Menu strony
Choroba
zima

Czy na pewno depresję można skutecznie wyleczyć?

Istnieją bardzo różne typy stanów depresyjnych - oczywiście depresja to śmiertelne schorzenie, znaczna część cierpiących na depresję po pewnym
okresie czasu niestety odbiera sobie życie. A więc ten odbiorca,
który sądzi, że zmaga się w tym momencie z depresją, powinien możliwie jak najszybciej podjąć walkę! Może myślimy, iż ten stan sam przejdzie, ale ciężko być
tak ogromnym optymistą. Prawda jest taka, że należy porozglądać się za
metodami, dzięki którym na nowo będziemy mogli cieszyć się własnym życiem. Może świat nie jest dobrym miejscem, lecz skoro już na nim żyjemy, musimy
sensownie spędzić swój czas. Naturalnie nie jest to łatwe, ale tak czy siak musimy to akceptować.
kobieta u ginekologa

Zabieg elektrokoagulacji w kuracji nadżerki szyjki macicy – czy jest to skuteczna metoda?

Nadżerka to przypadłość, która wyjątkowo często atakuje kobiety między 25. i 35. rokiem życia. Nie jest ona niebezpieczna sama w sobie, ale jej ignorowanie może prowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych. Jakie sposoby kuracji są najbezpieczniejsze podczas leczenia nadżerki?
depresja

Powinniśmy zaznaczyć jak rozpoznać i leczyć depresję

Powinniśmy wiedzieć jak rozpoznać i leczyć depresję

Błyskawiczne tempo życia, różnorakie trudy w życiu osobistym oraz zawodowym, dążenie do perfekcji oraz martwienie się małymi nawet problemami, to wszystko powoduje, że człowiek ma szansę się poddać oraz wpaść w trudy zdrowotne. Przez to trzeba się dowiedzieć od eksperta jak rozpoznać i leczyć depresję.
olejek kokosowy

Nadzwyczajne cechy oleju kokosowego i owoców goji

Olej kokosowy eko ma niezwykłe cechy. Teraz jest on uznawany za najlepszy olej na świecie. Wolno go stosować zarówno w celach kulinarnych jak również kosmetycznych. Świetnie nadaje się w szczególności do smażenia, ponieważ ma sporą temperaturę spalania.
krew

W sytuacji, kiedy chcesz zadbać o swoje zdrowie, co jakiś czas wykonuj badania krwi

Lekarze są zgodni, że profilaktyka zapewnia ogromną szansę unikania wielu poważnych chorób. Do działań zapobiegawczych zaliczane są z pewnością odpowiednie odżywianie, ruch oraz odpowiednią dawkę odpoczynku. Bardzo istotne jest również, by co jakiś czas wykonywać badania krwi i analizować otrzymane wyniki.

Jakie są objawy depresji oraz jak ją leczyć?

to poniekąd nadal temat tabu. Osoby, które na nią chorują, same przed lustrem wstydzą się przyznać do tego problemu, tym bardziej przed rodziną oraz najbliższymi. Dlatego też tak wiele przypadków tej choroby nie jest odpowiednio leczonych. Wielu z nas nie wie także, jak pomóc osobom dotkniętym depresją, w jakich miejscach szukać wsparcia i jak zareagować, gdy się z nią stykają.
Grupa doktorów

Endometrioza - co to jest i jak ją można leczyć

Kobiety, dość często przez wzgląd na fakt, że pracują zawodowo i są zajęte opieką nad dziećmi bądź domem, nie mają czasu na zatroszczenie się o własne zdrowie. Jest to bardzo duży błąd, ponieważ zdecydowana większość chorób jest prosto wyleczalna właśnie w początkowym stadium.
tarczyca

Niedoczynność hormonu tarczycy to choroba wynikająca z zupełnego niedoboru hormonów tarczycy

Tarczyca to narząd, który leży tuż poniżej krtani. Przylega do tchawicy, zbudowana jest z dwóch płatów, które złączone są węziną. Narząd tarczycy produkuje hormony: tyroksynę oraz trójjodotyroninę. Hormon tarczycy, zasadniczo jest odpowiedzialny za przemianę materii i termogenezę, naszego organizmu. Dzięki nim dochodzi do syntezy i katabolizmu, czyli rozpadu białek. Dodatkowo mają wpływ na rozpad tłuszczy . Dzięki rozpadowi tłuszczy dostarczane są kwasy tłuszczowe biorące udział w procesach przemiany materii i termogenezy. Synteza i wydzielanie hormonów tarczycy jest regulowana przez przysadkę mózgową. Czasami, może zdarzyć się, że ta regulacja zostanie naruszona. Wtedy mówimy o nadczynności i niedoczynności tarczycy.
szpital

W jaki sposób zwalczyć nietrzymanie moczu - objaśnienie problemu, symptomy i leczenie

Nietrzymanie moczu to niezwykle wstydliwy problem dla ludzi, którzy chorują na tę przypadłość. Nierzadko bywa tak, że osoby dotknięte tą chorobą w ogóle nie wybierają się do lekarza, gdyż jest to według nich za bardzo krępujące. Statystyki potwierdzają, że do choroby nie przyznaje się ok. 1/3 chorujących. Aktualnie problem nietrzymania moczu dotyka od 4 do 5 milionów mieszkańców Polski. dwukrotnie częściej chorują kobiety.
badanie wzroku

O swoje oczy też należy zadbać

Czy myślałeś kiedyś nad tym, jak żyje niewidomy? Z pięciu ludzkich zmysłów wzrok jest najistotniejszy. Z tego powodu każdy powinien raz na pewien czas chodzić na kontrole, by zabezpieczać się przed koszmarnymi chorobami.
1 2