Menu strony
Dziecko
statek z klocków lego

Fajny pomysł na złączenie zabawy i nauki

Umiejętności małych dzieci rozwijają się nieustannie. Wiąże się z tym ciągłe poznawanie świata czy znajdowanie w sobie kolejnych talentów. Wszystko, co dla starszych osób jest zupełnie zwyczajne, dla dzieciaków w wielu przypadkach stanowi niezawodne źródło inspiracji. Przede wszystkim chwile zabawy są dla nich niezwykle wartościowe, bowiem właśnie wtedy są w stanie nauczyć się najwięcej. Rolą dorosłych musi więc być proponowanie swoim dzieciakom interesujących zabaw, które pozwolą im rozwijać umiejętności.
dziecko, maluch

Będziesz niedługo rodzicem? Zdecydowanie musisz się świetnie przygotować do tej poważnej roli!

Bycie rodzicem to ogromne wyzwanie - wie o tym, właściwie każdy, kto ma już swoje dziecko. To oczywiście nie tylko wielka odpowiedzialność, ale również niewątpliwie równie wielka frajda - pamiętajmy jednak, że to my - jako rodzice - jesteśmy zwłaszcza odpowiedzialni za to, na jakiego człowieka nasze dziecko wyrośnie.
Małe dziecko

Producenci zabawek dla dzieci - źródła ich sukcesów

Tommee Tippee, to grupa zajmująca się produkcją i sprzedażą przedmiotów dla dzieci, które głównie służą do regularnego użytku, podczas realizowania czynności powiązanych z karmieniem, myciem itp. Jest to grupa o ugruntowanej pozycji na rynku, jaka posiada ogromne doświadczenie w wytwarzaniu takiego rodzaju elementów.
dzieci

Jakie przedszkole Wrocław może nam zaproponować?

Czy nasze dziecko powinno już pójść do przedszkola?

Chcemy naszym dzieciom dawać wszystko to co najlepsze, przez to nie powinno nas dziwić to, że nawet przedszkola powinny okazać się przez nas dokładnie przeglądane. Powinniśmy porównać jaki program pragną dać naszemu potomstwu, jakie będą zajęcia dodatkowe, jak podchodzi się do kwestii odpowiedniego odżywiania dziecka. Jedynie uważne przypatrzenie się przedszkolom spowoduje, że będziemy umieli określić, które z nich będzie właściwe dla naszego dziecka.
rowerek

Zdrowe wychowanie dzieci czyli jak miło, przyjemnie i co najistotniejsze aktywnie spędzać wolne chwile

Odpowiednia ilość ruchu na łonie natury jest bardzo istotna dla dzieci, przez to będą się one mogły dobrze rozwijać. Skakanie, bieganie czy jazda na rowerkach poprawiają formę, wzmacniają wytrzymałość i dodają sił, no i oczywiście stanowią wyśmienitą zabawę, a to przecież dzieci lubią najbardziej. Tak naprawdę już od maleńkiego da się z dzieckiem spędzać czas bardzo aktywnie, o ile rzecz jasna będzie się miało na to chęci. Jeżeli nawet mieszka się w środku miasta, w wielorodzinnym bloku, to z pewnością w okolicy będą jakieś place zabaw, a już z całą pewnością znajdzie się taki w najbliższym parku, w którym będzie dużo czyściej i przyjemniej.
pokój dziecięcy

Spodziewasz się dziecka? Sprawdź, w co wyposażyć pokój maluszka

Oczekiwanie na maleństwo to czas pełen szczęścia, ale i nieodzowność poczynienia odpowiednich przygotowań, aby nowy członek naszej rodziny miał wszystko, co potrzeba do opiekowania się nim. Poza ubrankami, kosmetykami dla niemowląt, butelkami oraz pieluszkami wymagane jest także urządzenie pokoju dla naszego dziecka. Co powinno w nim stanąć, aby niczego nam nie brakowało?
Dziecko na plaży

Zadawanie zapytań u najmłodszych

Dzieci posiadają naturalną ciekawość poznawczą, dlatego stale obserwują, manipulują przedmiotami, chcą wszystkiego dotknąć, pytają. Pierwsze pytanie malucha uznaje się za początek samodzielnej myśli dziecka. Dziecko dostrzegło problem i oczekuje od rodziców jego rozwiązania. Początkowo ma to charakter raczej emocjonalny aniżeli intelektualny. Wiek pytań nazywany jest również "głodem wiedzy".

Jakiemu psychologowi dziecięcemu można zaufać?

Każdy czasami przechodzi rozmaite kłopoty w swoim życiem, także najmłodsi. Rozmaite kłopoty psychologiczne nie muszą być mimo to od razu przyczyną paniki. Dobrze upewnić się czy są one błahe, odwiedzając z dzieckiem odpowiedniego specjalistę.
zabawka

Zabawki bawią dzieciaki, lecz także edukują!

To dziecko, które nie lubi się bawić swoimi zabawkami jakby nie patrzeć nie zdarza się zbyt często. To najzupełniej normalny widok, gdy jakieś dziecko prosi swoich rodziców o zakup fajnej zabawki. Wiadoma sprawa: polscy rodzice nie są w stanie spełniać wszystkich próśb własnego dziecka i wcale nie chodzi wyłącznie o pieniądze. Najzwyczajniej w świecie nasze dziecko nie może być specjalnie rozpieszczone, bo później będzie miało sporo trudniejszy start w dorosłe życie. A przecież zadaniem rodzica jest to by gwarantować własnej latorośli możliwie jak najlepsze życie!
lekarz

Zdrowie dziecka: sposoby wspierania rozwoju oraz rehabilitacji niemowląt

Dziecko już od pierwszych chwil swoje życia powinno uczyć się prawidłowego odbierania bodźców z otoczenia i należytych mechanizmów ruchowych. Stąd ogromna popularność spotkań z integracji sensorycznej oraz terapii Bobath.