Menu strony
Ośrodek
Tatry

Wakacje zdrowotne

Z pewnością każdy z nas czuje się już zmęczony wiecznym pośpiechem i codziennymi kłopotami. Dzisiejszy świat nas nie oszczędza i funkcjonujemy pod ogromną presją. W czasie światowego kryzysu obawiamy się o stratę pracy. Przychodzimy po męczącym dniu do naszego mieszkania, a tam czekają na nas kłopoty z dziećmi. Gdy kładziemy się nareszcie do łóżka, stres nie daje nam zasnąć. I znowu na drugi dzień budzimy się zmęczeni.
SPA

Jak najkorzystniej odpocząć? Jakie istnieją sposoby? Czy spa to rzeczywiście jedna z lepszych opcji?

Określenie SPA wywodzi się od łacińskiej sentencji, jaka w wolnym tłumaczeniu znaczy “zdrowie dzięki wodzie”. Takie odkrycie zdrowego oddziaływania wody na nasze samopoczucie, które jest najbardziej ważną składową filozofii SPA, nie było odkryte z dnia na dzień. Już w starożytności kąpiel była koniecznym elementem codzienności, a następnie stała się prawdziwym rytuałem o szczególnym znaczeniu, również religijnym.
spa

SPA świeradów zdrój posiada ofertę dla każdego zmęczonego ciała

Czy patrzyliśmy co oferuje nam spa Świeradów Zdrój?

Znacznie częściej ludzie wydają sobie sprawę ze świetnego oddziaływania zabiegów SPA, które oferowane okazują się w różnorakich gabinetach, a nawet hotelach. Dzięki tym zabiegom możemy się odprężyć, zrelaksować, zaoferować odpoczynek naszym napiętym mięśniom. Przez to również coraz częściej obywatele decydują się na nocleg w takim miejscu, twierdząc że taka odrobina relaksu nie tylko dobrze im zrobi, ale wręcz im przysługuje.
senior

Jak poradzić sobie z opieką nad osobą schorowaną? Czy dobrze jest postarać się opiekunki?

Przeróżnego rodzaju schorzenia dotykają nas w przeróżnym wieku. Czasem są to niezwykle powszechne dolegliwości, a czasem groźne schorzenia, które potrzebują poważnego leczenia i stałej opieki. Zagwarantowanie opieki choremu to niestety niezwykle problematyczna sprawa, bowiem obowiązki zawodowe oraz konieczność utrzymania rodziny nie każdorazowo dają nam możliwość, aby poświęcić się jedynie temu. Niemniej znaczące jest też to, iż opieka często winna być połączona z profesjonalnym leczeniem czy rehabilitacją, co wymaga specjalistycznej wiedzy jak i aparatury. W jaki sposób się uporać z takim kłopotem?