Menu strony
Praca
stanowisko pracy - ergonomiczne

Praktyczna oraz zdrowa praca przy kompie

Wiele fachów ma charakter ściśle siedzący, mnóstwo osób wszelkiego dnia spędza minimum 8 godzin przy pececie, pracując ciągle. Taka praca może być męcząca, bowiem wiele godzin spędza się w pozycji siedzącej, a to nie jest zdrowe ani komfortowe.
Kobieta w ciąży

Zdrowa mama

Zdrowy tryb życia ciężarnej to właściwie konieczność. Kobiety starają się wzorowo odżywiać, sprawdzają specjalne aktywności, łykają witaminy. Jak przeżyć ciążę w zdrowiu?
narzędzia pracy nauczyciela i jabłko

Czy opublikowanie książki to nadzwyczaj bezproblemowe przedsięwzięcie?

Każdy z nas doskonale wie, że praca jest z pewnością naszym obowiązkowym elementem codziennego funkcjonowania. Dla wielu z nas obowiązek wykonywania określonych czynności bez wątpliwości gwarantuje nam zarobek, co rzecz jasna jest niezwykle istotne, kiedy pragniemy żyć na dostatecznym poziomie.
Pobieranie krwi

Służba zdrowia we Wrocławiu

Służba zdrowia w stolicy Dolnego Śląska jest na dobrym poziomie. Jest bardzo wiele ośrodków związanych kontraktami z NFZ, funkcjonuje także bardzo dużo prywatnych gabinetów. Niestety, identycznie jak w każdym innym mieście, w ramach NFZ na badania trzeba czekać, bywa, że dość długo. Jeżeli chcemy coś załatwić szybko, bezpieczniej jest polegać na niepublicznych gabinetach.
nauka

Ciekawe profile kształcenia - Turystyka

Każdy maturzysta, który chce podjąć studia magisterskie, zostaje postawiony przed istotnym wyborem - jaki kierunek kształcenia wybrać? To zwłaszcza istotna decyzja, ponieważ wpływa ona nie tylko na następne 5 lat życia młodego człowieka ale także na następującą karierę zawodową i sytuację materialną. Podjęcia decyzji nie ułatwia chwiejna sytuacja na rynku zatrudnienia, który w ostatnich sezonach zmienia się dynamicznie, razem ze zmianami światowej i krajowej koniunktury.
Przedszkole

Co dzieje się w przedszkolach

Gdy chodzi o naukę małych dzieci, to nie jest to łatwa sprawa. Należy pamiętać, że podejście do dzieci musi być zupełnie inne, niż do osób starszych. Dzieci zupełnie inaczej pojmują świat. Mają pewność, że to, co sobie wyobrażą może za moment stać się prawdą.
psychoterapia

Problemy, gorszy nastrój, słaba chęć do życia? Każdy niekiedy to czuje. Jeśli jednak masz tak ciągle, warto pomyśleć o wizycie u specjalisty

Świat to dżungla, w której pełno jest groźnych sytuacji, w jakim bez trudu możemy natknąć się na jakieś niebezpieczne zwierzę, przez które można zostać pożartym. Świat to... Jeśli malujesz takie wizje w swojej głowie, to pamiętaj, że to jedynie wyobraźnia i Twoje podejście. Wcale nie jest tak źle. To najzwyczajniej pewna wizja, zupełnie różniąca się od pozostałych. Wydaje się, że w każdej głowie rodzą się inne wizje, gdyż każdy człowiek jest właściwie inny. Co jednocześnie, gdy Twój umysł produkuje jedynie te okropne, w czarnych kolorach, scenariusze?
nauczyciele

Czemu nauczyciel musi się uczyć przez całe życie

Mało kto, że tysiące pedagogów poza pracą w szkole udaje się na szkolenia nauczycieli, by się rozwijać. Mnóstwo ludzi zazdrości pracy nauczycielom. W końcu nic w tym skomplikowanego... Trzeba tylko przekazywać informacje o danych częściach materiału i wypisywać szkolne dzienniki i dokumenty. Czasami ułożyć klasówkę. Nauczyciel pracuje przecież ledwie paręnaście godzin w tygodniu, dodatkowo ma pełne dwa miesiące wakacji - tylko zazdrościć. To niezwykle mylne myślenie.
consulting

Consulting skuteczną metodą na powodzenie firmy

W dzisiejszych czasach podmioty gospodarcze nie dążą tylko do maksymalizacji wyników netto, ale i do zwiększenia jej wartości rynkowej. Właściwe zarządzanie wiedzą i consulting stają się narzędziem wygraną przedsiębiorstw. Umiejętności zawodowe pracowników wpływają na pozycję zajmowaną na rynku przez przedsiębiorstwo, determinują jej markę i świadczą o poziomie oferowanych dóbr czy usług.
integracja na imprezach

Organizacja imprez integracyjnych – najlepsze rozwiązanie dla każdego przedsiębiorstwa.

W dzisiejszych czasach coraz więcej zakładów pracy zwraca uwagę na przeróżne kwestie. W odpowiedzi na ich różnorakie zamiłowania, swoją ofertę przygotowało także pełno innych firm. Na przykład wystarczy wpisać w wyszukiwarce Google takie hasło jak organizacja imprez, by stwierdzić jak bardzo dużo możliwości wsparcia mamy.
1 2 3