Menu strony
Psychika
alkohol

Czym jest alkoholizm oraz w jaki sposób rozpocząć jego odwyk?

Alkoholizm to bardzo trudna choroba, choć wielu ludzi ją lekceważy. Uznają, iż mogą bez kłopotów odstawić alkohol, a piją dla zabawy. Jednak nie jest to prawdą. Odstawienie alkoholu wcale nie jest takie proste, bowiem domaga się zarówno leczenia psychicznego, jak i odtrucia organizmu. W jaki sposób zrobić pierwszy krok? Zasadnicze jest przyznanie przed samym sobą, że mamy problem z alkoholem. Bez tego nic nie można zrobić.
Kobieta u lekarza

Psychika też przeżywa kryzys

Zataczająca coraz szersze kręgi fala zwolnień oraz bombardujące nas informacje o kryzysie negatywnie wpływają na naszą psychikę. Nawał obowiązków, lęk przed pójściem na L4, nawet jeśli jesteśmy chorzy, rywalizacja między pracownikami, nieszczere relacje w pracy i bezwzględność pracodawców, którzy mają świadomość, że na nasze miejsce czeka 10 chętnych – to wszystko sprawia, że żyjemy w nieustannym stresie, że często nieobce są nam stany lękowe. Warto wniknąć w głąb siebie, by nie przegapić momentu, gdy przekraczamy cienką granicę i przestajemy panować nad własnym życiem.
terapia

Wybierz najlepszą psychoterapię - zmień poziom swojego życia

Wielu z nas prawdopodobnie nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak poważną kwestią mogą być różnego rodzaju problemy natury psychicznej, które dotykają całe mnóstwo ludzi w Polsce. Dlatego też właśnie trudno byłoby się dziwić temu, że szeroko rozumiana psychologia jako dziedzina nowoczesnej medycyny stoi aktualnie na bardzo wysokim poziomie rozwoju, a każdy, kto tylko tego potrzebuje może bez jakichkolwiek problemów skorzystać z fachowych usług związanych na przykład z samym leczeniem.
poradnia rehabilitacyjna

Trenujący sport ulegają często kontuzjom

Mówi się, że uprawianie sportu to samo zdrowie oraz z pewnością w dużej mierze tak jest, ponieważ przez niego mamy wspanialszą kondycję, jak i także piękniejsze ciało. Jednak musimy wspomnieć, iż w zależności od tego, na jaki rodzaj sportu się zdecydujemy, możemy również podlegać różnego rodzaju kontuzjom. Czasem są one nieduże, mimo wszystko od czasu do czasu potrzebna jest pomoc specjalistycznych przychodni.