Menu strony
Pacjent
zdrowie - fotografia

Jakie choroby oczu leczymy za pomocą lasera?

Jaskra oraz katarakta: te dwie podstępne choroby oczu początkowo przebiegają niezauważone.


Jakie choroby oczu leczymy za pomocą lasera?

Nie wywołują bólu ani ogromnego dyskomfortu. Mogą jednak przyczynić się do utraty wzroku, jeśli nie zostaną na czas zdiagnozowane i nie będą kurowane.
terapia

Zawód z przyszłością – psycholog. W jakich miejscach poszukiwać zatrudnienia ?

Bardzo często słyszy się o tym, że absolwenci kierunków społeczno-humanistycznych nie znajdą zatrudnienia w miejscach, w których chcieliby pracować albo w miejscach, które zgodne są z profilem wykształcenia. Pomimo tego zarówno psychologowie, jak i absolwenci socjologii, kulturoznawstwa czy historii sztuki, odnajdują się jakoś na rynku pracy.
oczy

Laserowa korekcja wzroku - operacja, która może odmienić życie mnóstwa osób

Współcześnie coraz więcej ludzi cierpi na przeróżne choroby połączone z widzeniem. Wiele z nich niedowidzi, choruje na kataraktę czy też ciężki astygmatyzm. Nie można ukryć, że w dużym stopniu jest to wina naszego trybu funkcjonowania oraz tego, że nadto przemęczamy oczy. Szczególnie tyczy się to osób, które dużo czasu spędzają przed komputerem, przykładowo w pracy. Należałoby pamiętać, że gro wad wzroku nie można cofnąć w samoistny sposób i z biegiem czasu będą się one powiększać. Gdy więc mamy tego świadomość zadbajmy o nasze oczy należycie wcześnie, by móc radować się dobrym wzrokiem przez jak najdłuższy czas. Noszenie okularów czy szkieł kontaktowych jest niczym w skonfrontowaniu z trwałym niedowidzeniem, jakie niezwykle uprzykrza życie. Warto tymczasem mieć pojęcie, że coraz więcej dolegliwości da się zoperować, dzięki czemu stan naszych oczu ulega reformie, a my widzimy lepiej.
poradnia rehabilitacyjna

Sport bywa piękny lecz i szkodliwy

Mówi się, że wykonywanie sportu to istne zdrowie oraz z pewnością w dużej mierze tak jest, gdyż dzięki niemu posiadamy lepszą kondycję, jak i także piękniejsze ciało. Mimo wszystko powinniśmy pamiętać, że w zależności od tego, na jaki typ sportu się zdecydujemy, mamy szanse też podlegać różnorakiego typu kontuzjom. Czasami są one niewielkie, mimo wszystko czasem konieczna jest pomoc specjalistycznych klinik.
Lekarz

Psychoterapia sposobem na zrozumienie siebie

Psycholog pomaga uporać się z problemami, daje wsparcie, wymyśla i stosuje najlepsze w danej sytuacji sposoby terapii. Aby znaleźć poradnię i zapobiec poważniejszym komplikacjom w przyszłości, zacznijmy od wpisania w wyszukiwarkę słów: psychoterapeuta Wrocław lub gabinet psychoterapii Wrocław
tabletki

Kiedy udać się po pomoc do psychoterapeuty?

Egzystencja każdego z nas, pełne jest trudnych sytuacji, z którymi nie zawsze jesteśmy w stanie sobie poradzić. W obliczu nie łatwych zdarzeń, każdy z nas zadaje sobie pytanie: „dlaczego, to przydarzyło się właśnie mnie?” To pytanie, na które ciężko znaleźć odpowiedź samemu. Wtedy z pomocną dłonią przybywa terapeuta, który pomaga uporządkować nasz świat wewnętrzny i zrozumieć własne mechanizmy działania.
Białe zęby, ale czy zdrowe?

Zdrowie zębów gwarantuje lekarz stomatolog

Dbanie o zęby zalicza się do szczególnie istotnych czynności, mających na celu zachowanie higieny w ustach. Już dzieciom w przedszkolu wpajane jest to, jak znacząca jest higiena i jak trudno jest leczyć zepsute jeszcze w dzieciństwie zęby. Jeżeli chodzi o specjalizację lekarską taką jak stomatolog może się szczycić niesamowicie bogatą bazą lekarzy. W stolicy Dolnego Śląska kurują żeby nawet pacjenci z innych rejonów Polski, ponieważ stomatolog cieszy się dużą popularnością i ogólnym prestiżem na tle całej Polski.
Doktorzy

Ruchome protezy: z jakiej przyczyny spadają i czy warto je przyklejać?

Ruchome protezy dzielimy na protezy częściowe jak też całkowite. Protezy całkowite stosowane są w przypadku, kiedy w jamie ustnej nie ma własnych zębów pacjenta ani implantów, natomiast częściowe, jeżeli implanty występują.


Ruchome protezy: z jakiej przyczyny spadają i czy warto je przyklejać?

Dlaczego protezy zsuwają się? Każdy z tych rodzajów protez wykorzystuje nieco inne mechanizmy umożliwiające im utrzymywać się w ustach.
aparat

Aparat ortodontyczny – fakty i mity

Noszenie aparatu ortodontycznego to nie wyłącznie proste zęby, to także zdrowie. Wiadomo, że estetyka jest niezmiernie istotna, wspaniały uśmiech aż przyjemnie wyeksponować, jednakże mało ludzi zdaje sobie sprawę, że to właśnie czynnik zdrowotny ma tutaj pokaźne znaczenie. Aparat to bowiem efektywny sposób na higienę zębów, a to skutkuje brakiem próchnicy czy parodontozy. Co dodatkowo warto wiedzieć o aparacie ortodontycznym?
łysienie androgenowe leczenie

czemu mężczyźni łysieją? Co może mieć na to największy wpływ? Jak jesteśmy w stanie temu zaradzić?

Łysienie androgenowe typu męskiego doskwiera wielu panom, a leczenie niestety nie w każdej sytuacji jest najprostsze. Sama jednakowoż próba tego rodzaju leczenia wpływa pozytywnie na psychikę.
1 2 3