Menu strony
Choroba

Prywatny pediatra Warszawa ma szansę nam pomóc

Czy posiadamy pewność, kto ma szansę nam dopomóc?

Prywatny pediatra Warszawa ma szansę nam pomóc

Jeśli rozpoczynamy chorować, to szukamy wsparcia od właściwych osób, które dobrze znają się na swoim zwodzie oraz będą potrafiły powiedzieć nam co musimy wykonać, żeby powrócić do pełni zdrowia. Co ważne to fakt, że tego rodzaju osoby radują się dużym zawierzeniem i my także musimy im zawierzyć jeżeli pragniemy wrócić do pełni zdrowia.
tarczyca

Niedoczynność hormonu tarczycy to choroba wynikająca z zupełnego niedoboru hormonów tarczycy

Tarczyca to narząd, który leży tuż poniżej krtani. Dolega do tchawicy, zbudowana jest z dwóch płatów, które połączone są cieśnią tarczycy. Tarczyca produkuje hormony: tyroksynę oraz trójjodotyroninę. Hormon tarczycy, przede wszystkim jest odpowiedzialny za przemianę materii i termogenezę, naszego organizmu. Dzięki nim dochodzi do łączenia i katabolizmu, czyli rozkładu białek. Poza tym wywierają one wpływ na lipolizę. Dzięki rozpadowi tłuszczy dostarczane są kwasy tłuszczowe biorące współudział w procesach przemiany materii i termogenezy. Tworzenie i wydzielanie hormonów tarczycy jest regulowana przez przysadkę mózgową. Niekiedy, może stać się tak, że ta regulacja zostanie naruszona. Wtedy mamy do czynienia z nadczynnością i niedoczynnością hormonu tarczycy .

Parę interesujących faktów nt. leku Urosept

Zakażenie dróg moczowych dróg moczowych należy do najczęstszych infekcji bakteryjnych atakujących nasz organizm. Schorzenie to występuje dziesięć razy częściej u kobiet niż u mężczyzn. Zważywszy na bliskość waginy i odbytu bakterie z łatwością mogą udać się do pęcherza moczowego powodując zapalenie.

Jakie są objawy depresji oraz jak ją leczyć?

często nadal jest tematem tabu. Osoby, które na nią chorują, same przed lustrem wstydzą się do tego przyznać, tym bardziej przed rodziną oraz znajomymi. Dlatego tak wiele przypadków tej choroby nie jest odpowiednio leczonych. Wielu z nas nie wie także, jak pomóc osobom dotkniętym depresją, gdzie szukać wsparcia i jak powinno się zareagować, gdy się z nią stykają.
zima

Czy na pewno depresję można skutecznie wyleczyć?

Są zróżnicowane rodzaje depresji - naturalnie depresja to śmiertelne schorzenie, niemała część cierpiących na przewlekłą depresję po pewnym odstępie czasu na nieszczęście popełnia samobójstwo. A więc ten internauta,
który sądzi, że zmaga się teraz z depresją, powinien
bezzwłocznie podjąć z nią walkę! Może sądzimy, iż ten stan sam przejdzie, ale ciężko być
tak wielkim optymistą. Rzeczywistość jest taka, że trzeba porozglądać się za
metodami, dzięki to którym znowu będziemy mieli okazję cieszyć się swoim życiem. Może świat nie jest dobrym miejscem, ale jeśli już na nim przyszło nam żyć, powinniśmy
dobrze spędzić czas. Oczywiście nie jest to proste, ale tak czy siak musimy to
zaakceptować.
depresja

Powinniśmy zaznaczyć jak rozpoznać i leczyć depresję

Spytajmy profesjonalistę jak rozpoznać i leczyć depresję

Błyskawiczne tempo życia, przeróżne problemy w życiu osobistym oraz zawodowym, dążenie do perfekcji oraz przejmowanie się najmniejszymi nawet problemami, to wszystko sprawia, że człowiek może się poddać oraz popaść w problemy zdrowotne. Dlatego warto się dopytać od eksperta jak rozpoznać i leczyć depresję.
szpital

W jaki sposób zwalczyć nietrzymanie moczu - objaśnienie problemu, symptomy i leczenie

Nietrzymanie moczu to bardzo wstydliwy kłopot dla ludzi, którzy chorują na tę przypadłość. Nierzadko zdarza się tak, że chorzy wcale nie wybierają się do lekarza, gdyż jest to według nich za bardzo krępujące. Statystyki potwierdzają, że do problemu nie przyznaje się ok. 1/3 chorujących. Aktualnie kłopot nietrzymania moczu dotyczy od 4 do 5 milionów mieszkańców Polski. dwukrotnie częściej chorują kobiety.
witaminy dla dorosłych

Już w tej chwili zaopatrz się w stosowne witaminy, aby nie zachorować na grypę i przeziębienie!

Zima nadciąga wielkimi krokami. Każdy człowiek wyciąga ciepłe sweterki, płaszcze , a także szale z dna szafy. Spora część ludzi lubi mroźną i śnieżną zimę, na nieszczęście tych dni w roku nie jest zbyt dużo. W trakcie jesieni zdecydowanie częściej widoczny jest deszcz i zimny wiatr.
tabletka

Zdrowie za sprawą natury

Infekcja albo osłabienie dotyka czasem każdą osobę. Może być ona wynikiem przemęczenia, ubogiej w składniki odżywcze i witaminy diety, małej ilości snu czy stresu. Najczęściej w takich sytuacjach udajemy się po poradę do lekarza i bierzemy wiele witamin, suplementów diety, syropów i medykamentów które mają zwiększyć naszą odporność i dodać nam sił.
Grupa doktorów

Endometrioza - co to jest i jak ją można leczyć

Kobiety, bardzo często ze względu na fakt, że pracują zawodowo i są zajęte opieką nad dziećmi czy domem, nie mają czasu na zatroszczenie się o własne zdrowie. Jest to naprawdę istotny błąd, gdyż zdecydowana większość chorób jest łatwo uleczalna właśnie we wczesnym stadium.
1 2