Menu strony
Pacjent
poradnia rehabilitacyjna

Sport bywa piękny lecz i szkodliwy

Mówi się, że wykonywanie sportu to samo zdrowie i bez wątpienia w dużej części tak jest, ponieważ przez niego posiadamy wspanialszą kondycję, jak i również piękniejsze ciało. Jednak powinniśmy pamiętać, że w zależności od tego, na jaki rodzaj sportu się decydujemy, mamy szanse także podlegać różnego typu urazom. Od czasu do czasu są one niewielkie, jednak czasami niezbędna jest porada odpowiednich klinik.
oczy

Laserowa korekcja wzroku - operacja, która może odmienić życie mnóstwa osób

Na obecną chwilę coraz więcej osób cierpi na różne schorzenia połączone z widzeniem. Wiele z nich niedowidzi, choruje na zaćmę czy też ciężki astygmatyzm. Nie da się ukryć, że w dużym stopniu jest to wina naszego sposobu funkcjonowania i tego, że nadmiernie przemęczamy oczy. Szczególnie dotyczy to osób, które dużo czasu spędzają przed komputerem, przykładowo w pracy. Należałoby pamiętać, że mnóstwo wad wzroku nie da się cofnąć w naturalny sposób i z upływem czasu będą się one zwiększać. Jeśli więc posiadamy tego świadomość zadbajmy o nasze oczy należycie wcześnie, aby móc radować się dobrym wzrokiem przez jak najdłuższy czas. Noszenie okularów czy szkieł kontaktowych jest niczym w zestawieniu z ciągłym niedowidzeniem, które bardzo uprzykrza życie. Należałoby z kolei wiedzieć, że coraz więcej dolegliwości da się zoperować, za sprawą czego stan naszych oczu ulega reformie, a my widzimy wyraźniej.
Lekarz

Psychoterapia sposobem na zrozumienie siebie

Psychoterapeuta pomaga uporać się z problemami, wspiera, wymyśla i stosuje najlepsze w danej sytuacji sposoby terapii. Aby znaleźć poradnię i zapobiec bardziej poważnym komplikacjom w przyszłości, zacznijmy od wpisania w wyszukiwarkę słów: psychoterapeuta Wrocław lub gabinet psychoterapii Wrocław
tabletki

Kiedy udać się po pomoc do psychoterapeuty?

Życie każdego z nas, pełne jest trudnych sytuacji, z którymi nie zawsze jesteśmy w stanie sobie dać radę. W obliczu dotkliwych sytuacji, każdy z nas zadaje sobie pytanie: „dlaczego, to przydarzyło się właśnie mnie?” To pytanie, na które ciężko znaleźć odpowiedź samemu. Wówczas z odsieczą przybywa psychoterapeuta, który pomaga ułożyć nasze życie wewnętrzne i zrozumieć siebie.
terapia

Zawód z przyszłością – psycholog. W jakich miejscach poszukiwać zatrudnienia ?

Dość często słyszy się o tym, że magistranci studiów społecznych i humanistycznych nie znajdą pracy w miejscach, w jakich chcieliby pracować albo w miejscach, jakie zgodne są z ich wykształceniem. Mimo wszystko zarówno psycholodzy, jak i absolwenci socjologii, kulturoznawstwa albo historii sztuki, odnajdują się jakoś na rynku pracy.
tabletki

Który środek przeciwbólowy powinno się dzisiaj stosować?

Nie da się zataić faktu, że ból jest jednym z składników życia codziennego, jaki mimo naszej kolosalnej niechęci występuje na co dzień. Nasz organizm jest bowiem niedoskonałym układem wymagającym wsparcia specjalistycznych farmaceutyków medycznych, aby mógł prawidłowo działać.
zwyrodnienie stawów

Przyczyny, oznaki i leczenie choroby zwyrodnieniowej

Choroba zwyrodnieniowa było dawniej schorzeniem ludzi starszych, współcześnie dotyczy coraz to młodszych ludzi.


Przyczyny, oznaki i leczenie choroby zwyrodnieniowej

Zwyrodnienie stawów to przede wszystkim cierpienie jak też ograniczenia ruchomości stawów.
dziecko

Jakie są możliwości opiekowania się nad osobami które mają nieuleczalne choroby, jaka jest w tym rola hospicjum.

Pomimo ogromnego rozwoju nauk medycznych w ostatnim czasie w dalszym ciągu wiele chorób nie zostało pokonanych. W szczególności to dotyczy nowotworów, które bez przerwy produkują w statystykach. W dużej mierze jest to wynikiem niskiej wykrywalności i profilaktyki. Sporo takich chorób mogłoby zostać pokonane, gdyby w odpowiednim czasie zostały zdiagnozowane. Niestety jeszcze tak jest i pacjenci, którzy zachorowali na raka czy inną groźną chorobę są skazani na to, że raczej nikt im nie pomoże.
butelki alkoholi

Uzależnienie od alkoholu - problem, który wymaga stosownych działań

Problem uzależnienia od alkoholu tyczy się osób w naprawdę różnym wieku i różnej płci. W społeczeństwie nadal pokutuje przekonanie, że jest to problem dotykający głównie panów. Tymczasem coraz więcej przedstawicielek płci pięknej także walczy z problemem uzależnienia od alkoholu. Na szczęście aktualnie na wysokim poziomie kształtuje się wiedza dotycząca tego, jak dochodzi do rozwoju uzależnienia oraz jak je leczyć.
Raz do roku pamiętaj o glukozie!

Co zrobić, aby ze zdrowiem wszystko było w porządku?

Dlaczego polska służba zdrowia nadal nie satysfakcjonuje? No cóż, przede wszystkim rozchodzi się o to, że zasadniczo zbyt mało kasy pakujemy w medycynę. Pewnie wielu internautów odrzeknie, iż w końcu płacą sporo składek, a więc nie ma najmniejszego sensu płacić więcej, bo to i tak niewiele da.
1 2 3