Menu strony
Pacjent
psycholog

Psychiatria jest jedną z najbardziej wymagających gałęzi leczenia

Psychiatria to jedna z bardziej specyficznych dziedzin medycyny. W przeciwieństwie do większej części pozostałych dziedzin medycyny odnosi się bowiem nie do fizyczności i ciała człowieka, ale do jego cech psychicznych, czyli wewnętrznych. Psychiatra to lekarz, którego rolą jest dbanie o kondycję psychiczną człowieka. W odróżnieniu od psychoterapeutów psychiatrzy w leczeniueliminowaniu różnorodnych chorób psychicznych są uprawnieni do przepisywania środków farmaceutyków jest w sumie najbardziej rozpowszechnionym sposobem leczenia psychiatrycznego. Jednym z poziomów leczenia psychiatrycznegi jest również terapia prowadzona w zamkniętym ośrodku psychiatrycznym, w którym pacjenci są pod stałą opieką specjalistów.
tabletki

Który środek przeciwbólowy powinno się dzisiaj stosować?

Nie da się zataić faktu, że ból jest jednym z składników życia codziennego, jaki mimo naszej kolosalnej niechęci występuje na co dzień. Nasz organizm jest bowiem niedoskonałym układem wymagającym wsparcia specjalistycznych farmaceutyków medycznych, aby mógł prawidłowo działać.
Białe zęby, ale czy zdrowe?

Zdrowie zębów gwarantuje lekarz stomatolog

Dbanie o zęby zalicza się do szczególnie istotnych czynności, mających na celu zachowanie higieny w ustach. Już dzieciom w przedszkolu wpajane jest to, jak znacząca jest higiena i jak trudno jest leczyć zepsute jeszcze w dzieciństwie zęby. Jeżeli chodzi o specjalizację lekarską taką jak stomatolog może się szczycić niesamowicie bogatą bazą lekarzy. W stolicy Dolnego Śląska kurują żeby nawet pacjenci z innych rejonów Polski, ponieważ stomatolog cieszy się dużą popularnością i ogólnym prestiżem na tle całej Polski.
Doktorzy

Ruchome protezy: z jakiej przyczyny spadają i czy warto je przyklejać?

Ruchome protezy dzielimy na protezy częściowe jak też całkowite. Protezy całkowite stosowane są w przypadku, kiedy w jamie ustnej nie ma własnych zębów pacjenta ani implantów, natomiast częściowe, jeżeli implanty występują.


Ruchome protezy: z jakiej przyczyny spadają i czy warto je przyklejać?

Dlaczego protezy zsuwają się? Każdy z tych rodzajów protez wykorzystuje nieco inne mechanizmy umożliwiające im utrzymywać się w ustach.
psychiatra

Psychologowie w naszym kraju

Szerokie pole manewru, jakie gwarantuje dzisiaj psycholog Wrocław, udowodnione jest niezwykle dużą liczbą pacjentów, zarówno tych stałych, jak i nowych. Zauważa się ciągłe zwiększanie się zainteresowanych propozycją, jaką oferuje specjalista z Wrocławia, dzięki czemu jego prestiż wzrasta. Nie wzięło się to jednak znikąd. Profesjonalna, dostosowana do potrzeb pacjenta terapia, przyniesie w niedługim czasie niezwykle pozytywne efekty.
1 2 3