Menu strony
Choroba
witaminy dla dorosłych

Już w tej chwili zaopatrz się w stosowne witaminy, aby nie zachorować na grypę i przeziębienie!

Zima nadciąga wielkimi krokami. Każdy człowiek wyciąga ciepłe sweterki, kurtki , a także kominy z dna garderoby. Mnóstwo ludzi lubi mroźną i śnieżną zimę, niestety takich dni w roku nie jest zbyt dużo. W trakcie jesieni coraz częściej widoczny jest deszcz i zimny wiatr.
psycholog

Pomoc psychologa – dowiedz się, w jakich sytuacjach może być potrzebna twojemu dziecku

Kiedy mamy dziecko, kompletnie zmienia się nasze myślenie. Na pierwszym miejscu stawiamy naszą pociechę, toteż robimy to, co będzie dla niej najlepsze. Z tego względu, gdy tylko dostrzegamy, że coś jest z nią nie tak, chcemy jej pomóc.
tabletki

Jak zidentyfikować zgagę i jakim sposobem ją leczyć?

Zgaga jest indywidualnym odczuciem pieczenia w przełyku. Jest w stanie występować w przebiegu paru chorób i także na skutek wykorzystywania pewnych używek czy spożywania pokarmów. W wielu przypadkach wiąże się z prowadzeniem niezdrowego sposobu funkcjonowania, nie wykazując podłoża chorobowego. Dobrze jest wiedzieć, w jakim momencie jest w stanie sugerować dolegliwość, a kiedy starczy zatroszczyć się o zdrowy styl życia i żywienia.
tarczyca

Niedoczynność hormonu tarczycy to choroba wynikająca z zupełnego niedoboru hormonów tarczycy

Tarczyca to narząd, który leży tuż poniżej krtani. Przylega do tchawicy, zbudowana jest z dwóch płatów, które złączone są węziną. Narząd tarczycy produkuje hormony: tyroksynę oraz trójjodotyroninę. Hormon tarczycy, zasadniczo jest odpowiedzialny za przemianę materii i termogenezę, naszego organizmu. Dzięki nim dochodzi do syntezy i katabolizmu, czyli rozpadu białek. Dodatkowo mają wpływ na rozpad tłuszczy . Dzięki rozpadowi tłuszczy dostarczane są kwasy tłuszczowe biorące udział w procesach przemiany materii i termogenezy. Synteza i wydzielanie hormonów tarczycy jest regulowana przez przysadkę mózgową. Czasami, może zdarzyć się, że ta regulacja zostanie naruszona. Wtedy mówimy o nadczynności i niedoczynności tarczycy.
kobieta u ginekologa

Zabieg elektrokoagulacji w kuracji nadżerki szyjki macicy – czy jest to skuteczna metoda?

Nadżerka to przypadłość, która niezwykle często dopada kobiety pomiędzy 25. a 35. rokiem życia. Nie jest ona niebezpieczna sama w sobie, ale jej ignorowanie może doprowadzić do znaczących problemów zdrowotnych. Jakie sposoby kuracji są najbezpieczniejsze podczas leczenia nadżerki?

Jakie są objawy depresji oraz jak ją leczyć?

często nadal jest tematem tabu. Osoby, które na nią cierpią, same przed własnym odbiciem wstydzą się do tego przyznać, tym bardziej przed rodziną i znajomymi. Stąd tak wiele przypadków tej choroby nie jest leczonych. Wielu z nas nie wie także, jak pomóc osobom dotkniętym depresją, w jakich miejscach takiej pomocy szukać oraz jak zareagować, kiedy się z nią stykają.
wizyta u psychologa

Czy warto skorzystać z internetowej pomocy psychologicznej czy lepiej udać się na wizytę do gabinetu specjalisty?

Schorzenia za zakresu psychologii mają to do siebie, że potrzebują przedyskutowania, zdiagnozowania ich przyczyn oraz – jeśli jest taka konieczność – podjęcia terapii. Czy zwierzenie się w internecie przypadkowym osobom zapewni ten sam efekt jak wizyta u specjalisty?
choroba

Czy wiemy jakie są powody schizofrenii?

Czy poznaliśmy jakieś schorzenia o podłożu psychicznym?
Niesamowicie często koncentrujemy się na chorobach fizycznych, które w jakiś sposób ograniczą nas ruchowo oraz które dość często możemy natychmiast zauważyć u osoby chorej. Nie możemy mimo wszystko zapominać o tym, że są także choroby psychiczne, które chociaż nie widoczne tak natychmiast mogą mocno utrudnić życie choremu oraz sprawiać, że sam ze sobą będzie się nieodpowiednio czuł.
szpital

W jaki sposób zwalczyć nietrzymanie moczu - objaśnienie problemu, symptomy i leczenie

Nietrzymanie moczu to niezwykle wstydliwy problem dla ludzi, którzy chorują na tę przypadłość. Nierzadko bywa tak, że osoby dotknięte tą chorobą w ogóle nie wybierają się do lekarza, gdyż jest to według nich za bardzo krępujące. Statystyki potwierdzają, że do choroby nie przyznaje się ok. 1/3 chorujących. Aktualnie problem nietrzymania moczu dotyka od 4 do 5 milionów mieszkańców Polski. dwukrotnie częściej chorują kobiety.
Grupa doktorów

Endometrioza - co to jest i jak ją można leczyć

Kobiety, bardzo często przez wzgląd na fakt, że pracują zawodowo i są zajęte opieką nad dziećmi bądź domem, nie mają czasu na zatroszczenie się o swoje zdrowie. Jest to rzeczywiście duży błąd, jako że kategoryczna większość chorób jest prosto uleczalna właśnie we wczesnym stadium.
1 2