Menu strony
Cholesterol
zdrowa żywność

Sklepy ze zdrową żywnością i ich intrygująca, obszerna propozycja

Coraz więcej osób wybiera zdrową żywność zamiast syntetycznie przetworzonej, całej konserwantów i szkodliwych dla zdrowia substancji. Nieprawidłowe odżywianie się zdoła być przyczyną wielu kłopotów ze zdrowiem, w wielu przypadkach przysparza się do otyłości, cukrzycy lub zbyt wysokiego cholesterolu. Niezdrowa żywność naturalnie jest podła dla naszego żołądka i układu pokarmowego.
kobieta podczas ćwiczeń

Jakiego rodzaju oleju dobrze byłoby używać, jeżeli chcemy zredukować liczbę tak zwanego złego cholesterolu?

Ludzki organizm to niezwykle skomplikowany układ. Do jego poprawnego funkcjonowania niezbędnych jest dużo składników oraz związków chemicznych. Niektóre z nich wytwarza własny organizm we własnym zakresie (ściślej temat ujmując w wątrobie powstaje aż 85%), a część musimy przyjmować razem z pożywieniem.
herbata w szklance z uchem

Różnice pomiędzy białą, czerwona a zieloną herbatą – właściwości. Informacje dla klientów

Herbata zawojowała polski rynek spożywczy. Co prawda nadal cieszy się mniejsza popularnością niż kawa jednak ma coraz znaczniejsze grono wielbicieli. Herbata przeważnie jest kojarzona z napojem rozgrzewającym, wyciszającym i mającym działanie lecznicze, jednak niektóre jej typy potrafią działać tak samo dobrze, a nawet lepiej niż kawa.
filiżanka herbaty

Co wiemy na temat herbaty? Jakie mamy rodzaje? Dlaczego warto ją pić, jakie przynosi korzyści?

Osoby lubiące herbatę mają całkiem duży wybór. Tak naprawdę w każdym ze sklepów mogą kupić herbatę czarną, czerwoną i białą. Smak jak i właściwości zależne są od gatunku i sposobu zaparzania.

Zdaniem różnych osób, które się na tym znają najzdrowsza i niesamowicie wartościowa jest herbata wysokogatunkowa liściasta. Odda ona doskonale cały smak oraz aromat, dlatego też lepiej nie kupować najtańszych herbat, szczególnie w torebkach.