła się ostrość Twojego widzenia. Okulista zasugerował wypróbowanie innych soczewek, lecz to też nie przyniosło spodziewanego efektu.