Menu strony
Medycyna
terapia

Wybierz najlepszą psychoterapię - zmień poziom swojego życia

Wielu z nas prawdopodobnie nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak poważną kwestią mogą być rozmaite problemy natury psychicznej, z którymi zmaga się całe mnóstwo ludzi w Polsce. Dlatego też właśnie nie ma niczego dziwnego w tym, że ogólnie pojęta psychologia jako dziedzina współczesnej medycyny stoi obecnie na bardzo wysokim poziomie rozwoju, zaś każdy, kto tylko tego chce może bez jakichkolwiek kłopotów skorzystać z fachowych usług związanych chociażby z samym leczeniem.
Lekarz

Lekarze w Krakowie

Wiedza lekarska wykonała dość niemały krok w ostatnich dziesięcioleciach. Wróćmy do początku wieku, kiedy wszak dotąd nie poznano ani istoty bakterii i wirusów, ani skutecznych leków, zdając się w kurowaniu zarazy tylko na zielarzy działających często trochę z zawiązanymi oczami, lub specjalistów, którzy w zależności od zdolności przemawiania i kontaktów mogli promować w światku medycyny bardzo niegodne zabiegi, zdobywając przy tym sławę, wdzięczność ludzi i majątek. Przecież jeszcze w ostatniej połowie dziewiętnastego wieku zupełnie popularna była lobotomia. Wszyscy cenili lobotomię, mimo że zabijała.
psycholog

Psychiatria jest jedną z najbardziej wymagających gałęzi leczenia

Psychiatria to jedna z bardziej specyficznych dziedzin medycyny. W przeciwieństwie do większej części pozostałych dziedzin medycyny odnosi się bowiem nie do fizyczności i ciała człowieka, ale do jego cech psychicznych, czyli wewnętrznych. Psychiatra to lekarz, którego rolą jest dbanie o kondycję psychiczną człowieka. W odróżnieniu od psychoterapeutów psychiatrzy w leczeniueliminowaniu różnorodnych chorób psychicznych są uprawnieni do przepisywania środków farmaceutyków jest w sumie najbardziej rozpowszechnionym sposobem leczenia psychiatrycznego. Jednym z poziomów leczenia psychiatrycznegi jest również terapia prowadzona w zamkniętym ośrodku psychiatrycznym, w którym pacjenci są pod stałą opieką specjalistów.
palomar

Pomysły na wiosnę - unicestwić przebarwienia

Powakacyjne porządki z twarzą czas zacząć. W pierwszej kolejności zwalczamy jednego z najbardziej dokuczliwych wrogów skóry – przebarwienia. Należy przyjąć iście wojenną strategię działań. Oto możliwe taktyki stosowane w dermatologii estetycznej i kiedy usuwanie przebarwień jest skuteczne. Z przebarwieniami boryka się ponad 35 proc. kobiet po trzydziestym roku życia, 90 proc. pań po pięćdziesiątce oraz aż 90 proc. osób, które cierpiały na trądzik młodzieńczy. Dane nie pozwalają ignorować zagrożenia. Radzimy, w jaki sposób wyeliminować przebarwienia przy użyciu osiągnięć medycyny.
Mały Pacjent u dentysty

Do czego służą autoklawy?

Od razu odpowiadamy na pytanie w tytule wpisu - autoklawy klasy b to sprzęty służące do sterylizacji różnych instrumentów. Przenieśmy się teraz do smutnej przeszłości naszego świata, gdy w szpitalach nie funkcjonowały jeszcze autoklawy medyczne. Należy pamiętać, że przeszły człowiek żył malutko. Modelowy mieszkaniec starej Europy dożywał najczęściej 40 roku życia, seniorzy byli dużą rzadkością.
Uśmięchnięty bobas

Rehabilitacja chorób malucha

Choroba u dziecka jest dla każdego rodzica jednym z najtrudniejszych wydarzeń. Maluchy bowiem niekiedy nie potrafią wskazać na określone dolegliwości bądź poskarżyć się osobom dorosłym, przede wszystkim jeśli jeszcze nie mówią.
suplementy diety

Szansa dla mężczyzn

Preparat Permen został stworzony dla mężczyzn, którzy z powodu nadmiernej pracy, nieuważnego odżywiania się, braku wysiłku fizycznego, wieku oraz stresu nie czerpią już pełnej przyjemności ze swojego życia płciowego.
gładkie nogi

Skóra doskonała, czyli medycyna estetyczna jest w stanie zdziałać cuda

Problemem wielu kobiet może być brak jędrności skóry. Rozchodzi się nie tylko o pojawiające się na twarzy zmarszczki, ale generalnie cellulit, który sprawia, że panie niechętnie zakładają krótsze spódniczki czy spodenki. Na szczęście obecnie z cellulitem można walczyć dzięki medycynie estetycznej, a końcowe efekty będą znakomite.
Pokrzywa

Najsmaczniejszy syrop pokrzywowy - sprawdź również inne zdrowe soki!

Pokrzywa to nie tylko zielsko. Od stuleci używana jest z szacunkiem ze względu na właściwości medyczne i wartości odżywcze. Sok z pokrzywy zawiera dużo wartościowych witamin, mikroelementów i soli mineralnych korzystnych w wielu chorobach. Od dawna używana jest w medycynie naturalnej.
klik

Weryfikacja rynku pracy – jakie zawody są najczęściej poszukiwane

Obserwując z uwagą sytuację na rynku pracy, można zaobserwować, iż istnieje pewna grupa profesji, które są obecnie pilnie poszukiwane. Jest wiele sektorów, które zgłaszają o sporym zapotrzebowaniu na wybrane profesje.
1 2 3