Menu strony
Dziecko
Podróże z dzieckiem

7 pewników dobrego macierzyństwa

Prawie każdy rodzic chce dla swojego dzieciaka jak najlepiej. Jeśli jesteście młodymi rodzicami i akurat szukacie nowego mieszkania w wielkim mieście, bez wątpienia musicie przeczytać ten artykuł. Zamieszczamy w nim wiele wskazówek oraz porad, na co dobrze zwracać uwagę. Bez wątpienia bardzo istotną rzeczą jest infrastruktura wokół bloku, w którym chcielibyście kupić mieszkanie. Sprawdźcie najpierw, czy w pobliżu mieści się jakiś ogród. Bliskość takiego miejsca niewątpliwie doceni każdy z was.
Nauka języków obcych dzieci

Ciekawe propozycje spędzania wolnych chwil dla Twojego malucha

Nie trzeba wcale daleko szukać, by odnaleźć prawdziwą pasję swojego malucha. Rozwiązania teraz są bezgraniczne, dlatego warto systematycznie przyglądać się nowym, jeszcze bardziej ulepszonym ofertom. Wśród szczególnie cenionych przez samych rodziców ofert wolnego spędzania czasu przez ich maluchy jest bezsprzecznie jazda konna dla dzieci. Świetne rozwiązania przeznaczone dla samych maluchów sprawiają, że same dzieci chcą się rozwijać i poznawać kolejne dziedziny.
dziecko

Jakie zajęcia dodatkowe wybrać dla naszego malucha?

Na stronach www., w regionalnych czasopismach, bądź w radio coraz to częściej możemy spotkać anonse przedsiębiorstw trudniących się realizowaniem różnorodnych dodatkowych zajęć dla dzieciaków.
Dziecko z pluszakiem

O czym musi wiedzieć dosłownie każda mama?

Młoda matka, zwłaszcza taka, która zdążyła urodzić do tej pory tylko jedno dziecko w sumie nie posiada większego doświadczenia w kwestii noworodków. Jednakże na szczęście istnieje coś takiego jak po prostu instynkt matczyny. Czyli można śmiało powiedzieć, iż posiadanie wiedzy nie jest najistotniejsze, choć tak czy siak akurat jest ona czymś wielce ważnym. Można w sumie powiedzieć, że niemalże zawsze realia są takie, iż matka, która zwiększa sukcesywnie własną wiedzę odnośnie macierzyństwa oraz pokrewnych tematów, tak jakby automatycznie staje się jeszcze lepszą mamą.

Zagraj w gry planszowe

Od kilku lat gry planszowe strategiczne, logiczne czy wojenne przejmują serca nie tylko młodzieży, ale też często serca dorosłych. Razem podbijają państwa, walczą z potworami, rywalizują o ograniczone zapasy i skarby czy wymieniają się artykułami na średniowiecznych szlakach handlowych.
Dziecko w namiocie

Przedmioty, które dobrze będzie dać dziecku, podczas gdy wysyła się je na obóz.

Każdy opiekun, który wysyła dziecko na samodzielne wakacje będzie tym wyjątkowo zestresowany. To przecież pierwsze długie rozłączenie z pociechą. Przede wszystkim opiekun musi pozostawać pewien, że jego dziecko jest na to przygotowane. Inaczej nawet lepiej, żeby nie decydował się go posłać na te wakacje. Dobrze będzie również zaznaczyć, że należy faktycznie dopasować rodzaj wycieczki do zdolności dziecka.
lekarz

Zdrowie dziecka: sposoby wspierania rozwoju oraz rehabilitacji niemowląt

Dziecko już od pierwszych chwil swoje przyjścia na świat musi uczyć się odpowiedniego odbierania bodźców z otoczenia oraz należytych mechanizmów ruchowych. Stąd ogromna popularność spotkań z integracji sensorycznej oraz terapii Bobath.
Kredki, przybory szkolne

Kreatywne bazgranie

Kolorowanki online nie od dziś są popularną formą spędzania czasu. Całe mnóstwo opiekunów jednak zadaje pytanie czy ta forma bawienia się jest dla ich maluchów właściwa, czy wspomaga ich prawidłowy rozwój i wspiera naturalne metody uczenia się dzieci.
Pokój dziecięcy

Kreatywne gry dla każdej pociechy

Dzieci to marzenie wielu pań – jest to naturalne, wiąże się z instynktami matki i zachowaniem ciągłości gatunku. Spełnieni zawodowo i dojrzali panowie też zwykle chcą potomka. Ci, którzy wychowali dotąd kilkoro potomków, są przekonani, że dzieciaki to ciężka, ale największa i najważniejsza przygoda człowieka.
Kuchnia, zabawki z drewna

Dzisiejsze zabawki dla dzieci

W dzisiejszych czasach sklepy z artykułami dziecięcymi świecą bogactwem artykułów. Wybierać możemy spośród artykułów dopasowanych do wieku i płci dziecka. Zaczynając od gier edukacyjnych, chodzików, artykułów higienicznych po krzesełka do karmienia i wózki. Wszystko uzależnione jest od naszej sytuacji materialnej i naszej wyobraźni.