Menu strony
Zioła
medycyna naturalna

Medycyna Naturalna - czy i kiedy możemy je stosować?

Leczenie ziołowymi miksturami ma wielowiekową tradycję w naszym kraju. W obecnych czasach, pomimo obecności ogromnej ilości lekarstw syntetycznych, leczenie ziołami jest dalej znane. Mimo powszechnego przekonania, iż zioła mają działanie uniwersalne oraz są środkami zupełnie bezpiecznymi.
emocje

Zdrowa żywność w Krakowie, czyli garść porad o miejscowych sklepach zielarskich

Nie da się ukryć, że co roku sklepy zielarskie cieszą się coraz większą popularnością. Razem z wprowadzeniem do najpopularniejszej żywności wielu chemicznych wzmacniaczy smaków, konserwantów i innych pieniędzy chemicznych znacznie częściej ludzie zwracają się ku naturalnym metodom żywienia.
masc na hemoroidy

Problemy powiązane z układem trawiennym? Z pewnością znajdziesz na nie sposób, ale najlepiej idź do specjalistę

Pacjentom dosyć często dokuczają dolegliwości powiązane z układem trawiennym, które są naprawdę nieprzyjemne. W wypadku, gdy pojawiają się one częściej, warto odwiedzić lekarza, lecz w domu także można sobie trochę ulżyć.
zioła

Czym jest leczenie ziołami? Czy powinno ono zastąpić standardową lekarską kurację? Czy nie jest to groźne?

Kiedy właściwie doceniono zdrowotną moc ziół? Można się jedynie domyślać, że zioła towarzyszyły człowiekowi od początku dziejów. Z medycznych specyfik roślin chętnie korzystali już starożytni, a leczenie ludowa od samych swych początków miała podłoże w ziołach.
akupunktura

Niekonwencjonalne sposoby leczenia – akupunktura itp.

Wszyscy bardzo dobrze zdają sobie sprawę z tego, iż różnego rodzaju choroby i objawy dotykają nas jak i naszych bliskich w naprawdę niespodziewanych momentach. Poziom usług medycznych w Polsce pozostawia sporo do życzenia, dlatego nierzadko się zdarza, iż nasze dolegliwości są ciężkie do rozpoznania.