Menu strony
Medycyna
jagody acai

Jagody z dzikich lasów Amazonii

Długie, pozbawione trosk życie to odwieczne marzenie każdego z nas. Już w dalekiej przeszłości mówiono o nim w bajkach i legendach, których bohaterowie przeczesywali góry i doliny z nadzieją odnalezienia źródła wody, mogącej dać wieczną młodość oraz witalność. Obecnie postęp wiedzy medycznej wysoce nas przybliżył do spełnienia tego marzenia.
lekarz

Labioplastyka śląsk a zainteresowanie do skorzystania z ofert

Doskonale przygotowana oferta specjalistów w zakresie ginekologii plastycznej może spowodować, że wskazane jest zwracać uwagę na dostępne na wyciągnięcie ręki możliwości. Rozwiązania zagwarantowane w niskich cenach odróżniają się świetną jakością. Na nasz sukces pracuje cały sztab cenionych profesjonalistów, natomiast możliwości wyboru są niezwykle szerokie. Gdy chodzi o dziedzinę taką jak labioplastyka śląsk zdecydowanie ma się czym poszczycić. Opcje usług tego rodzaju podobają się pacjentkom w szczególności, więc chętnie korzystają z prezentowanych opcji.
Uśmięchnięty bobas

Rehabilitacja chorób malucha

Schorzenie u dziecka jest dla każdego rodzica jednym z najtrudniejszych doświadczeń. Maluchy bowiem często nie umieją wskazać na określone dolegliwości czy poskarżyć się osobom dorosłym, szczególnie jeśli jeszcze nie mówią.
terapia czynnikami wzrostu

Terapia czynnikami wzrostu - co to jest i kiedy się ją stosuje

Terapia czynnikami wzrostu jest obecnie coraz bardziej znana i słynna. Zanim jednak przejdziemy do głównego tematu tego artykułu i odpowiemy sobie na pytanie czym jest terapia czynnikami wzrostu, zastanowimy się nad tym, czym tak naprawdę są czynniki wzrostu. Czynniki wzrostu to oczywiście nic innego, jak białka, których istotną funkcją jest aktywizowanie procesów naprawczych oraz regeneracyjnych tkanek, które powstają w wyniku przeróżnych skaleczeń. Czynniki wzrostu są więc odpowiedzialne za migrację komórek do miejsc, które pozostały nadwyrężone, gdzie się rozmnażają oraz różnicują.
gładkie nogi

Skóra doskonała, czyli medycyna estetyczna jest w stanie zdziałać cuda

Zmartwieniem wielu pań może być brak jędrności skóry. Rozchodzi się nie jedynie wychodzące na twarzy zmarszczki, lecz generalnie cellulit, dzięki któremu kobiety opieszale ubierają krótkie spódniczki czy spodenki. Ulgą jest to, że dzisiaj z tak zwaną pomarańczową skórką możesz walczyć dzięki medycynie estetycznej, a końcowe efekty będą rewelacyjne.
Pobieranie krwi

Służba zdrowia we Wrocławiu

Służba zdrowia w stolicy Dolnego Śląska trzyma się na dobrym poziomie. Jest sporo przychodni związanych kontraktami z NFZ, jest też wiele prywatnych gabinetów. Jednak, dokładnie tak jak w każdym innym mieście, w ramach NFZ na badania musimy czekać, bywa, że dość długo. Jeśli chcemy coś załatwić szybko, lepiej polegać na niepublicznych ośrodkach.
kobieta

Teraz dużą uwagę przywiązuje się do gloryfikacji młodości. Powierzchowność ma wpływ w każdym aspekcie naszego życia.

Każdy chce cieszyć się dobrym zdrowiem i wyglądać na mniej lat. Niestety, dieta, czy zdrowy tryb życia nie zawsze wystarczają. I co wtedy?
Medycyna estetyczna poczyniła potężne kroki naprzód w ostatnim czasie, przestała być motywem tabu i coraz więcej ludzi po nią sięga. Szczególny, z punktu widzenia bycia młodym jest ujędrnianie skóry. Jest to znak młodości i zdrowia, a także dobrego stany duchowego.
zioła

Czym jest leczenie ziołami? Czy powinno ono zastąpić standardową lekarską kurację? Czy nie jest to groźne?

Kiedy właściwie doceniono zdrowotną moc ziół? Można się jedynie domyślać, że zioła towarzyszyły człowiekowi od początku dziejów. Z medycznych specyfik roślin chętnie korzystali już starożytni, a leczenie ludowa od samych swych początków miała podłoże w ziołach.
Lekarz

Lekarze w Krakowie

Wiedza lekarska zrobiła całkiem niemały krok w minionych dziesięcioleciach. Cofnijmy się do początku wieku, kiedy przecież jeszcze nie poznano ani natury bakterii i wirusów, ani antybiotyków, zdając się w kurowaniu schorzeń tylko na zielarzy działających zwykle nieco po omacku, albo fachowców, którzy w zależności od zdolności przemawiania i znajomości mogli rozpowszechniać w świecie medycyny naprawdę niegodziwe zabiegi, zdobywając przy tym sławę, splendor i majątek. A nawet w drugiej połowie minionego stulecia całkiem popularna była lobotomia. Wszyscy uznali lobotomię, chociaż zabijała.
Mały Pacjent u dentysty

Do czego służą autoklawy?

Na początek odpowiadamy na pytanie w tytule tekstu - autoklawy klasy b to urządzenia służące do oczyszczania różnorakich instrumentów. Przenieśmy się teraz do smutnej przeszłości naszego świata, kiedy w szpitalach nie stały jeszcze autoklawy medyczne. Trzeba pamiętać, że dawny człowiek żył malutko. Statystyczny mieszkaniec starej Europy dożywał zazwyczaj 40 roku życia, osoby starsze były dużą rzadkością.
1 2 3