Menu strony
Zęby
profesjonalny gabinet stomatologiczny

Czym zajmuje się stomatolog? W jakich sprawach można się do niego udać? O czym najlepiej pamiętać?

Stomatologia jest dyscypliną medyczną, jaka zajmuje się leczeniem zębów, lecz także przyzębia oraz jamy ustnej, a jednocześnie ich budową oraz funkcjonowaniem. Nie ma chyba jednak drugiego podobnego obszaru medycyny, który wywoływałby tak wielkie emocje, zwłaszcza, że na ten temat panuje nikła wiedza. Niepoznane najważniejsze pojęcia, jakie mogą rozjaśnić trochę te wszystkie definicje.
zdrowe zęby

Zadbanie o stosowną czystość jamy ustnej

Kluczem do zapewnienia sobie zdrowego uśmiechu przez całe życie jest dbanie o odpowiednią czystość jamy ustnej. W każdej momencie zdołają powstać ubytki próchnicowe, oraz choroby dziąseł, jakie zdołają być powodem istotnych komplikacji. Istotne jest, aby wiedzieć o czyszczeniu zębów 2 razy dziennie korzystając z fluorowej pasty do zębów w celu usunięcia płytki nazębnej.
zdrowe zęby

Kiedy warto nosić aparat ortodontyczny? Czy mogą pojawić się jakieś sygnały, że dobrze w niego zainwestować? W jakim wieku można zacząć go nosić?

Aparat na zęby pomaga w otrzymaniu prawidłowego zgryzu. Jak wiadomo to bardzo ważne, bo proste zęby to nie jedynie piękny uśmiech, ale i łatwiejsze dbanie o czystość jamy ustnej oraz skuteczniejsze zapobieganie próchnicy i parodontozie. Aparat na zęby nie musi kojarzyć się z przykrą koniecznością, dziś już bardziej utożsamiany jest z modą. Dzięki tej modzie możemy wyprostować zęby, wyleczyć wadę zgryzu i często kompleksy.
dentysta

Dbałość o jamę ustną

Zęby, mimo że wykonane z niezwykle trwałego szkliwa, są narażone na pozornie niezbyt niebezpieczną chorobę – próchnicę. Za powstawanie tej choroby odpowiadają bakterie rozwijające się w ustach, żywią się one cukrami które są zawarte w spożywanym pokarmie, rozwijają się więc na resztkach jedzenia pozostałych w szczelinach międzyzębowych.
Mały Pacjent u dentysty

Które gabinety stomatologiczne są szczególnie polecane we Wrocławiu?

Gabinety ortodontów i dentystów na terenie całego województwa dolnośląskiego mogą zaoferować swoim pacjentom sprawne wykonywanie zabiegi, a przede wszystkim trafną diagnozę. Priorytetem leczenia zębów przez dentystów w naszym kraju jest również zniesienie fałszywej informacji o niemałym bólu, który towarzyszy leczeniu stomatologicznemu. Przetestowany gabinet stomatologiczny zaproponować proponuje swoim stałym pacjentom, a także osobom, które nie znają jeszcze wyjątkowej jakości leczenia zębów w stolicy dolnośląskiej, niesamowicie sprawną i specjalistyczną pomoc.
dentysta

Piękny uśmiech sposobem na sukces

Wszyscy świetnie zdajemy sobie sprawę z tego, że w dzisiejszych szalonych czasach atrakcyjny wygląd odgrywa bardzo dużą rolę. Nienaganna aparycja to jeden z wymogów w wielu zawodach, dlatego musimy ciągle troszczyć się o naszą zewnętrzną powłokę. Stąd też wielu Polaków próbuje przestawić się na nowy tryb życia. Co raz częściej odstawiamy paskudne używki, jak na przykład kawa, papierosy, czy napoje alkoholowe.
kobiece usta

Uśmiech jest najpiękniejszą wizytówką każdego człowieka - przełamuje zakłopotanie oraz pozwala poznawać nowych przyjaciół

Twierdzi się, że uśmiechnięty człowiek natychmiast wydaje się być bardziej przyjazny. Tym bardziej jeśli jest to prawdziwy uśmiech od ucha do ucha.


stomatolog

Jak dobrze dbać o uzębienie, żeby uniknąć kosztownego i bolesnego leczenia stomatologicznego

Jedną z najczęściej spotykanych schorzeń naszych czasów stała się próchnica zębów. Występuje ona u dorosłych i dzieci nawet mimo tego, że można w sklepach kupić bardzo dobre szczoteczki i pasty, a współczesna stomatologia Wałbrzych jest na rzeczywiście wysokim poziomie.
elektroniczne szczoteczki do zębów

Jakim sposobem odpowiednio zatroszczyć się o stan zębów naszych pociech? Radzi dentysta z Wrocławia.

Zachowanie naszego zdrowia jest dla wielu z nas priorytetem. Okazuje się także, że jako odpowiedzialni rodzice powinniśmy z naszej strony sprawić wszelkie wysiłki, aby nasze dzieci mogły także cieszyć się właściwym zdrowiem. Stanowczo najwięcej trudności, przede wszystkim w okresie dzieciństwa stwarza kwestia uzębienia.

Papierosy XXI wieku

Od pewnego czasu w Polsce pozycja palących papierosy staje się co raz bardziej niekorzystna. Narzuca się nowe obostrzenia. Coraz to nowsze dociekania naukowe punktują tragiczny wpływ palenia na zdrowie ludzką. Nie czarujmy się, skończenie z nałogiem jest niesamowicie ciężkie i nie wszyscy potrafią przez to przejść. Ratunkiem na te znaczące problemy są elektroniczne papierosy.
1 2 3