Menu strony
Choroba
choroba

Czy wiemy jakie są powody schizofrenii?

Czy poznaliśmy jakieś schorzenia o podłożu psychicznym?
Niesamowicie często skupiamy się na chorobach fizycznych, które w jakiś sposób ograniczają nas ruchowo i które dość często możemy natychmiast zauważyć u osoby chorej. Nie możemy mimo wszystko zapomnieć o tym, że są także schorzenia psychiczne, które chociaż nie widoczne tak natychmiast mają szansę znacznie utrudniać życie choremu oraz powodować, że sam ze sobą będzie się nieodpowiednio czuł.
olejek kokosowy

Nadzwyczajne cechy oleju kokosowego i owoców goji

Olej kokosowy eko ma niezwykłe cechy. Dzisiaj jest on uznawany za najlepszy olej na świecie. Można go używać zarówno w celach kulinarnych jak i kosmetycznych. Świetnie nadaje się w szczególności do smażenia, ponieważ posiada dużą temperaturę spalania.
witaminy dla dorosłych

Już w tej chwili zaopatrz się w stosowne witaminy, aby nie zachorować na grypę i przeziębienie!

Zima nadchodzi wielkimi krokami. Każdy wyciąga cieplutkie sweterki, płaszcze , a także kominy z dna szafy. Spora część osób lubi mroźną i śnieżną zimę, niestety tych dni w roku nie jest zbyt dużo. W trakcie jesieni zdecydowanie częściej pojawia się deszcz i chłodny wiatr.
Pobieranie krwi

Służba zdrowia we Wrocławiu

Służba zdrowia w stolicy Dolnego Śląska jest na dobrym poziomie. Jest sporo przychodni związanych kontraktami z NFZ, funkcjonuje też całe mnóstwo prywatnych przychodni. Jednak, dokładnie tak jak w każdym innym mieście, w ramach NFZ na badania należy czekać, czasem dość długo. Jeżeli chcemy coś załatwić od ręki, bezpieczniej jest polegać na niepublicznych ośrodkach.
przygnębiona kobieta

Co takiego zrobić, by w tym roku nie dopadła nas depresja sezonowa?

Depresja to koszmarna choroba, która wyniszcza porządnie naszą psychikę, lecz również cały organizm. Czyli jeżeli nie będziesz starał się walczyć z depresją, w żadnym razie nie powinieneś nawet zamarzyć o szczęściu. Tak to już jest! Jak jednakże mamy możliwość walczyć z depresją sezonową, czyli taką chorobą, która jest w stanie uderzyć nas pewnego dnia, a potem na dłuższy czas efektywnie wyniszczyć? Może nie jestem specjalistą, lecz tak naprawdę mogę podać trochę skutecznych sposobów, dzięki którym będziesz miał możliwość walczyć z depresją. Przeczytaj owy tekst.

Prywatny pediatra Warszawa ma szansę nam pomóc

Dobrze wiedzieć jakiego lekarza wybrać

Prywatny pediatra Warszawa ma szansę nam pomóc

Jeśli rozpoczynamy chorować, to poszukujemy pomocy od odpowiednich osób, które właściwie znają się na swoim fachu i będą potrafiły odpowiedzieć nam co musimy wykonać, by powrócić do pełnego zdrowia. Co ważne to fakt, że tego typu osoby cieszą się sporym zaufaniem i my też musimy im zawierzyć jeśli pragniemy wrócić do pełni zdrowia.
psycholog

Pomoc psychologa – dowiedz się, w jakich sytuacjach może być potrzebna twojemu dziecku

Kiedy mamy dziecko, całkowicie zmienia się nasz sposób myślenia. Na pierwszym miejscu stoi nasza pociecha, toteż robimy wszystko, co będzie dla niej właściwe. Z tej racji, gdy tylko spostrzegamy, że coś się z nią dzieje, pragniemy jej pomóc.
tabletka

Zdrowie za sprawą natury

Infekcja czy brak energii spotyka czasem każdego. Może być ona wynikiem przemęczenia, nieprawidłowej diety, małej ilości snu lub stresu. Najczęściej w takich sytuacjach zwracamy się po poradę do farmaceuty i przyjmujemy wiele witamin, suplementów diety, syropów i specyfików mających podnieść naszą odporność i dodać nam sił.

Parę interesujących faktów nt. leku Urosept

Zakażenie dróg moczowych dróg moczowych należy do najbardziej popularnych infekcji bakteryjnych atakujących nasz organizm. Dolegliwość ta ma miejsce dziesięć razy częściej u kobiet niż u mężczyzn. Zważywszy na bliskość pochwy i odbytu bakterie w łatwy sposób mogą udać się do pęcherza moczowego wywołując stan zapalny.
wizyta u psychologa

Czy warto skorzystać z internetowej pomocy psychologicznej czy lepiej udać się na wizytę do gabinetu specjalisty?

Problemy natury psychologicznej mają tę przypadłość, że potrzebują przedyskutowania, odnalezienia ich przyczyn oraz – jeżeli jest taka potrzeba – podjęcia leczenia. Czy zwierzenie się w internecie przypadkowym osobom może dać ten sam efekt jak wizyta u specjalisty?
1 2