Menu strony
Świat
wzrok

W jaki sposób trzeba dbać o wzrok, żebyśmy cieszyli się nim jeszcze długi czas?

Osoby, które zakładają okulary, często zmagają się z jakąkolwiek wadą widzenia. Może być to dalekowzroczność lub astygmatyzm. Czy nosimy okulary czy też nie, powinniśmy troszczyć się o swe oczy w dowolnej sytuacji.
Śpij dobrze i wstań wypoczęta

Co to jest siatkówka oka oraz na jakiego rodzaju choroby jest ona narażona?

Najważniejszą częścią narządu wzroku jest siatkówka. To właśnie dzięki niej możemy widzieć okalający nas świat. Składa się ona z wielu milionów czopków i pręcików, czyli komórek nerwowych. To one umożliwiają odbiór bodźców świetlnych, które przy pomocy nerwu wzrokowego trafiają do mózgu, w którym powstaje obraz.
biblioteka miejska

Poznawanie angielskiego

Język angielski obecnie jest bardzo istotny i potrzebny. W przypadku wyjazdu za granicę w większości państw na świecie można się w tym języku porozumieć, czego nie można stwierdzić na temat innych języków. Jest to język biznesu, a także większej części dużych portali WWW.Poza tym z językiem tym ma się do czynienia nagminnie na co dzień, przykładowo w piosenkach czy w produkcjach filmowych.
slider_grudzien

Sylwester w Zakopanym

W okolicach grudnia pojawia się ten sam dylemat: gdzie w tym roku spędzić Nowy Rok? Koncepcji jest albo zbyt wiele albo też nic godnego uwagi nie przychodzi nam na myśl. Jeśli sugestie w stylu kąpiel wmorzu jest dla nas zbyt ryzykowna w mieście już nam się opatrzył, a przywitanie kolejnego roku w filharmonii lub teatrze wydaje nam się zbyt wyświechtane, być może warto pomyśleć wybranie się za miasto.
ratusz

Na edukację nigdy nie za późno - oferta edukacyjna we Wrocławiu

Zdarza się, że w czasie najważniejszych egzaminów przychodzi moment słabości, gorszy dzień bądź banalny pech. Słabo zdany sprawdzian maturalny może sprawić, że nie zakwalifikujesz się na dobre studia.
plac zabaw

Najlepsze zabawki

Dzieciak od pierwszych miesięcy powinien pobudzać swoją wyobraźnię i zdolności manualne. Najlepsza nauka przychodzi przez rekreację, to od dawna znana sprawa. Perfekcyjnymi narzędziami, które będą pobudzały umysł małego, są dobrze zaprojektowane zabawki. W tym tekście przedstawiamy produkty słynnego amerykańskiego producenta Fisher Price.
Przedszkole

Co dzieje się w przedszkolach

Gdy chodzi o naukę maluchów, to nie jest to łatwa sprawa. Trzeba pamiętać, że podejście do dziecka musi być zupełnie inne, niż do ludzi, którzy mają więcej niż kilka lat. Dzieci całkiem inaczej pojmują świat. Są przekonane, że to, co sobie wyobrażają może za chwilę stać się prawdą.
wakacje

Niezapomniane wczasy

Każdy chce przeżyć wspaniałą przygodę, wybrać się na rajską wyspę, zażywać kąpieli słonecznych, zwiedzać inne kraje, lecz głównie naprawdę wypocząć. Jednak niewiele osób zabiera się za realizację takich pragnień - zazwyczaj ograniczają się one tylko do snucia planów.

Niezapomniane wczasy

Opłaca się zmienić tę sytuację.
1 2