Menu strony
Alkohol
szczoteczki

W jaki sposób dbać o jeden z najistotniejszych organów w ludzkim ciele?

Od jakiegoś czasu zwiększyło się w naszym kraju zaciekawienie trzustką, która do dziś była raczej zapomnianym organem wewnętrznym w naszym ciele.


Pizza

Jedzenie na wynos - sposób na głód

Wkrótce impreza...godzina 16, jest właśnie weekend, a my wróciliśmy z pracy . Na 18 jesteśmy umówieni na imprezę ze znajomymi, więc 2h czasu wolnego dla siebie.

Jeśli jesteśmy mężczyzną to nie ma problemu, będziemy potrzebować mniej więcej 20 minut od momentu kąpania się, do włożenia klucza w zamek drzwi po zewnętrznej stronie naszego domu. Jednak jeżeli jesteśmy płcią piękną, to już trzeba będzie 20 min., ale minimum razy 3. Przede wszystkim kąpiel może i golenie, potem suszenie, makijaż, strojenie, lustro i gotowa do wyjścia. Równa 1h i 29 minut (nowy rekord). Wow.
butelki alkoholi

Uzależnienie od alkoholu - problem, który wymaga stosownych działań

Problem uzależnienia od alkoholu tyczy się osób w naprawdę różnym wieku i różnej płci. W społeczeństwie nadal pokutuje przekonanie, że jest to problem dotykający głównie panów. Tymczasem coraz więcej przedstawicielek płci pięknej także walczy z problemem uzależnienia od alkoholu. Na szczęście aktualnie na wysokim poziomie kształtuje się wiedza dotycząca tego, jak dochodzi do rozwoju uzależnienia oraz jak je leczyć.
powikłania

Co trzeba robić, by skutecznie zapobiegać chorobom trzustki?

To bez wątpienia jeden z najważniejszych organów ludzkiego ciała. Spełnia dwie główne funkcje - hormonalną a także trawienną.
antykoncepcja

Do kogo należałoby przyjść, jeśli ktoś ma problemy w swoim życiu?

Czasami w naszym życiu zdarza się tak, że dotyka nas pewna poważna osobista tragedia. Może to być przykładowo kalectwo albo śmierć w rodzinie. W zależności od naszej sytuacji, taka okoliczność może naprawdę bardzo na nas wpłynąć, przez co nie możemy w normalny sposób żyć.
pogotowie

Warto dbać o własne zdrowie

Dzisiejszy styl życia niezwykle szkodzi naszemu zdrowiu. W pracy narażamy się na mnóstwo niemiłych sytuacji. Bierzemy się na siebie zdecydowanie za dużo, co sprawia, że bywamy wiecznie zmęczeni i rozdrażnieni. Odbija się to niekorzystnie nie tylko na naszym zdrowiu, ale też na stosunkach z rodziną. Nie możemy znaleźć chwili, by poświęcić im czas. Nie umiemy także odpoczywać. Przykuci do ekranów, marnujemy wolny czas w czterech ścianach, zamiast spędzić czas na dworze i upajać się świeżym powietrzem.
uśmiechnięte dziecko

Czym jest przewlekle zapalenie trzustki? Czemu się pojawia? Jaka jest jej przyczyna?

przewlekły stan zapalny trzustki to dość poważna przypadłość, co gorsza może rozwijać się niepostrzeżenie lub daje zdawać by się mogło banalne objawy, jak biegunka albo ból brzucha. W taki sposób całkiem łatwo je zlekceważyć.
ginekologia

Witamina B 12 dla właściwego działania systemu

Każdy ustrój do odpowiedniego funkcjonowania potrzebuje witamin i minerałów. Najlepiej zażywać je w odpowiedniej diecie, ponieważ zarówno nadwyżka jak i niedobór może być niebezpieczny dla funkcjonowania organizmu.