Menu strony
Psychika
alkohol

Czym jest alkoholizm oraz w jaki sposób rozpocząć jego odwyk?

Alkoholizm to bardzo poważna choroba, chociaż wiele osób ją bagatelizuje. Uważają, że mogą bez trudności zerwać z alkoholem, a piją dla zabawy. Jednakże nie jest to prawdą. Odstawienie alkoholu wcale nie jest tak łatwe, bowiem wymaga zarówno leczenia psychicznego, jak też odtrucia organizmu. Jak zrobić pierwszy krok? Zasadnicze jest przyznanie przed samym sobą, że mamy kłopot z alkoholem. Bez tego nic nie można zrobić.
poradnia rehabilitacyjna

Sport bywa piękny lecz i szkodliwy

Stwierdza się, że wykonywanie sportu to samo zdrowie oraz bez wątpienia w znacznej mierze tak jest, bo przez niego posiadamy wspanialszą kondycję, jak oraz również piękniejsze ciało. Jednak powinniśmy wspomnieć, że w zależności od tego, na jaki rodzaj sportu się zdecydujemy, mamy szanse również podlegać różnorakiego rodzaju urazom. Czasem są one nieduże, mimo wszystko czasami niezbędna jest pomoc odpowiednich klinik.
terapia

Wybierz najlepszą psychoterapię - zmień poziom swojego życia

Wielu z nas prawdopodobnie nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak poważną kwestią mogą być rozmaite problemy natury psychicznej, z którymi zmaga się całe mnóstwo ludzi w Polsce. Dlatego też właśnie nie ma niczego dziwnego w tym, że ogólnie pojęta psychologia jako dziedzina współczesnej medycyny stoi obecnie na bardzo wysokim poziomie rozwoju, zaś każdy, kto tylko tego chce może bez jakichkolwiek kłopotów skorzystać z fachowych usług związanych chociażby z samym leczeniem.
Kobieta u lekarza

Psychika też przeżywa kryzys

Zataczająca coraz szersze kręgi fala zwolnień oraz bombardujące nas informacje o kryzysie negatywnie wpływają na naszą psychikę. Nawał obowiązków, lęk przed pójściem na L4, nawet jeśli jesteśmy chorzy, rywalizacja między pracownikami, nieszczere relacje w pracy i bezwzględność pracodawców, którzy mają świadomość, że na nasze miejsce czeka 10 chętnych – to wszystko sprawia, że żyjemy w nieustannym stresie, że często nieobce są nam stany lękowe. Warto wniknąć w głąb siebie, by nie przegapić momentu, gdy przekraczamy cienką granicę i przestajemy panować nad własnym życiem.