Menu strony
Rehabilitacja

Czy należy rozpocząć rehabilitację po ?

W chwili, gdy zostajemy wypisani ze szpitala potrzebna jest nam rehabilitacja Wrocław. Wrocław jest miejscem, gdzie na pewno znajdziemy odpowiednie ośrodki rehabilitacyjne. Osoby, które w nich pracują są w stanie poprawić naszą kondycję, a dzięki swemu wszechstronnemu przeszkoleniu wesprą nas też psychicznie.
Uśmięchnięty bobas

Rehabilitacja chorób malucha

Choroba u dziecka jest dla każdego rodzica jednym z najtrudniejszych wydarzeń. Maluchy bowiem niekiedy nie potrafią wskazać na określone dolegliwości bądź poskarżyć się osobom dorosłym, przede wszystkim jeśli jeszcze nie mówią.
senior

Jak poradzić sobie z opieką nad osobą schorowaną? Czy dobrze jest postarać się opiekunki?

Różnego typu schorzenia dotykają nas w przeróżnym wieku. Czasem są to niezwykle powszechne dolegliwości, a czasami poważne schorzenia, które potrzebują zaawansowanego leczenia jak i stałej opieki. Zapewnienie opieki osobie chorej to niestety niezwykle ciężka sprawa, ponieważ obowiązki zawodowe i konieczność utrzymania rodziny nie zawsze dają nam możliwość, by poświęcić się wyłącznie temu. Niemniej znaczące jest też to, że opieka nierzadko winna być połączona z zaawansowanym leczeniem albo rehabilitacją, co wymaga zaawansowanej wiedzy i sprzętu. Jak się uporać z takim problemem?
światło

Usuwanie różnych dolegliwości za pomocą światła

Światło jest niezwykle istotnym elementem życia człowieka. Mówi się, że w zasadzie bez światła nie mogłoby istnieć życie. Niewątpliwie faktem jest, że ludzie żyjący w strefach, które w dużym stopniu pozbawione są światła słonecznego w ciągu roku, mają o wiele większe zagrożenie zachorowaniem przykładowo na depresję. Z tego powodu dostęp do naturalnego światła i ciepła pochodzącego ze Słońca jest tak ważny. Przykładowo w Polsce, która leży w strefie klimatu umiarkowanego, zdarza się, że rocznie jest duża liczba dni gdy słońce jest niewidoczne.

Klinika w Polanicy Zdrój może zapewnić najlepszą rekonwalescencję oraz pomoc

Polanica Zdrój to jedno z piękniejszych polskich uzdrowisk. Niemało osób ze zróżnicowanymi dolegliwościami jest w stanie znaleźć tu pełne ukojenie. Doświadczeni lekarze pomogą w znalezieniu pomocy oraz odpowiednim zdiagnozowaniu określonego problemu.
uszkodzenie łękotki

Co zrobić i jak poradzić sobie z obrażeniami, czyli skręcenie kolana nie koniecznie jest takie straszne.

Aktywność fizyczna jest cenna dla zachowania dobrego zdrowia. Zarówno fizycznego, jak i psychicznego. W trakcie wysiłku do organizmu trafiają endorfiny, czyli hormon szczęścia, mający nieoceniony wpływ na nasze odpowiednie samopoczucie.
suplement diety

Jakie istnieją typy fizjoterapii i jakiego rodzaju bodźce stosują poszczególne jej wersje?

Każdy wie, że nasz system jest wrażliwy na różne zewnętrzne impulsy, lecz już nie wszyscy wiedzą, że funkcjonuje szczególna branża medycyny, jaka wykorzystuje taki fakt w celu zahamowania postępów dolegliwości i odzyskania sprawności ruchowej.
E-handel

Internetowe ułatwienia dla niepełnosprawnych

Problem związany z osobami niepełnosprawnymi omawiany jest nierzadko, z taką częstotliwością, jak otoczenie stawia coraz trudniejsze wyzwania przed niepełnosprawnymi. Na szczęście nowe technologię otwierają się na każdego i umożliwiają dostęp do nowych możliwości, interakcji zarówno zachodzących wśród innych ludzi, jak i funkcjonujących w branżach biznesowych.