Menu strony
Pacjent
Raz do roku pamiętaj o glukozie!

Co zrobić, aby ze zdrowiem wszystko było w porządku?

Dlaczego polska służba zdrowia nadal nie satysfakcjonuje? No cóż, przede wszystkim rozchodzi się o to, że zasadniczo zbyt mało kasy pakujemy w medycynę. Pewnie wielu internautów odrzeknie, iż w końcu płacą sporo składek, a więc nie ma najmniejszego sensu płacić więcej, bo to i tak niewiele da.
butelki alkoholi

Uzależnienie od alkoholu - problem, który wymaga stosownych działań

Problem uzależnienia od alkoholu dotyka osób w bardzo różnym wieku i różnej płci. W społeczeństwie nadal pokutuje przekonanie, że jest to problem dotykający głównie mężczyzn. Okazuje się jednak coraz więcej przedstawicielek płci pięknej także walczy z problemem uzależnienia od alkoholu. Na szczęście aktualnie na wysokim poziomie kształtuje się wiedza dotycząca tego, jak dochodzi do rozwoju uzależnienia oraz jak je leczyć.
dziecko

Jakie są możliwości opiekowania się nad osobami które mają nieuleczalne choroby, jaka jest w tym rola hospicjum.

Mimo bardzo dużego rozwoju nauk medycznych w ostatnich latach nadal sporo chorób jeszcze nie pokonano. Dotyczy to zwłaszcza nowotworów, jakie cały czas produkują w statystykach. W dużym stopniu jest to rezultatem niskiej wykrywalności i profilaktyki. Wiele tego typu chorób mogłoby zostać pokonane, gdyby w odpowiednim czasie były wykryte. Niestety tak nie jest i ludzie, którzy zaczęli chorować na raka czy inną groźną chorobę będą skazani na to, że raczej nikt im nie pomoże.
pacjentka u lekarza

Zyskaj właściwą pomoc lekarską, dowiadując się, gdzie mieszczą się najlepsze gabinety w stolicy

Każdy pacjent potrzebuje porządnej opieki medycznej, to konieczne gdy, zdarzy się jakaś choroba. Powinno się mieć świadomość, gdzie się udać, jeżeli zajdzie jakaś niedyspozycja zdrowotna. Teraz rynek usług medycznych okazuje się nad wyraz rozwinięty, a łatwy dostęp do informacji – jak chociażby w internecie – pozwala wyszukać idealnego specjalistę na każdą okazję.
psycholog

Psychiatria jest jedną z najbardziej wymagających gałęzi leczenia

Psychiatria to jedna z bardziej charakterystycznych gałęzi medycyny. W przeciwieństwie do większości innych dziedzin medycyny odnosi się bowiem nie do sfery fizycznej i ciała ludzie, ale do ich aspektów psychicznych, czyli wewnętrznych. Psychiatra jest lekarzem, którego zadaniem jest dbanie o kondycję psychiczną ludzi. W odróżnieniu od psychoterapeutów lekarze ci w leczeniueliminowaniu różnorodnych schorzeń psychicznych są uprawnieni do przepisywania środków leków jest w sumie najbardziej rozpowszechnionym sposobem leczenia chorób psychicznych. Jednym z etapów leczenia psychiatrycznegi jest także leczenie prowadzone w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym, gdzie pacjenci znajdują się pod stałą opieką profesjonalistów.
Zaćma – choroba utrudniająca życie!

W jaki sposób dbać o swoje zdrowie

Jeśli ktoś miewa kłopoty z twarzą wizyta u dermatologa może okazać się konieczna. Dermatolog to jedna z bardzo często wyszukiwanych pozycji. Każdy człowiek myśli jak wyszukać doktora, który będzie pomocny. Jest to niesamowicie istotne z tego względu, że każdy lekarz musi budzić zaufanie. Powinno się więc mieć pojęcie, gdzie się wybrać by badania były udane. Niezmiernie ważne w tym temacie są strony na Internecie, na których znajdziemy każdy temat oraz opinię. Znajdą się tam także opinie na temat dermatologów, dlatego znalezienie właściwego lekarza nie musi być problemem. O skórę warto dbać, ponieważ jest to ważny czynnik nie tylko zdrowia, ale także własnego samopoczucia.
fizjoterapia

Fizjoterapia - ogólne informacje o kierunku!

Fizjoterapia to lekarski kierunek związany z ochroną zdrowia, eliminacją skutków czy łagodzeniem skutków choroby, zapobieganiem jak też przywracaniem sprawności w przeciągu całego życia. Fizjoterapia jest sferą poznania naukowego a także działalności rzeczowej, umiejscowiona w sferze nauk medycznych, nauk o zdrowiu. Dlatego jej miejsce w systemie nauk mieści się pomiędzy teorią kultury fizycznej a naukami lekarskimi, niezależnie od rozkładu nauk i ich segmentacji.
oko

Chcesz wykonać poprawę wzroku? Zdecyduj się na doskonały zabieg femtolasik

Jeśli od dłuższego czasu zamierzasz wykonać laserową korekcję wzroku, musisz zapoznać się z nowoczesną metodą, którą jest femtolasik Warszawa. Zabieg umożliwia usunąć wiele wad, nie tylko krótkowzroczność czy dalekowzroczność, ale również astygmatyzm. Poza różnorodnym spektrum działania ma także wiele innych zalet.
zdrowie - fotografia

Jakie choroby oczu leczymy za pomocą lasera?

Jaskra oraz katarakta: te dwie podstępne choroby oczu początkowo przebiegają niezauważone.


Jakie choroby oczu leczymy za pomocą lasera?

Nie wywołują bólu ani ogromnego dyskomfortu. Mogą jednak przyczynić się do utraty wzroku, jeśli nie zostaną na czas zdiagnozowane i nie będą kurowane.
terapia

Zawód z przyszłością – psycholog. W jakich miejscach poszukiwać zatrudnienia ?

Bardzo często słyszy się o tym, że absolwenci kierunków społeczno-humanistycznych nie znajdą zatrudnienia w miejscach, w których chcieliby pracować albo w miejscach, które zgodne są z profilem wykształcenia. Pomimo tego zarówno psychologowie, jak i absolwenci socjologii, kulturoznawstwa czy historii sztuki, odnajdują się jakoś na rynku pracy.
1 2 3