Menu strony
Cholesterol
filiżanka herbaty

Co wiemy na temat herbaty? Jakie mamy rodzaje? Dlaczego warto ją pić, jakie przynosi korzyści?

Wielbiciele herbat mają naprawdę spory wybór. Tak naprawdę w każdym ze sklepów mogą kupić herbatę czarną, czerwoną czy białą. Smak oraz właściwości zależą od gatunku oraz sposobu parzenia.

Zdaniem różnych znawców najzdrowsza jak również niesamowicie wartościowa jest herbata dobrego gatunku liściasta. Odda ona w pełni cały smak oraz zapach, tak więc lepiej nie nabywać najtańszych herbat, a już na pewno nie ekspresowych.
zdrowa żywność

Sklepy ze zdrową żywnością i ich intrygująca, obszerna propozycja

Coraz więcej osób wybiera zdrową żywność zamiast syntetycznie przetworzonej, pełnej konserwantów oraz szkodliwych dla zdrowia substancji. Nieprawidłowe karmienie się może być przyczyną wielu trudności ze zdrowiem, często przyczynia się do otyłości, cukrzycy bądź zbyt wysokiego cholesterolu. Niezdrowa żywność niewątpliwie jest szkodliwa dla naszego żołądka oraz układu pokarmowego.
kobieta podczas ćwiczeń

Jakiego rodzaju oleju dobrze byłoby używać, jeżeli chcemy zredukować liczbę tak zwanego złego cholesterolu?

Ludzki organizm to niezwykle skomplikowany układ. Do jego poprawnego funkcjonowania niezbędnych jest dużo składników oraz związków chemicznych. Niektóre z nich wytwarza własny organizm we własnym zakresie (ściślej temat ujmując w wątrobie powstaje aż 85%), a część musimy przyjmować razem z pożywieniem.
herbata w szklance z uchem

Różnice pomiędzy białą, czerwona a zieloną herbatą – właściwości. Informacje dla klientów

Herbata zawojowała polski rynek spożywczy. Co prawda nadal cieszy się mniejsza popularnością niż kawa jednak ma coraz znaczniejsze grono wielbicieli. Herbata przeważnie jest kojarzona z napojem rozgrzewającym, wyciszającym i mającym działanie lecznicze, jednak niektóre jej typy potrafią działać tak samo dobrze, a nawet lepiej niż kawa.