Menu strony
Depresja
systemy modułowe

Kiedy a także czemu należałoby udać się do psychologa

Niekiedy świat wali ci się na głowę i nie potrafisz sam go dźwignąć. Cierpi twa dusza jak też ciało, nie potrafisz normalnie żyć. Wówczas należałoby pomyśleć o wsparciu!


Kiedy a także czemu należałoby udać się do psychologa

Gdy boli cię ząbek, możesz go samodzielnie wyrwać, ale czy się na to zdecydujesz? Nie, jak najprędzej umówisz się na wizytę u dentysty.
depresja

Światło dnia zastępowane lampą, czyli skuteczność światło terapii na jezienne depresje

Leczenie światłem to ciekawy i sprawdzony sposób na przeciwdziałanie objawom depresji. W krajach rozwiniętych terapia światłem znana jest od lat, w Polsce ta metoda dopiero wchodzi jako nowinka.
Lekarz

Kiedy nic już nie cieszy – powrót do życia po depresji

Psychologowie i zaciekawieni tematyką ludzkiej psychiki profesjonaliści od lat zastanawiają się, które możliwości leczenia tej choroby są skuteczne. Rozważaną przez nich kwestią jest także to, jak zmniejszyć niekorzystne dla psychiki skutki. Leczenie światłem, zwane też światłolecznictwem lub helioterapią polega na podejmowaniu różnego typu działań, które mają na celu zaoferowanie pomocy pacjentom przy wychodzeniu z chorób głównie o podłożu psychicz
nym.
Kiedy dusza choruje

Jak wybrać fototerapeutę

Aby trafnie dokonać wyboru danej metody leczenia, najlepiej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem, jakim jest terapia światłem, poznać salony wykwalifikowane w fototerapii i kierować się opiniami tylko wytrawnych i sprawdzonych specjalistów w tej branży. Współcześni mieszkańcy środkowej i północnej Europy nierzadko bowiem cierpią podczas zimy i jesieni na niedobór dostatecznej ilości światła słonecznego, którego nasi odlegli ewolucyjni przodkowie mieli wystarczająco dużo. Światło pełni istotną rolę w syntezie witaminy D, wpływa na samopoczucie, nastrój, cerę i kondycję psychiczną, więc jego odebranie wiąże się z niemiłymi doznaniami, które mogą wywołać nawet depresję sezonową.
Kobieta u lekarza

Zgłoś się do psychologa

Psychologia to niezwykle użyteczna gałąź wiedzy. Nie trzeba nikomu klarować, jak dużo ta nauka wnosi w ludzkie życie. Na tej nauce bazują nie tylko wszelkiego rodzaju terapie, które jako pierwsze kojarzą się z słowem „psychologia”. W pewien sposób opierają się na niej też socjologia, pedagogika, szeroko pojmowany marketing... i sporo innych.
człowiek w depresji

Jak dobrze pokonać depresję?

Depresja powoduje, że nasze autentycznie całe życie jest bezsensowne - to znaczy naturalnie nasz żywot ma wiele sensu, lecz nie zapomnijmy jednakowoż o tym, iż deprecha powoduje, że mamy mocno zaburzone postrzeganie świata. Najgorszy scenariusz: chociaż chorujemy na depresję, i tak praktycznie nie staramy się robić nic dobrego, aby nareszcie patrzeć na ten świat, ludzi, tak jak normalna osoba. Życie na tym świecie jest trudne, lecz bądź co bądź spora część przedstawicieli ludzkości umie jakoś poradzić sobie ze wszystkimi kłopotami. W tym tekście głównie o depresji sezonowej.
depresja człowieka

Lekarstwo na depresję

Depresja to poważne schorzenie - tak naprawdę odrobinę ludzie zapominają jak ciężkim przypadkiem jest osoba, która choruje na depresję, lecz po prostu nie leczy się. Oczywiście są różne rodzaje stanów depresyjnych, niektórzy ludzie sądzą, że dzisiaj dużo osób niby choruje na depresję, lecz zasadniczo nie jest ona przewlekła. Nieco w tym wszystkim jest prawdy, bo przecież jakby nie patrzeć nierzadko taki człowiek, który naprawdę choruje na depresję, nawet jeżeli nie chce walczyć, jest do tego zmuszony. Rodzina posyła go do zakładu psychiatrycznego i tyle.
przygnębiona kobieta

Co takiego zrobić, by w tym roku nie dopadła nas depresja sezonowa?

Depresja to koszmarna choroba, która niszczy porządnie naszą psychikę, lecz także cały organizm. Czyli jeśli nie będziesz starać się walczyć z depresją, w żadnym razie nie powinieneś nawet marzyć o szczęściu. Takie są realia! W jaki sposób jednakże mamy okazję walczyć z depresją sezonową, a więc tą chorobą, która jest w stanie uderzyć nas pewnego dnia, a potem na długi okres czasu skutecznie wyniszczyć? Nie jestem specjalistą, lecz w sumie mogę podać trochę efektywnych sposobów, dzięki którym będziesz miał okazję zawalczyć ze swoją depresją. Poczytaj ten artykuł.