Menu strony
Choroba
psycholog

Pomoc psychologa – dowiedz się, w jakich sytuacjach może być potrzebna twojemu dziecku

Kiedy mamy dziecko, całkiem zmienia się nasz sposób myślenia. Na pierwszym miejscu stawiamy naszą pociechę, dlatego robimy to, co będzie dla niej dobre. Z tej przyczyny, gdy tylko dostrzegamy, iż coś jest z nią nie tak, pragniemy jej pomóc.
tabletki

Jak zidentyfikować zgagę i jakim sposobem ją leczyć?

Zgaga jest indywidualnym odczuciem pieczenia w przełyku. Jest w stanie następować w przebiegu kilku chorób jak również na skutek stosowania pewnych używek czy spożywania pokarmów. Częstokroć wiąże się z prowadzeniem niezdrowego sposobu życia, nie wykazując podłoża chorobowego. Powinno się wiedzieć, w jakim czasie może sugerować chorobę, a kiedy starczy zadbać o zdrowy styl funkcjonowania i żywienia.
zima

Czy na pewno depresję można skutecznie wyleczyć?

Istnieją bardzo różne typy stanów depresyjnych - oczywiście depresja to śmiertelne schorzenie, znaczna część cierpiących na depresję po pewnym
okresie czasu niestety odbiera sobie życie. A więc ten odbiorca,
który sądzi, że zmaga się w tym momencie z depresją, powinien możliwie jak najszybciej podjąć walkę! Może myślimy, iż ten stan sam przejdzie, ale ciężko być
tak ogromnym optymistą. Prawda jest taka, że należy porozglądać się za
metodami, dzięki którym na nowo będziemy mogli cieszyć się własnym życiem. Może świat nie jest dobrym miejscem, lecz skoro już na nim żyjemy, musimy
sensownie spędzić swój czas. Naturalnie nie jest to łatwe, ale tak czy siak musimy to akceptować.
wizyta u psychologa

Czy warto skorzystać z internetowej pomocy psychologicznej czy lepiej udać się na wizytę do gabinetu specjalisty?

Kłopoty natury psychologicznej mają tę przypadłość, że potrzebują przedyskutowania, wyszukania ich przyczyn i – jeśli jest taka potrzeba – rozpoczęcia terapii. Czy zwierzenie się przez internet przypadkowym osobom zagwarantuje taki sam rezultat jak wizyta w gabinecie psychologa?
tabletka

Zdrowie za sprawą natury

Infekcja lub gorsze samopoczucie dopada raz na jakiś czas każdą osobę. Może być ona wynikiem przemęczenia, nieprawidłowej diety, małej ilości snu czy stresu. Zwykle w takich sytuacjach zwracamy się po poradę do farmaceuty i przyjmujemy wiele witamin, suplementów diety, syropów i specyfików mających za zadanie zwiększyć naszą odporność i dodać nam energii.
kobieta u ginekologa

Zabieg elektrokoagulacji w kuracji nadżerki szyjki macicy – czy jest to skuteczna metoda?

Nadżerka to przypadłość, która wyjątkowo często atakuje kobiety między 25. i 35. rokiem życia. Nie jest ona niebezpieczna sama w sobie, ale jej ignorowanie może prowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych. Jakie sposoby kuracji są najbezpieczniejsze podczas leczenia nadżerki?
witaminy dla dorosłych

Już w tej chwili zaopatrz się w stosowne witaminy, aby nie zachorować na grypę i przeziębienie!

Zima nadchodzi wielkimi krokami. Każdy z nas wyjmuje cieplutkie swetry, kurtki , a także szaliki z dna szafy. Mnóstwo osób lubi mroźną i śnieżną zimę, niestety takich dni w roku nie jest zbyt wiele. Podczas jesieni zdecydowanie częściej zauważalny jest deszcz i chłodny wiatr.

Parę interesujących faktów nt. leku Urosept

Zakażenie dróg moczowych dróg moczowych należy do najczęstszych infekcji bakteryjnych atakujących nasz organizm. Przypadłość ta występuje dziesięć razy częściej u kobiet niż u mężczyzn. Ze względu na bliskość pochwy i odbytu bakterie łatwo mogą udać się do pęcherza moczowego wywołując stan zapalny.

Prywatny pediatra Warszawa ma szansę nam pomóc

Odpowiednio zaznaczyć którego lekarza wybrać

Prywatny pediatra Warszawa ma szansę nam pomóc

Gdy rozpoczynamy chorować, to poszukujemy pomocy od właściwych osób, które odpowiednio znają się na własnym zwodzie i będą potrafiły zaznaczyć nam co musimy zrobić, aby wrócić do pełni zdrowia. Co istotne to fakt, że tego rodzaju osoby radują się sporym zawierzeniem i my również powinniśmy im zawierzyć kiedy pragniemy powrócić do pełni zdrowia.
depresja

Powinniśmy zaznaczyć jak rozpoznać i leczyć depresję

Powinniśmy wiedzieć jak rozpoznać i leczyć depresję

Błyskawiczne tempo życia, różnorakie trudy w życiu osobistym oraz zawodowym, dążenie do perfekcji oraz martwienie się małymi nawet problemami, to wszystko powoduje, że człowiek ma szansę się poddać oraz wpaść w trudy zdrowotne. Przez to trzeba się dowiedzieć od eksperta jak rozpoznać i leczyć depresję.
1 2