Menu strony
Rehabilitacja
E-handel

Internetowe ułatwienia dla niepełnosprawnych

Problem związany z osobami niepełnosprawnymi pojawia się coraz częściej, z taką częstotliwością, jak świat stawia nowe wyzwania przed niepełnosprawnymi. Na szczęście nowe technologię otwierają się na każdego i dają dostęp do nowych opcji działania, zależności zarówno pomiędzy innymi osobami, jak i biznesowych.
suplement diety

Jakie istnieją typy fizjoterapii i jakiego rodzaju bodźce stosują poszczególne jej wersje?

Każdy wie, że nasz system jest wrażliwy na różne zewnętrzne bodźce, ale już nie wszyscy wiedzą, że istnieje specjalna dziedzina medycyny, która stosuje tego typu fakt w celu zahamowania postępów choroby i odzyskania sprawności ruchowej.

Czy należy rozpocząć rehabilitację po ?

W momencie, gdy wychodzimy ze szpitala zdarza się, że konieczna jest nam rehabilitacja Wrocław. Wrocław jest miejscem, gdzie na sto procent znajdziemy odpowiednie ośrodki rehabilitacyjne. Osoby, które tam pracują będą w stanie poprawić naszą kondycję, a dzięki swemu wszechstronnemu przeszkoleniu wesprą nas też psychicznie.
senior

Jak poradzić sobie z opieką nad osobą schorowaną? Czy dobrze jest postarać się opiekunki?

Przeróżnego typu choroby dotykają nas w przeróżnym wieku. Czasami są to bardzo częste dolegliwości, a czasami niebezpieczne schorzenia, które potrzebują zaawansowanego leczenia jak i stałej opieki. Zagwarantowanie opieki choremu to niestety niezwykle ciężka sprawa, gdyż obowiązki zawodowe jak i potrzeba utrzymania rodziny nie za każdym razem dają nam możliwość, by poświęcić się wyłącznie temu. Niemniej znaczące jest też to, iż opieka nierzadko powinna być połączona z zaawansowanym leczeniem lub rehabilitacją, co wymaga specjalistycznej wiedzy jak i aparatury. Jak się uporać z takim kłopotem?
Uśmięchnięty bobas

Rehabilitacja chorób malucha

Choroba u dziecka jest dla każdego rodzica jednym z najtrudniejszych wydarzeń. Pociechy bowiem czasami nie są w stanie wskazać na określone dolegliwości lub poskarżyć się osobom dorosłym, zwłaszcza jeśli nadal nie mówią.
uszkodzenie łękotki

Co zrobić i jak poradzić sobie z obrażeniami, czyli skręcenie kolana nie koniecznie jest takie straszne.

Aktywność fizyczna jest cenna dla dobrego zdrowia. Zarazem fizycznego, jak i psychicznego. Podczas wysiłku do organizmu trafiają endorfiny, popularny hormon szczęścia, mający pozytywny wpływ na nasze odpowiednie samopoczucie.
światło

Usuwanie różnych dolegliwości za pomocą światła

Światło jest niezwykle ważnym składnikiem życia człowieka. Mówi się, że właściwie bez światła nie mogłoby istnieć życie. Bez wątpienia faktem jest, że osoby żyjące w strefach, które w dużej mierze pozbawione są światła słonecznego w ciągu roku, mają o wiele większe zagrożenie zachorowaniem przykładowo na depresję. Dlatego dostęp do naturalnego światła i ciepła słonecznego jest tak ważny. Na przykład w Polsce, która położona jest w strefie klimatu umiarkowanego, bywa tak, że w ciągu roku występuje duża liczba dni pozbawionych słońca.

Klinika w Polanicy Zdrój może zapewnić najlepszą rekonwalescencję oraz pomoc

Polanica Zdrój to jedno z piękniejszych polskich uzdrowisk. Niemało osób ze zróżnicowanymi dolegliwościami jest w stanie znaleźć tu pełne ukojenie. Doświadczeni lekarze pomogą w znalezieniu pomocy oraz odpowiednim zdiagnozowaniu określonego problemu.