Menu strony
Rodzice
zabawy w ogrodzie

Wszyscy rodzice powinni dbać o spędzanie czasu z dzieckiem

Moim zdaniem obowiązkiem każdego szanującego się rodzica jest to, aby najzwyczajniej w świecie jego dziecko w żadnym razie nie uskarżało się na nudę. Wiadomo: dzieciaki są nierzadko niesforne, ciężko je jakoś zająć, lecz jakby nie patrzeć to nie może zmienić faktu, że autentycznie każdy rodzic powinien zadbać o to by jego pociecha nie myślała, iż jej funkcjonowanie nie jest interesujące.
szkoła

Jeżeli posiadasz potomka w wieku szkolnym, albo przedszkolnym i chcesz sprytnie gospodarować rodzinnym majątkiem - warto poznać kilka skutecznych metod na oszczędność, a nawet uzyskanie dodatkowych pieniędzy.

Teraźniejsze czasy i panujący reżim w państwie nie rozpieszcza standardowych mieszkańców. Dogodności finansów, skala płacy i ceny nie bywają nadwyraz komfortowe. Jak sprawni młodzi obywatele pragniemy zakładać familie, mieć kilkoro podopiecznych i cieszyć się ciepłem oraz atmosferą gospodarstwa domowego przez całe życie - jednocześnie zapewniając swoim najbliższym korzystne warunki egzystencji.
urlop z dzieckiem

Jedziesz z pociechą na wczasy? Sprawdź, które zabawki zabrać ze sobą

Wakacje z maluszkiem to wiele radości, lecz także sporo przygotowań. Niezależnie od wieku dziecka, powinniśmy spakować jego ulubione ubranka, kosmetyki, jakie stosuje każdego dnia w domu, zwłaszcza jeśli jest alergikiem, łakocie na drogę, jak też zabawki, aby nie nudzić się nawet w dżdżysty dzień.
uśmiechnięte dziecko

Wyprawka dla noworodka – niekończąca się lista nieodzownych towarów do pielęgnacji niemowlaka.

Pojawienie się w domu noworodka przysparza rodzicom nie tylko wiele szczęścia, ale także wiele zmian w ich dotychczas poukładanym życiu. Początkowo jest im bardzo trudno znaleźć się w tak nowym dla nich świecie. Szczególnie, jeśli mają do tego w domu nowe sprzęty związane z dzieckiem, których obsługa jest im obca.
plac zabaw dla dzieci

W jaki sposób dobrze umeblować przedszkole?

gdy decydujemy się na otworzenie przedszkola mamy przed sobą mnóstwo wysiłku. Wiele dokumentów, dostosowanie przestrzeni do wymagań, sanepid i elementy wyposażenia – to wszystko zabiera czas i środki finansowe, ale jeśli mamy determinację na pewno się nam uda. Dodatkowo na pewno wdzięczni nam będą rodzice dzieci w wieku przedszkolnym. Publiczne przedszkola teraz się zamyka, nie otwiera się nowych, więc do przedszkola trudniej się dostać niż na wyższą uczelnię. Każde miejsce w przedszkolu jest na wagę złota. Jeśli w dodatku będziemy mogli zaoferować interesujący program, ponadplanowe aktywności dla dzieci – wtedy nasza placówka będzie wysoko oceniana i pożądana.
zabawki

Podarunki świąteczne dla pociech – czym należy się kierować w czasie ich kupowania?

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, w szczególności dla dzieci, które czekają na świętego Mikołaja, choinkę udekorowaną światełkami i bombkami oraz prezenty. Dla rodziców z kolei bardzo istotny jest wybór prezentów, by zapewnić im radość oraz spełnić ich marzenia. Jakie prezenty sprawdzają się najlepiej? Co dobrze jest kupować maluchom, żeby mieć wpływ na ich rozwój?

Szukanie właściwego przedszkola - jak wybrać najlepsze

W określonych sytuacjach posłanie pociechy do przedszkola staje się koniecznością. Dzieje się tak wówczas, kiedy rodzice chodzą do pracy i nie mają czasu na opiekę nad pociechą.
zajęcia dla dzieci

Mały artysta - Przedstawienie teatralny dla dzieci oraz akademia muzyczna w Warszawie

Dzieci w szkole uczęszczają na zajęcia teatralne i z muzyki, bywa, że te dwa przedmioty są połączone. Ale prawda jest taka, że nie każde dziecko ma ogromny dar do grania i śpiewania. Jednak dzieci muszą brać czynny udział w tych lekcjach. Musimy nie zapominać, że zajęcia teatralne dla dzieci to nie tylko odtwarzanie ról na miarę Dantego, ale co ważne wsparcie dziecięcej koordynacji psycho-ruchowej. Dodatkowo maluchy przez grę aktorską wspierają swoją wyobraźnię. Takie lekcje prowadzą Warszawskie szkoły teatralne.
zabawki drewniane

Sklep internetowy dla dzieci

W czasach wszechobecnej cyfryzacji coraz więcej maluchów spędza dużo czasu przed monitorem. Od małego przeglądają internet, nierzadko nie znając jeszcze literek, zwyczajnie klikając w przyciski. W telewizji są kanały i audycje dla dzieci, również jak i w radiu. Sieć nie posiada takich podziałów. Owszem, istnieją witryny przeznaczone dla najmłodszych, ale internet w rzeczywistości jest nieograniczony.
Dziecięcy sen

Znacznie bardziej ekonomiczne przygotowanie wyposażenia dla swojego maluszka

Statystyki w sposób jednoznaczny ukazują raczej niemiłą prawdę - mianowicie, często rodziców niestety nie stać na przygotowanie wyprawki dla własnego dziecka. Niby wypłata przeciętnego polskiego ojca, polskiej mamy, jest o wiele większa, niż kiedyś, lecz tak czy siak można śmiało powiedzieć, że bardzo często sytuacja jest taka, iż kupno wszelkich rzeczy niezbędnych dla niemowlęcia to praktycznie męka. Fajnie, że jakby nie patrzeć uradowani rodzice mają możliwość jakoś sobie ze wszystkim radzić. A niby jak?
1 2 3 4