Menu strony
Pacjent
łysienie androgenowe leczenie

czemu mężczyźni łysieją? Co może mieć na to największy wpływ? Jak jesteśmy w stanie temu zaradzić?

Łysienie androgenowe rodzaju męskiego dotyka wielu panów, a wyleczenie niestety nie zawsze jest proste. Sama jednak próba tego rodzaju leczenia wpływa pozytywnie na psychikę.
oczy

Laserowa korekcja wzroku - operacja, która może odmienić życie mnóstwa osób

Na obecną chwilę coraz więcej osób cierpi na różne schorzenia powiązane z widzeniem. Mnóstwo z nich niedowidzi, choruje na kataraktę czy też ciężki astygmatyzm. Nie można ukryć, że w wielkim stopniu jest to wina naszego trybu funkcjonowania oraz tego, że za bardzo przemęczamy oczy. Zwłaszcza dotyczy to osób, które dużo czasu spędzają przed komputerem, przykładowo w pracy. Należy pamiętać, że wiele wad wzroku nie da się cofnąć w naturalny sposób i z upływem czasu będą się one zwiększać. Jeżeli więc posiadamy tego świadomość zadbajmy o nasze oczy odpowiednio wcześnie, żeby móc radować się dobrym wzrokiem przez jak najdłuższy czas. Noszenie okularów lub szkieł kontaktowych jest niczym w zestawieniu z ciągłym niedowidzeniem, jakie niezwykle uprzykrza życie. Warto z kolei mieć pojęcie, że coraz więcej chorób można zoperować, za sprawą czego stan naszych oczu ulega reformie, a my widzimy wyraźniej.
fizjoterapia

Fizjoterapia - ogólne informacje o kierunku!

Fizjoterapia to medyczny kierunek związany z ochroną zdrowia, eliminacją efektów czy łagodzeniem skutków choroby, zapobieganiem jak też przywracaniem sprawności w przeciągu całego życia. Fizjoterapia jest sferą poznania naukowego jak też działalności rzeczowej, umiejscowiona w dziedzinie nauk medycznych, nauk o zdrowiu. Dlatego jej miejsce w systemie nauk znajduje się między teorią kultury fizycznej a naukami medycznymi, niezależnie od rozkładu nauk i ich klasyfikacji.
zdrowie - fotografia

Jakie choroby oczu leczymy za pomocą lasera?

Jaskra i katarakta: te dwie ciche choroby wzroku z początku przebiegają niepostrzeżenie.


Jakie choroby oczu leczymy za pomocą lasera?

Nie sprawiają bólu ani dużego dyskomfortu. Mogą jednak przyczynić się do utraty wzroku, jeżeli nie zostaną na czas zdiagnozowane oraz nie będą kurowane.
Zaćma – choroba utrudniająca życie!

W jaki sposób dbać o swoje zdrowie

Gdy ktoś ma kłopoty ze skórą wizyta u dermatologa może okazać się konieczna. Dermatolog to jedna z bardzo często wyszukiwanych pozycji. Pacjent zastanawia się w jaki sposób znaleźć lekarza, który będzie pomocny. Jest to niesamowicie istotne, ponieważ każdy lekarz musi budzić zaufanie. Warto więc wiedzieć, w jakie miejsce iść by wizyta była udana. Niezmiernie ważne w tym temacie są fora internetowe, gdzie znaleźć można opinię na każdy temat. Znajdą się tam także opinie na temat dermatologów, więc łatwo będzie znaleźć właściwego lekarza. Warto dbać o skórę, dlatego że jest to ważny czynnik nie tylko zdrowia, ale także własnego samopoczucia.
dziecko

Jakie są możliwości opiekowania się nad osobami które mają nieuleczalne choroby, jaka jest w tym rola hospicjum.

Pomimo ogromnego rozwoju medycyny w ostatnich latach w dalszym ciągu sporo chorób jeszcze nie pokonano. Dotyczy to zwłaszcza nowotworów, jakie cały czas zbierają ponure żniwo. W dużej mierze jest to wynikiem słabej profilaktyki i wykrywalności. Wiele takich chorób dałoby się pokonać, jeżeli w odpowiednim czasie były zdiagnozowane. Niestety jeszcze tak jest i ludzie, którzy zachorowali na raka czy jakąś inną nieuleczalną chorobę są skazani na to, że raczej nikt im nie pomoże.
poradnia rehabilitacyjna

Sport bywa piękny lecz i szkodliwy

Stwierdza się, że wykonywanie sportu to samo zdrowie oraz bez wątpienia w znacznej mierze tak jest, bo przez niego posiadamy wspanialszą kondycję, jak oraz również piękniejsze ciało. Jednak powinniśmy wspomnieć, że w zależności od tego, na jaki rodzaj sportu się zdecydujemy, mamy szanse również podlegać różnorakiego rodzaju urazom. Czasem są one nieduże, mimo wszystko czasami niezbędna jest pomoc odpowiednich klinik.
Złota medycyna estetyczna

Oferty sprzętu dla lekarzy

Kolposkopy to w dużej mierze wyspecjalizowane sprzęty diagnostyczne. Unowocześniony układ optyczny połączony z współosiowym oświetleniem determinuje właściwą kontrolę faktury zmian na tarczy szyjki macicy.
Lekarz

Psychoterapia sposobem na zrozumienie siebie

Psychoterapeuta pomaga uporać się z problemami, daje wsparcie, ustala i stosuje najlepsze w danej sytuacji sposoby terapii. Aby znaleźć poradnię i zapobiec poważniejszym komplikacjom w przyszłości, zacznijmy od wpisania w wyszukiwarkę słów: psychoterapeuta Wrocław lub gabinet psychoterapii Wrocław
oko

Chcesz wykonać poprawę wzroku? Zdecyduj się na doskonały zabieg femtolasik

Jeżeli od pewnego czasu masz zamiar przeprowadzić laserową korekcję wzroku, powinieneś zapoznać się z nowoczesną metodą, którą jest femtolasik Warszawa. Zabieg pomaga usunąć wiele wad, nie tylko krótkowzroczność czy dalekowzroczność, ale również astygmatyzm. Poza różnorodnym spektrum działania ma również wiele innych pozytywów.
1 2 3