Menu strony
Świat
samolot

Nie oczekuj na ostatnią chwilę z rezerwacją miejsc.

Nasz świat cały czas się zmniejsza, globalizacja jest już czymś bardzo powszechnym i nieodwracalnym. Rozwój technologii elektronicznej komunikacji, takiej jak połączenia przez sieć oraz publiczna dostępność internetu ułatwiają kontakty międzyludzkie z przeciwnych krańców świata, czyniąc go niemalże natychmiastowym. Podobnie rzecz ma się z transportem między oddalonymi od siebie kontynentami.

Studiowanie we Wrocławiu

Odpowiedni wybór studiów to przepustka do sukcesu. Wszyscy o tym świetnie wiedzą. Stąd też trudne i bardzo odpowiedzialne zadanie czeka przed tegorocznymi abiturientami. Muszą oni podjąć pierwszą tak istotną decyzję w swym krótkim żywocie. Wybór, którego dokonają, na pewno wpłynie na ich przyszłość. Należy zatem podejść do sprawy z głową i przede wszystkim, odpowiedzieć sobie na to decydujące pytanie: co pragnę czynić w przyszłości?
Dzieci, chłopcy i dziewczynki

Malowanki stymulują wyobraźnię

To malowanki sprawiają, że najmłodsi lepiej się uczą, łatwiej i szybciej adaptują materiał szkolny, wykazują się większą mądrością, są bardziej kreatywne w rozwiązywaniu zadań i problemów, mają większe zaufanie do swoich możliwości.
Śpij dobrze i wstań wypoczęta

Co to jest siatkówka oka oraz na jakiego rodzaju choroby jest ona narażona?

Najważniejszą częścią narządu wzroku jest siatkówka. To właśnie dzięki niej możemy widzieć okalający nas świat. Składa się ona z wielu milionów czopków i pręcików, czyli komórek nerwowych. To one umożliwiają odbiór bodźców świetlnych, które przy pomocy nerwu wzrokowego trafiają do mózgu, w którym powstaje obraz.
slider_grudzien

Sylwester w Zakopanym

W okolicach grudnia pojawia się ten sam dylemat: gdzie w tym roku spędzić Nowy Rok? Koncepcji jest albo zbyt wiele albo też nic godnego uwagi nie przychodzi nam na myśl. Jeśli sugestie w stylu kąpiel wmorzu jest dla nas zbyt ryzykowna w mieście już nam się opatrzył, a przywitanie kolejnego roku w filharmonii lub teatrze wydaje nam się zbyt wyświechtane, być może warto pomyśleć wybranie się za miasto.
ratusz

Na edukację nigdy nie za późno - oferta edukacyjna we Wrocławiu

Zdarza się, że w czasie najważniejszych egzaminów przychodzi moment słabości, gorszy dzień bądź banalny pech. Słabo zdany sprawdzian maturalny może sprawić, że nie zakwalifikujesz się na dobre studia.
plac zabaw

Najlepsze zabawki

Dzieciak od pierwszych miesięcy powinien pobudzać swoją wyobraźnię i zdolności manualne. Najlepsza nauka przychodzi przez rekreację, to od dawna znana sprawa. Perfekcyjnymi narzędziami, które będą pobudzały umysł małego, są dobrze zaprojektowane zabawki. W tym tekście przedstawiamy produkty słynnego amerykańskiego producenta Fisher Price.
Przedszkole

Co dzieje się w przedszkolach

Gdy chodzi o naukę maluchów, to nie jest to łatwa sprawa. Trzeba pamiętać, że podejście do dziecka musi być zupełnie inne, niż do ludzi, którzy mają więcej niż kilka lat. Dzieci całkiem inaczej pojmują świat. Są przekonane, że to, co sobie wyobrażają może za chwilę stać się prawdą.
1 2