Menu strony
Decyzja
pacjent

Wszystko, co musi wiedzieć pacjent, jaki poddaje się operacji usunięcia zaćmy.

Wszystko, co musi wiedzieć chory, jaki poddaje się operacji usuwania katarakty umieszczone pozostało w tym artykule. Z tego względu, kiedy ktokolwiek właśnie przygotowuje się do tego zabiegu to powinien orientować się, że najrozsądniej będzie, kiedy zapozna się z jego ustaleniami. Naturalnie, z pewnością o wszystkim będzie również poinformowany przez swojego lekarza prowadzącego, aczkolwiek tekst tego typu jak ten dedykowany jest nie tylko dla chorych, lecz dla ich bliskich. Kiedy już albowiem będzie powzięta decyzja o skierowaniu pacjenta do operacji to uczestniczyć będzie w tym nota bene cała rodzina. Po pierwsze więc, jeszcze na jakiś czas przed datą zabiegu pacjent powinien o siebie zatroszczyć się. Nie może zapominać o tak podstawowych sprawach jak zachowanie higieny oczu, czy kontrola ciśnienia. Zobowiązany jest zrobić wszystkie badania, które wymagane są przed zabiegiem, żeby dobrze mógł zostać przeprowadzony wywiad lekarski. Jeżeli to zostanie dopilnowane to nie zostanie nic innego jak zgłosić się do kliniki na przeprowadzenie operacji.
Podróże z dzieckiem

7 pewników dobrego macierzyństwa

Chyba każdy rodzic chce dla swojego dzieciaka jak najlepiej. Kiedy jesteście młodymi rodzicami i akurat szukacie nowego mieszkania w wielkim mieście, bez wątpliwości musicie przeczytać ten artykuł. Zamieszczamy w nim mnóstwo wskazówek oraz porad, na co trzeba zwracać uwagę. Na pewno bardzo ważną kwestią jest infrastruktura wokół bloku, w którym chcecie kupić mieszkanie. Sprawdźcie najpierw, czy w pobliżu znajduje się jakiś ogród. Bliskość takiego miejsca na pewno doceni każdy rodzic.
plac zabaw i przedszkole

Otwarcie przedszkola jako dobry sposób na firmę oraz realizację marzeń

Przed kilkoma laty powróciłam z kilkuletniej emigracji - studiowałam i pracowałam w Norwegii, co spowodowało, że po powrocie do Polski posiadałam spore pieniądze i wykształcenie. Postanowiłam w takim razie otworzyć pod Warszawą przedszkole. Poszczęściło mi się, bo dostałam w spadku po dziadkach duży dom.