Menu strony
Siłownia

Pomagamy wybrać sprzęt do siłowni

Któż z nas nie chciałby posiadać własnej siłowni w domu, oczywiście nie mówimy o pełnym wyposażeniu siłowni, gdyż prawdopodobnie nie starczyło by nam miejsca, a jedynie o kilku najistotniejszych urządzeniach rozwijających najczęściej używane grupy mięśni.
biegacze

Ćwiczenia dla zdrowia

Bieganie czy rower? To pytanie zadaje sobie wielu Polaków, a odpowiedź jest banalna – obie te rzeczy! Jak wszyscy wiedzą, ruch dobrze wpływa na zdrowie ludzi. Do wyboru jest dużo różnych aktywności, nie trzeba się zatem zawężać do jednego.
pensjonat

Dokąd udać się na wymarzony urlop w Polsce?

Ilość miejsc, w które możemy się udać na urlop jest właściwie nieskończona. Wśród propozycji firm turystycznych znajdziemy bez problemu wiele ofert wyjazdów, które na pewno będą dla nas wspaniałą przygodą. Wszelkie te wycieczki będą jednak dla wielu bardzo kosztowną opcją. Polacy nie należą do zamożnych narodów a ceny wycieczek zagranicznych są dostosowane raczej do portfela średniej klasy Niemca, niż Polaka.
mężczyzna ćwiczący brzuszki

Skuteczne metody wspierania treningu

Ze Stanów Zjednoczonych przyszła do nas - razem z wytwórczością kinematograficzną - popularność i na zdrowy tryb życia, co jest nieco dziwne gdy wziąć pod uwagę statystyki dotyczące kwestii otyłości w tym państwie. Taka pozorna sprzeczność. Buduje się przeto i u nas sale gimnastyczne, powierzchnie do ćwiczeń modnie zwanych fitness clubami. Dbamy zatem o tężyznę. Jest to bardzo korzystne zjawisko.
Trening obwodowy

Jakiego rodzaju trening jest w stanie zapewnić najlepszą kondycję i piękną sylwetkę? Czy jest taki sposób? Oczywiście!

Ten trening jest najlepszy dla kogoś, kto preferuje aerobik i pracę na siłowni. Konsoliduje on bowiem trening aerobowy i siłowy. Umożliwia więc szybko spalać tłuszcz, co wpływa na bardziej korzystną sylwetkę. Używa się do niego niezbyt wielkie obciążenia, nie prowadzi więc do jakiegoś dużego rozrostu masy mięśniowej (nie jest to więc najbardziej odpowiednia metoda dla pragnących dość mocno powiększyć masę ciała).

Szukasz kondycji? Wsiądź na rower!

Długo można wymieniać pozytywne aspekty jazdy na rowerze. Jest to bardzo dobra możliwość dla osób chcących zrzucić parę kilo, jak i dla tych wzmacniających mięśnie i poprawiających kondycję lub po prostu relaksujących się w czasie odpoczynku. Rower spełni zadania środka komunikacji, spokojnie zastępując samochód i tramwaj. Dojazd do pracy czy szkoły nie będzie stanowił problemu, co więcej miniemy korki i inne przeszkody na drodze, a dodatkowo przyczynimy się do ochrony środowiska. Warto więc zastanowić się czy rowery miejskie to nie dobre rozwiązanie w temacie związanym z dojazdem do pracy.