Menu strony
Psychika
poradnia rehabilitacyjna

Sport bywa piękny lecz i szkodliwy

Mówi się, że wykonywanie sportu to samo zdrowie i bez wątpienia w dużej części tak jest, ponieważ przez niego posiadamy wspanialszą kondycję, jak i również piękniejsze ciało. Jednak powinniśmy pamiętać, że w zależności od tego, na jaki rodzaj sportu się decydujemy, mamy szanse także podlegać różnego typu urazom. Od czasu do czasu są one niewielkie, jednak czasami niezbędna jest porada odpowiednich klinik.
terapia

Wybierz najlepszą psychoterapię - zmień poziom swojego życia

Wielu z nas zapewne nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak poważną kwestią mogą być różnego rodzaju problemy natury psychicznej, z którymi zmaga się sporo ludzi w Polsce. Z tego też powodu nie ma niczego dziwnego w tym, że ogólnie pojęta psychologia jako dziedzina nowoczesnej medycyny stoi w chwili obecnej na bardzo wysokim poziomie rozwoju, zaś każdy, kto tylko tego potrzebuje może bez najmniejszych nawet problemów skorzystać z fachowych usług związanych przykładowo z samym leczeniem.
alkohol

Czym jest alkoholizm oraz w jaki sposób rozpocząć jego odwyk?

Alkoholizm to bardzo trudna choroba, choć wielu ludzi ją lekceważy. Uznają, iż mogą bez kłopotów odstawić alkohol, a piją dla zabawy. Jednak nie jest to prawdą. Odstawienie alkoholu wcale nie jest takie proste, bowiem domaga się zarówno leczenia psychicznego, jak i odtrucia organizmu. W jaki sposób zrobić pierwszy krok? Zasadnicze jest przyznanie przed samym sobą, że mamy problem z alkoholem. Bez tego nic nie można zrobić.
Kobieta u lekarza

Psychika też przeżywa kryzys

Zataczająca coraz szersze kręgi fala zwolnień oraz bombardujące nas informacje o kryzysie negatywnie wpływają na naszą psychikę. Nawał obowiązków, lęk przed pójściem na L4, nawet jeśli jesteśmy chorzy, rywalizacja między pracownikami, nieszczere relacje w pracy i bezwzględność pracodawców, którzy mają świadomość, że na nasze miejsce czeka 10 chętnych – to wszystko sprawia, że żyjemy w nieustannym stresie, że często nieobce są nam stany lękowe. Warto wniknąć w głąb siebie, by nie przegapić momentu, gdy przekraczamy cienką granicę i przestajemy panować nad własnym życiem.