Menu strony
Medycyna
gładkie nogi

Skóra doskonała, czyli medycyna estetyczna jest w stanie zdziałać cuda

Problemem wielu kobiet jest brak jędrnej skóry. Rozchodzi się nie tylko o pojawiające się na twarzy zmarszczki, lecz generalnie cellulit, dzięki któremu kobiety opieszale ubierają krótkie spódniczki lub szorty. Na szczęście obecnie z tak zwaną pomarańczową skórką można walczyć dzięki medycynie estetycznej, a końcowe efekty będą znakomite.
jagody acai

Jagody z dzikich lasów Amazonii

Długie, szczęśliwe życie to wieczne marzenie każdego człowieka. Od zarania dziejów pojawiało się w bajkach i opowieściach, których bohaterowie poszukiwali źródła wody, gwarantującej wieczną młodość i zdrowie. Obecnie postęp wiedzy medycznej widocznie nas przybliżył do spełnienia tego marzenia.
kobieta

Teraz dużą uwagę przywiązuje się do gloryfikacji młodości. Powierzchowność ma wpływ w każdym aspekcie naszego życia.

Każdy chce cieszyć się dobrym zdrowiem i wyglądać na mniej lat. Niestety, dieta, czy zdrowy tryb życia nie zawsze wystarczają. I co wtedy?
Medycyna estetyczna poczyniła potężne kroki naprzód w ostatnim czasie, przestała być motywem tabu i coraz więcej ludzi po nią sięga. Szczególny, z punktu widzenia bycia młodym jest ujędrnianie skóry. Jest to znak młodości i zdrowia, a także dobrego stany duchowego.
zioła

Czym jest leczenie ziołami? Czy powinno ono zastąpić standardową lekarską kurację? Czy nie jest to groźne?

Kiedy właściwie doceniono zdrowotną moc ziół? Można się jedynie domyślać, że zioła towarzyszyły człowiekowi od początku dziejów. Z medycznych specyfik roślin chętnie korzystali już starożytni, a leczenie ludowa od samych swych początków miała podłoże w ziołach.
terapia czynnikami wzrostu

Terapia czynnikami wzrostu - co to jest i kiedy się ją stosuje

Terapia czynnikami wzrostu jest obecnie coraz bardziej znana i popularna. Zanim jednak przejdziemy do kluczowego tematu tego artykułu i odpowiemy sobie na pytanie czym jest terapia czynnikami wzrostu, zastanowimy się nad tym, czym tak naprawdę są czynniki wzrostu. Czynniki wzrostu to oczywiście nic innego, jak białka, jakich istotną rolą jest stymulowanie procesów naprawczych i regeneracyjnych tkanek, które powstają w wyniku przeróżnych zranień. Czynniki wzrostu są więc odpowiedzialne za migrację komórek do miejsc, jakie zostały naruszone, gdzie się rozmnażają oraz różnicują.
Lekarz

Lekarze w Krakowie

Wiedza lekarska zrobiła całkiem niemały krok w minionych dziesięcioleciach. Cofnijmy się do początku wieku, kiedy przecież jeszcze nie poznano ani natury bakterii i wirusów, ani antybiotyków, zdając się w kurowaniu schorzeń tylko na zielarzy działających zwykle nieco po omacku, albo fachowców, którzy w zależności od zdolności przemawiania i znajomości mogli rozpowszechniać w świecie medycyny naprawdę niegodziwe zabiegi, zdobywając przy tym sławę, splendor i majątek. A nawet w drugiej połowie minionego stulecia całkiem popularna była lobotomia. Wszyscy uznali lobotomię, chociaż zabijała.
Mały Pacjent u dentysty

Do czego służą autoklawy?

Na początek odpowiadamy na pytanie w tytule tekstu - autoklawy klasy b to urządzenia służące do oczyszczania różnorakich instrumentów. Przenieśmy się teraz do smutnej przeszłości naszego świata, kiedy w szpitalach nie stały jeszcze autoklawy medyczne. Trzeba pamiętać, że dawny człowiek żył malutko. Statystyczny mieszkaniec starej Europy dożywał zazwyczaj 40 roku życia, osoby starsze były dużą rzadkością.
seniorzy

Ostoja spokoju i wyciszenia dla starszych

Nowe placówki opieki dla starszych osób umożliwiają znalezienie zadowolenia w późnym wieku. Zlokalizowane są w pełnych uroku miejscach w Warszawie, gdzie odpoczynek oraz odnalezienie nowych pasji jest zagwarantowane. Zadowalająca starość jest możliwa i może być w całości wyzbyta samotności. Rekomendowany przez wielu dom opieki nad seniorami wyróżnia się tak sporą liczbą poleceń z różnych powodów. Aktualna oferta ośrodka opiekuńczego jest niezwykle rozbudowana, co wzbudza zainteresowanie wśród wielu osób.
pacjent i pielęgniarka

Wskutek licznych dokuczliwości powiązanych z oddawaniem moczu użytkowanie z cewnika jest niezbędne

Ludzie w dzisiejszych czasach borykają się z różnymi choróbskami, które powodują nieprawidłowe działanie poniektórych naturalnych procesów w ciele człowieka. W tego typu sytuacjach niezbędne jest użytkowanie z sprzętów, które je wspomagają lub nawet przeprowadzanie operacji, dzięki którym problem będzie usunięty.
lekarz

Labioplastyka śląsk a zainteresowanie do skorzystania z ofert

Znakomicie dostosowana oferta specjalistów w zakresie ginekologii plastycznej sprawia, że wskazane jest zwrócić uwagę na dostępne na wyciągnięcie ręki możliwości. Propozycje zapewnione w niskich cenach odróżniają się świetną jakością. Na nasz sukces pracuje cały sztab doświadczonych profesjonalistów, natomiast możliwości wyboru są niezwykle szerokie. Biorąc pod uwagę dziedzinę taką jak labioplastyka śląsk zdecydowanie ma się czym pochwalić. Propozycje usług tego rodzaju podobają się pacjentkom w szczególności, więc chętnie korzystają z prezentowanych opcji.
1 2 3