Menu strony
Choroba

Jakie są objawy depresji oraz jak ją leczyć?

to poniekąd nadal temat tabu. Osoby, które na nią cierpią, same przed sobą wstydzą się do tego przyznać, tym bardziej przed rodziną i najbliższymi. Stąd tak wiele przypadków tej choroby nie jest leczonych i stan chorego pogarsza się. Wielu z nas nie wie także, jak pomóc osobom dotkniętym depresją, gdzie takiej pomocy szukać i jak zareagować, kiedy się z nią stykają.
wizyta u psychologa

Czy warto skorzystać z internetowej pomocy psychologicznej czy lepiej udać się na wizytę do gabinetu specjalisty?

Problemy za zakresu psychologii mają to do siebie, że potrzebują przedyskutowania, wskazania ich przyczyn i – jeżeli jest taka potrzeba – podjęcia terapii. Czy podzielenie się swoimi problemami w internecie przypadkowym psychologom da taki sam rezultat jak wizyta w poradni?
krew

W sytuacji, kiedy chcesz zadbać o swoje zdrowie, co jakiś czas wykonuj badania krwi

Specjaliści są zgodni, że profilaktyka daje wielką szansę uniknięcia wielu trudnych do wyleczenia schorzeń. Do działań zapobiegawczych zaliczane są bez wątpienia odpowiednie odżywianie, aktywność fizyczną i odpowiednią dawkę snu. Bardzo ważne jest także, by co pewien czas wykonywać badania krwi oraz analizować ich wyniki.
szpital

W jaki sposób zwalczyć nietrzymanie moczu - objaśnienie problemu, symptomy i leczenie

Nietrzymanie moczu to bardzo wstydliwy problem dla ludzi, którzy chorują na tę przypadłość. Często zdarza się tak, że chorzy wcale nie udają się do lekarza, ponieważ jest to dla nich zbyt krępujące. Liczby potwierdzają, że do problemu nie przyznaje się nawet 1/3 chorujących. Obecnie problem nietrzymania moczu dotyczy od 4 do 5 milionów Polaków. Dwa razy częściej zapadają na tę chorobę kobiety.
tabletki

Jak zidentyfikować zgagę i jakim sposobem ją leczyć?

Zgaga jest subiektywnym odczuciem pieczenia w przełyku. Może następować w toku kilku chorób i także na skutek wykorzystywania pewnych używek czy spożywania pokarmów. W wielu przypadkach wiąże się z prowadzeniem niezdrowego sposobu funkcjonowania, nie wykazując podłoża chorobowego. Wskazane jest aby wiedzieć, w jakim momencie może sugerować chorobę, a kiedy wystarczy zadbać o krzepki styl życia i żywienia.
depresja

Powinniśmy zaznaczyć jak rozpoznać i leczyć depresję

Zapytajmy profesjonalistę jak rozpoznać i leczyć depresję

Błyskawiczne tempo życia, różne kłopoty w życiu osobistym oraz zawodowym, podążanie do perfekcyjności i przejmowanie się małymi nawet niepowodzeniami, to wszystko powoduje, że człowiek może się poddać i wpaść w trudy zdrowotne. Dlatego warto się dowiedzieć od specjalisty jak rozpoznać i leczyć depresję.
badanie wzroku

O swoje oczy też należy zadbać

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jak żyje niewidomy? Z 5 naszych zmysłów wzrok jest najważniejszy. Z tego powodu każdy musi systematycznie chodzić na specjalistyczne badania, by zabezpieczać się przed fatalnymi w skutkach chorobami.
Pobieranie krwi

Służba zdrowia we Wrocławiu

Służba zdrowia w stolicy Dolnego Śląska jest na dobrym poziomie. Jest bardzo wiele ośrodków związanych kontraktami z NFZ, funkcjonuje także bardzo dużo prywatnych gabinetów. Niestety, identycznie jak w każdym innym mieście, w ramach NFZ na badania trzeba czekać, bywa, że dość długo. Jeżeli chcemy coś załatwić szybko, bezpieczniej jest polegać na niepublicznych gabinetach.
kobieta u ginekologa

Zabieg elektrokoagulacji w kuracji nadżerki szyjki macicy – czy jest to skuteczna metoda?

Nadżerka to przypadłość, która szczególnie często atakuje panie między 25. i 35. rokiem życia. Nie jest ona nieuleczalna sama w sobie, ale jej nieleczenie może doprowadzić do znaczących problemów zdrowotnych. Jakie kuracje są najlepsze podczas leczenia nadżerki?

Prywatny pediatra Warszawa ma szansę nam pomóc

Czy posiadamy gwarancję, kto może nam pomóc?

Prywatny pediatra Warszawa ma szansę nam pomóc

Jeżeli rozpoczynamy chorować, to poszukujemy pomocy od odpowiednich osób, które właściwie znają się na własnym zwodzie oraz będą potrafiły zaznaczyć nam co powinniśmy robić, żeby powrócić do pełni zdrowia. Co ważne to fakt, że tego typu osoby radują się wielkim zawierzeniem i my też musimy im zawierzyć jeżeli pragniemy powrócić do pełni zdrowia.
1 2 3