Menu strony
Dziecko
Ciąża, płeć dziecka

Kiedy pojawia się maluch

Przyjście na świat dziecka to kluczowe zdarzenie w życiu młodych rodziców. Od tej chwili w zasadzie wszystko się zmienia. Rodzicie muszą poświęcać sporo czasu dziecku, a także przygotować prawidłowo cztery kąty. Poniżej trzy główne obszary, o które należy zadbać.
Drogie Mamy, odpoczywamy!

Jakim sposobem skutecznie walczyć z jąkaniem się swojego dziecka?

Jąkanie się to schorzenie z którym jak najbardziej można, a nawet trzeba starać się jakoś walczyć. W szczególności to odezwa do rodziców, którzy dostrzegli u własnej pociechy spore kłopoty z poprawnym wysławianiem się. Jeśli odpowiednio wcześnie rozpoczniemy walczyć, powiększamy szanse na całkowite pożegnanie się z nieustannym jąkaniem. Można zaryzykować twierdzenie, że tylko w razie ogromnych zaburzeń trudno będzie coś skutecznego zdziałać. Zasadniczo jest tak, iż jąkanie jest w zupełności uleczalne. Nigdy nie można zakładać z góry najgorszego scenariusza!
prezent dla dziecka

Z prezentami dla dzieci zazwyczaj jest problem - należy się nad nimi zastanowić

Kiedy przybliżają się jakieś święta, urodziny albo imieniny, to rozpoczynamy się mocno zastanawiać nad tym, co pagnęlibyśmy dać naszemu potomkowi, tak aby powodować mu jak największą frajdę. Wbrew pozorom to nie jest wcale łatwe pytanie, bo każde dziecko jest inne, gusta oraz powodzenia prędko się odmieniają, dlatego powinniśmy się również wypytać, czym w danej chwili najmocniej interesuje się nasze dziecko.
zabawy z czterolatkiem

Zadbajmy o to, aby nasze dzieci bawiły się inteligentnymi zabawkami

W naszych czasach kupno zabawki dla dziecka to żaden problem. Sklepy wielkie i małe pełne są barwnych zabawek. Ale dobór zabawki, jaka nie tylko da maluchowi uśmiech, ale również okaże się być rozwojową, to już wielkie wyzwanie.
szuflada z zabawkami

Gdzie szukać tanich i jednocześnie interesujących zabawek dla dzieci?

Posiadanie dzieci to nie wyłącznie duża uciecha i przyjemność, ale też duży obowiązek. O dziecko musimy troszczyć się cały czas, szczególnie jeżeli nie jest ono jeszcze samodzielne. Utrzymanie dziecka też kosztuje, powinnyśmy liczyć się z wieloma różnorodnymi wydatkami na pożywienie, ubranka dla dziecka, a także na zabawki.
higiena

Co można podarować chłopcu w wieku od 7 do 13 lat?

Masz syna w wieku szkolnym, jakiego rozpiera energia? Nie masz pojęcia jak go poskromić? Spróbuj go zmęczyć zabawą na świeżym powietrzu.


Co można podarować chłopcu w wieku od 7 do 13 lat?

Wiemy, iż nie jest to łatwe, mimo to chcemy Ci zaproponować kilka prostych podejść.
praca

Dlaczego można układać puzzle?

Bez względu na to czy to puzzle 5000 kawałków albo mały zestaw składanie puzzli ma wiele plusów, o których w trakcie zabawy nawet nie kojarzymy. Jest to nie tylko niezbyt kosztowna, ale pożyteczna i przynosząca mnóstwo uśmiechu rozrywka.


Dlaczego można układać puzzle?

Puzzle można kupić nie tylko w księgarniach, sklepach z artykułami papierniczymi, ale także w sklepach z zabawkami.
duplo

Dlaczego zabawa ma tak dużą rolę w życiu dziecka

Współcześnie panuje złudne przekonanie, że im więcej zajęć dodatkowych i bardziej zajęty czas dziecka, tym większe ma ono szanse na powodzenie w dalszym życiu. Starajmy się jednak zachować rozwagę. Musimy pozwolić dziecku na swobodną zabawę, która pomoże mu przenieść się w świat własnych fantazji. Dla niemowląt idealne okażą się maty i książeczki interaktywne. Ciekawe i mięciutkie zaciekawią bobasa na długi czas.
dzieci

Jak radzić sobie z problemami z niepłodnością

Współcześnie ogrom kłopotów z kwestiami zdrowotnymi, w szczególności z problemami z płodnością mogą pomóc rozwiązywać doświadczeni fachowcy. Niedrogie, lecz mało profesjonalne leczenie niepłodności czy może pomoc wykwalifikowanych specjalistów? wybranie dobrych lekarzy od tych spraw nie jest zazwyczaj rzeczą banalną. W dużej ilości firm zajmujących się takiego rodzaju działalnością łatwo popaść w dezorientacje. Z takiej przyczyny warto zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem. Oraz kierować się opiniami tylko wytrawnych i doświadczonych fachowców.
Dziecięcy sen

Znacznie bardziej ekonomiczne przygotowanie wyposażenia dla swojego maluszka

Statystyki w sposób jednoznaczny pokazują stosunkowo przykrą prawdę - a mianowicie, często rodziców niestety nie stać na przygotowanie wyprawki dla własnego dziecka. Niby wypłata statystycznego polskiego ojca, polskiej mamy, jest sporo większa, niż kiedyś, lecz tak czy siak można śmiało powiedzieć, że w wielu przypadkach sytuacja jest taka, iż kupno wszystkich rzeczy niezbędnych dla niemowlęcia to praktycznie męka. Wspaniale, że mimo wszystko uradowani rodzice mogą jakoś sobie z tym wszystkim radzić. A jak?