Menu strony
Zęby
dentysta

Jak zatroszczyć się o dobry stan naszych zębów?

Uniwersalnie wiadomo, że szeroko rozumiane zdrowie stanowi dla nas ogromną wartość, jakiej w żaden sposób nie da się wyrazić w pieniądzu. Rzecz jasna w czasie naszego życia spotykamy również inne cenne dla nas rzeczy, jak chociażby obiekty materialne czy atrakcyjny wygląd, jednak korzystanie z nich w trakcie choroby jest całkowicie niemożliwe.
dentysta

Dbałość o jamę ustną

Zęby, mimo że wykonane z niezwykle twardego szkliwa, są narażone na z pozoru niegroźną chorobę – próchnicę. Za powstawanie tej choroby są odpowiedzialne bakterie rozwijające się w ustach, żywią się one cukrami które są zawarte w przyswajanym jedzeniu, rozwijają się więc na pozostałościach pożywienia które utknęły między zębami.
jedzenie

W jaki sposób zatroszczyć się o zdrowy jak i śnieżnobiały uśmiech w kilku łatwych krokach?

Podstawą zdrowego i pięknego uśmiechu jest z całą pewnością dobór odpowiedniej pasty do zębów. wypada tu nadmienić, że pasta powinna być dobrana do konkretnych potrzeb.
gabinet dentystyczny

Czy w miastach takich jak Tomaszów Mazowiecki znajdziemy odpowiedniego stomatologa?

Kiedy jesteśmy malutcy nie posiadamy nawet zębów, dopiero z czasem wyrastają nam mleczaki, które po jakimś czasie wypadają i później zaczynają rosnąć nam zęby na stałe. Nie jest to nic nadzwyczajnego.
Trawa

Jak dbać o zęby? – informacje praktyczne

Stan ząbków jest jednym z istotnych czynników decydujących o naszym designie a także o zdrowiu całego organizmu. Jak dbać o ząbki, by były zdrowe jak też służyły nam przez całe życie? Co zrobić, aby cieszyć się zdrowymi zębami?

W jaki sposób odpowiednio zatroszczyć się o stan naszych zębów?

Nie da się ukryć zjawiska, że zdrowy organizm jest sferą naszego życia, którą niesłychanie pożądamy. Jest on nam w stanie zawarować stosowne działanie w otaczającej nas rzeczywistości, na czym niezmiernie nam zależy. Kiedy zaczynają nam doskwierać różne schorzenia wtedy w większości wypadków odkrywamy jak duże znaczenie ma dla nas pełnia zdrowia.
dentysta podczas zabiegu

Uśmiech rodem z Hollywood

Czy wiesz, że aktor, który wygrywa Oscara, w komplecie z legendarną statuetką dostaje zazwyczaj też talon na zabieg wybielania uzębienia? To nie dziwota, wszakże perfekcyjne uzębienie jest niezmiernie ważne w tej branży. I nie tylko.
Jak skutecznie pozbyć się próchnicy?

Walcz z kamieniem nazębnym…

O potrzebie konsekwentnego usuwania kamienia nazębnego mówi się dużo. Dlaczego jest to tak kluczowa sprawa? Bo kamień nazębny może stać się przyczyną wielu poważnych zagrożeń z jamą ustną (np. próchnica). Kamień nazębny, który mocno trzyma się przy brzegu dziąseł, powinien zostać możliwie jak zniszczony.

Jakim sposobem uniknąć najczęstszych problemów z zębami?

Na pierwszy ząbek swojego dziecka rodzice czekają z utęsknieniem. A gdy się już pojawi, jest to zawsze wielkie święto. Następnym istotnym zdarzeniem w życiu dziecka jest pojawianie się stałych zębów. I choć ciągle się o tym prawi, organizuje się ogólnokrajowe akcje informacyjne na dany temat, to ciągle dużo dzieci w naszym kraju ma duże kłopoty z zębami.
Ortodonta

Dlaczego już od młodzieńczych lat należy dbać o zęby, z jakimi konsekwencjami trzeba się liczyć w przypadku zaniedbań.

Zdecydowana większość dzieci słyszy każdego dnia, że powinny porządnie wyszczotkować wszystkie zęby. I większość z nich niestety nie do końca prawidłowo te zęby myje, bo będzie to albo za krótko, albo w niewłaściwy sposób. Niektóre wręcz świadomie nie pamiętają o tym, kładąc się bez ich wyczyszczenia, co niestety nie jest dobre, bowiem właśnie nocą, gdy nie będzie naturalnego wydzielania śliny próchnica najszybciej się rozwija.
1 2 3