Menu strony
Depresja
człowiek w depresji

Jak dobrze pokonać depresję?

Depresja sprawia, że nasze całe życie jest pozbawione sensu - tzn. naturalnie żywot każdego człowieka ma dużo sensu, ale nie zapominajmy jednak o tym, iż deprecha powoduje, że mamy mocno zaburzone postrzeganie rzeczywistości. Najgorszy scenariusz: choć cierpimy na chroniczną depresję, tak czy siak praktycznie nie robimy nic sensownego, aby wreszcie patrzeć na świat, ludzi, w taki sposób jak normalna osoba. To życie jest trudne, ale bądź co bądź spora część członków społeczeństwa umie jakoś poradzić sobie z wszelakimi bolączkami. W tym tekście głównie o depresji sezonowej.
przygnębiona kobieta

Co takiego zrobić, by w tym roku nie dopadła nas depresja sezonowa?

Depresja to koszmarna choroba, która wyniszcza porządnie naszą psychikę, lecz także organizm. Czyli jeśli nie będziesz starać się walczyć z depresją, w żadnym razie nie powinieneś nawet zamarzyć o szczęśliwym życiu. Takie są fakty! Jak jednak mamy możliwość zawalczyć z depresją sezonową, a więc chorobą, która może uderzyć nas pewnego dnia, a potem na dłuższy okres czasu skutecznie wyniszczyć? Nie jestem fachowcem, lecz tak naprawdę jestem w stanie podać trochę skutecznych metod, dzięki którym będziesz miał okazję zawalczyć z depresją. Przeczytaj owy tekst.
Kobieta u lekarza

Zgłoś się do psychologa

Psychologia to bardzo pożyteczna nauka. Nie trzeba nikomu klarować, jak wiele ta nauka wprowadza w nasze życie. Na tej nauce bazują nie tylko wszelkiego rodzaju terapie, które jako pierwsze kojarzą się z słowem „psychologia”. W pewnym sensie bazują na niej też socjologia, pedagogika, szeroko pojęty marketing... i wiele, wiele innych.
depresja

Światło dnia zastępowane lampą, czyli skuteczność światło terapii na jezienne depresje

Światłoterapia to interesujący i potwierdzony sposób na leczenie objawów depresji. W krajach skandynawskich terapia światłem znana jest od lat, w Polsce ta metoda wciąż jest niezgłębiona.
Lekarz

Kiedy nic już nie cieszy – powrót do życia po depresji

Psychologowie i zainteresowani tematyką ludzkiej psychiki specjaliści od lat zastanawiają się, które opcje leczenia tej choroby są najefektywniejsze. Rozważaną przez nich kwestią jest też to, jak zmniejszyć niedobre dla psychiki skutki. Leczenie światłem, zwane też światłolecznictwem albo helioterapią polega na podejmowaniu różnego rodzaju działań, które mają za zadanie pomoc pacjentom podczas leczenia z chorób głównie o podłożu psychicz
nym.
systemy modułowe

Kiedy a także czemu należałoby udać się do psychologa

Czasem świat wali ci się i nie potrafisz sam go udźwignąć. Cierpi twa dusza jak też ciało, nie umiesz normalnie żyć. Wtenczas należałoby pomyśleć o pomocy!


Kiedy a także czemu należałoby udać się do psychologa

Jeśli boli cię ząb, możesz go sam wyrwać, lecz czy się na to zdecydujesz? Na pewno nie, jak najszybciej umówisz się na wizytę u stomatologa.
Kiedy dusza choruje

Jak wybrać fototerapeutę

Aby jak najtrafniej dokonać wyboru określonej metody leczenia, najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samą kwestią, jaka jest terapia światłem, poznać gabinety wykwalifikowane w fototerapii i kierować się osądami tylko wytrawnych i sprawdzonych fachowców w tej branży. Współcześni mieszkańcy środkowej i północnej Europy nierzadko bowiem cierpią podczas zimy i jesieni na brak dostatecznej ilości światła słonecznego, którego nasi odlegli ewolucyjni przodkowie mieli pod dostatkiem. Światło ma niebagatelną rolę w syntezie witaminy D, wpływa na samopoczucie, nastrój, cerę i kondycję psychiczną, więc jego odebranie wiąże się z przykrymi doznaniami, które mogą powodować nawet depresję sezonową.
depresja człowieka

Lekarstwo na depresję

Depresja to poważne schorzenie - tak naprawdę odrobinę ludzie zapominają jak ciężkim przypadkiem jest osoba, która choruje na depresję, lecz po prostu nie leczy się. Oczywiście są różne rodzaje stanów depresyjnych, niektórzy ludzie sądzą, że dzisiaj dużo osób niby choruje na depresję, lecz zasadniczo nie jest ona przewlekła. Nieco w tym wszystkim jest prawdy, bo przecież jakby nie patrzeć nierzadko taki człowiek, który naprawdę choruje na depresję, nawet jeżeli nie chce walczyć, jest do tego zmuszony. Rodzina posyła go do zakładu psychiatrycznego i tyle.