Menu strony
Objawy
Mowa

Dziwne choroby – ciekawe przypadki

Lunatykowanie jest zjawiskiem, które nieustannie rodzi pewne żywe spory. Dla wielu jest to tylko niegroźna przypadłość, dla innych z kolei ogromny problem zdrowotny. Jest to dolegliwość, która może dotykać zarówno osoby dorosłe jak również małe dzieci.
szpital

W jaki sposób zwalczyć nietrzymanie moczu - objaśnienie problemu, symptomy i leczenie

Nietrzymanie moczu to bardzo wstydliwy problem dla ludzi, którzy chorują na tę przypadłość. Często zdarza się tak, że chorzy wcale nie udają się do lekarza, ponieważ jest to dla nich zbyt krępujące. Liczby potwierdzają, że do problemu nie przyznaje się nawet 1/3 chorujących. Obecnie problem nietrzymania moczu dotyczy od 4 do 5 milionów Polaków. Dwa razy częściej zapadają na tę chorobę kobiety.
syfilis

Których etapów syfilisu zarażony może nawet nie dostrzec?

W dzisiejszych czasach moglibyśmy napotkać różne przypadłości także przenoszone drogą płciową. Jedną z tego typu dolegliwości jest kiła, którą na początku moglibyśmy pomylić z opryszczką.
Tabletki

Specyfiki i leki bez recepty - jak wybierać

Są choroby, z którymi nie biegniemy od razu do lekarza. Usiłujemy poradzić sobie we własnym zakresie wykorzystując dostępne bez recepty preparaty. Trzeba jednakże uważać decydując się na nie. Przeczytajmy uważnie wszelkie ulotki, róbmy próby alergiczne, by nie wyszło, że zakupiony środek nam szkodzi zamiast pomagać.
masc na hemoroidy

Problemy powiązane z układem trawiennym? Z pewnością znajdziesz na nie sposób, ale najlepiej idź do specjalistę

Pacjentom dosyć często dokuczają dolegliwości powiązane z układem trawiennym, które są naprawdę nieprzyjemne. W wypadku, gdy pojawiają się one częściej, warto odwiedzić lekarza, lecz w domu także można sobie trochę ulżyć.
dziecko

Troska o poprawny rozwój a także zdrowie dzidziusia

Zaniedbania powstające na skutek rozwoju dziecka mogą odbić się echem nie tylko na jego aktualnym stanie zdrowia, ale przede wszystkim przekładać się na nieprawidłowe zdrowie w przyszłości.
leki i suplementy

Skuteczny środek przeciwbólowy i przeciwzapalny bez recepty

Współcześnie odpowiednie dbanie o swe samopoczucie nie jest łatwym zadaniem, a czasem nawet ludzie prowadzący bardzo zdrowy tryb życia mogą mieć problemy z niektórymi schorzeniami. Zaliczają się do nich przykładowo niektóre choroby, na przykład reumatyzm lub bóle pourazowe. Leczenie ich czasem jednak potrafi być znacznie łatwiejsze, jeżeli zażywane są właściwe leki – w przypadku reumatyzmu standardową praktyką jest, oprócz zażywania leków wpływających na przebieg choroby, branie leków, które łagodzą również same symptomy – czyli odpowiednie niesteroidowe leki przeciwgorączkowe.

Jakim sposobem uniknąć najczęstszych problemów z zębami?

Na pierwszy ząbek swojego dziecka rodzice czekają z utęsknieniem. A gdy się już pojawi, jest to zawsze wielkie święto. Następnym istotnym zdarzeniem w życiu dziecka jest pojawianie się stałych zębów. I choć ciągle się o tym prawi, organizuje się ogólnokrajowe akcje informacyjne na dany temat, to ciągle dużo dzieci w naszym kraju ma duże kłopoty z zębami.
medykamenty

Gdzie warto kupować dzisiaj leki?

Duża część z nas bardzo dobrze wie, że posiadanie dobrego zdrowia jest jednym z istotnych naszych celów w ciągu całego życia. Nabyte przez nas różnorodne dolegliwości są w stanie znacznie wywrzeć wpływ na nasze działanie, w związku z tym chcemy się możliwie jak najlepiej ochronić przed taką sposobnością. Nie jest to jednak zadanie łatwe.