Menu strony
Choroba
tabletka

Zdrowie za sprawą natury

Infekcja czy brak energii spotyka czasem każdego. Może być ona wynikiem przemęczenia, nieprawidłowej diety, małej ilości snu lub stresu. Najczęściej w takich sytuacjach zwracamy się po poradę do farmaceuty i przyjmujemy wiele witamin, suplementów diety, syropów i specyfików mających podnieść naszą odporność i dodać nam sił.
przygnębiona kobieta

Co takiego zrobić, by w tym roku nie dopadła nas depresja sezonowa?

Depresja to koszmarna choroba, która wyniszcza porządnie naszą psychikę, lecz także organizm. Czyli jeśli nie będziesz starać się walczyć z depresją, w żadnym razie nie powinieneś nawet zamarzyć o szczęśliwym życiu. Takie są fakty! Jak jednak mamy możliwość zawalczyć z depresją sezonową, a więc chorobą, która może uderzyć nas pewnego dnia, a potem na dłuższy okres czasu skutecznie wyniszczyć? Nie jestem fachowcem, lecz tak naprawdę jestem w stanie podać trochę skutecznych metod, dzięki którym będziesz miał okazję zawalczyć z depresją. Przeczytaj owy tekst.
choroba

Czy wiemy jakie są powody schizofrenii?

Czy znamy jakieś schorzenia o podłożu psychicznym?
Niesamowicie często koncentrujemy się na schorzeniach fizycznych, które w jakiś sposób ograniczają nas ruchowo i które dość często możemy natychmiast dostrzec u osoby chorej. Nie mamy szansy jednak zapomnieć o tym, że istnieją też schorzenia psychiczne, które choć nie widoczne tak od razu mają szansę mocno utrudniać życie choremu oraz sprawiać, że sam ze sobą będzie się nieodpowiednio czuł.

Parę interesujących faktów nt. leku Urosept

Zakażenie dróg moczowych dróg moczowych należy do najbardziej popularnych infekcji bakteryjnych atakujących nasz organizm. Dolegliwość ta ma miejsce dziesięć razy częściej u kobiet niż u mężczyzn. Zważywszy na bliskość pochwy i odbytu bakterie w łatwy sposób mogą udać się do pęcherza moczowego wywołując stan zapalny.
Pobieranie krwi

Służba zdrowia we Wrocławiu

Służba zdrowia w stolicy Dolnego Śląska trzyma się na dobrym poziomie. Jest sporo przychodni związanych kontraktami z NFZ, jest też wiele prywatnych gabinetów. Jednak, dokładnie tak jak w każdym innym mieście, w ramach NFZ na badania musimy czekać, bywa, że dość długo. Jeśli chcemy coś załatwić szybko, lepiej polegać na niepublicznych ośrodkach.
wizyta u psychologa

Czy warto skorzystać z internetowej pomocy psychologicznej czy lepiej udać się na wizytę do gabinetu specjalisty?

Problemy natury psychologicznej mają tę przypadłość, że potrzebują przedyskutowania, odnalezienia ich przyczyn oraz – jeżeli jest taka potrzeba – podjęcia leczenia. Czy zwierzenie się w internecie przypadkowym osobom może dać ten sam efekt jak wizyta u specjalisty?
psycholog

Pomoc psychologa – dowiedz się, w jakich sytuacjach może być potrzebna twojemu dziecku

Kiedy mamy dziecko, całkiem zmienia się nasz sposób myślenia. Na pierwszym miejscu stawiamy naszą pociechę, dlatego robimy to, co będzie dla niej dobre. Z tej przyczyny, gdy tylko dostrzegamy, iż coś jest z nią nie tak, pragniemy jej pomóc.
tabletki

Jak zidentyfikować zgagę i jakim sposobem ją leczyć?

Zgaga jest indywidualnym odczuciem pieczenia w przełyku. Jest w stanie następować w przebiegu kilku chorób jak również na skutek stosowania pewnych używek czy spożywania pokarmów. Częstokroć wiąże się z prowadzeniem niezdrowego sposobu życia, nie wykazując podłoża chorobowego. Powinno się wiedzieć, w jakim czasie może sugerować chorobę, a kiedy starczy zadbać o zdrowy styl funkcjonowania i żywienia.
zima

Czy na pewno depresję można skutecznie wyleczyć?

Istnieją bardzo różne typy stanów depresyjnych - oczywiście depresja to śmiertelne schorzenie, znaczna część cierpiących na depresję po pewnym
okresie czasu niestety odbiera sobie życie. A więc ten odbiorca,
który sądzi, że zmaga się w tym momencie z depresją, powinien możliwie jak najszybciej podjąć walkę! Może myślimy, iż ten stan sam przejdzie, ale ciężko być
tak ogromnym optymistą. Prawda jest taka, że należy porozglądać się za
metodami, dzięki którym na nowo będziemy mogli cieszyć się własnym życiem. Może świat nie jest dobrym miejscem, lecz skoro już na nim żyjemy, musimy
sensownie spędzić swój czas. Naturalnie nie jest to łatwe, ale tak czy siak musimy to akceptować.
kobieta u ginekologa

Zabieg elektrokoagulacji w kuracji nadżerki szyjki macicy – czy jest to skuteczna metoda?

Nadżerka to przypadłość, która wyjątkowo często atakuje kobiety między 25. i 35. rokiem życia. Nie jest ona niebezpieczna sama w sobie, ale jej ignorowanie może prowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych. Jakie sposoby kuracji są najbezpieczniejsze podczas leczenia nadżerki?
1 2