Menu strony
Psychika
terapia

Wybierz najlepszą psychoterapię - zmień poziom swojego życia

Wielu z nas zapewne nawet nie wie o tym, jak poważną kwestią mogą być różnego rodzaju problemy natury psychicznej, z którymi zmaga się całe mnóstwo ludzi w Polsce. Dlatego też właśnie nie ma niczego dziwnego w tym, że ogólnie pojęta psychologia jako dziedzina nowoczesnej medycyny stoi obecnie na bardzo wysokim poziomie rozwoju, a każdy, kto tylko tego chce może bez najmniejszych nawet problemów skorzystać z profesjonalnych usług związanych chociażby z samym leczeniem.
alkohol

Czym jest alkoholizm oraz w jaki sposób rozpocząć jego odwyk?

Alkoholizm to nad wyraz poważna choroba, chociaż wiele osób ją lekceważy. Uznają, że mogą bez problemu odstawić alkohol, a piją dla zabawy. Jednakże nie jest to prawdą. Odstawienie alkoholu wcale nie jest tak łatwe, bowiem domaga się tak samo leczenia psychicznego, jak też odtrucia organizmu. W jaki sposób zrobić pierwszy krok? Kluczowe jest przyznanie przed samym sobą, iż mamy problem z alkoholem. Bez tego nic nie można zrobić.
poradnia rehabilitacyjna

Sport bywa piękny lecz i szkodliwy

Mówi się, że wykonywanie sportu to samo zdrowie i bez wątpienia w dużej mierze tak jest, gdyż dzięki niemu posiadamy wspanialszą kondycję, jak oraz też piękniejsze ciało. Jednak musimy wspomnieć, że w zależności od tego, na jaki rodzaj sportu się zdecydujemy, mamy szanse również podlegać różnorakiego rodzaju kontuzjom. Od czasu do czasu są one nieduże, jednak czasami niezbędna jest pomoc odpowiednich klinik.
Kobieta u lekarza

Psychika też przeżywa kryzys

Zataczająca coraz szersze kręgi fala zwolnień oraz bombardujące nas informacje o kryzysie negatywnie wpływają na naszą psychikę. Nawał obowiązków, lęk przed pójściem na L4, nawet jeśli jesteśmy chorzy, rywalizacja między pracownikami, nieszczere relacje w pracy i bezwzględność pracodawców, którzy mają świadomość, że na nasze miejsce czeka 10 chętnych – to wszystko sprawia, że żyjemy w nieustannym stresie, że często nieobce są nam stany lękowe. Warto wniknąć w głąb siebie, by nie przegapić momentu, gdy przekraczamy cienką granicę i przestajemy panować nad własnym życiem.