Menu strony
Depresja
depresja człowieka

Lekarstwo na depresję

Depresja to poważna choroba - w sumie nieco ludzie zapominają jak trudnym przypadkiem jest taka osoba, która choruje na depresję, lecz po prostu nie leczy się. Naturalnie są bardzo różne typy stanów depresyjnych, niektórzy ludzie uważają, że w dzisiejszych czasach dużo osób niby choruje na depresję, lecz w zasadzie nie jest ona przewlekła. Trochę w tym można znaleźć prawdy, bo przecież jakby nie patrzeć często ten człowiek, który naprawdę choruje na depresję, nawet jeżeli nie chce walczyć, jest do tego zmuszony. Rodzina wysyła go do zakładu psychiatrycznego i tyle.
przygnębiona kobieta

Co takiego zrobić, by w tym roku nie dopadła nas depresja sezonowa?

Depresja to koszmarna choroba, która wyniszcza skutecznie naszą psychikę, ale również cały organizm. A więc jeżeli nie będziesz starał się walczyć z depresją, w żadnym razie nie powinieneś nawet marzyć o szczęściu. Tak to już jest! W jaki sposób jednakże mamy możliwość zawalczyć z depresją sezonową, a więc taką chorobą, która może uderzyć nas niespodziewanie, a później na dłuższy okres czasu efektywnie wyniszczyć? Raczej nie jestem fachowcem, ale tak naprawdę mogę podać nieco efektywnych metod, dzięki to którym będziesz miał możliwość walczyć z depresją. Posłuchaj mnie.
człowiek w depresji

Jak dobrze pokonać depresję?

Depresja sprawia, że nasze całe życie na tym świecie jest bez sensu - to znaczy naturalnie żywot każdego człowieka ma wiele sensu, ale nie zapomnijmy jednakowoż o tym, iż depresja sprawia, że mamy bardzo zaburzone postrzeganie rzeczywistości. Najgorszy scenariusz: choć chorujemy na depresję, tak czy siak praktycznie nie robimy nic odpowiedniego, aby nareszcie patrzeć na ten świat, ludzi, tak jak normalna osoba. To życie jest trudne, lecz bądź co bądź spora część ludzi potrafi jakoś tam poradzić sobie z wszelkiego rodzaju problemami. W akurat tym tekście przede wszystkim o depresji sezonowej.
Kobieta u lekarza

Zgłoś się do psychologa

Psychologia to dość użyteczna nauka. Nie musimy nikomu klarować, jak dużo ta nauka wprowadza w ludzkie życie. Na tej nauce bazują nie tylko wszelkiego rodzaju terapie, które jako pierwsze kojarzą się z słowem „psychologia”. W pewnym sensie stworzone są na niej także socjologia, pedagogika, szeroko rozumiany marketing... i wiele, wiele innych.
depresja

Światło dnia zastępowane lampą, czyli skuteczność światło terapii na jezienne depresje

Światłoterapia to interesujący i potwierdzony sposób na leczenie objawów depresji. W krajach skandynawskich terapia światłem znana jest od lat, w Polsce ta metoda wciąż jest niezgłębiona.
Lekarz

Kiedy nic już nie cieszy – powrót do życia po depresji

Psychologowie i zainteresowani tematyką ludzkiej psychiki specjaliści od lat zastanawiają się, które opcje leczenia tej choroby są najefektywniejsze. Rozważaną przez nich kwestią jest też to, jak zmniejszyć niedobre dla psychiki skutki. Leczenie światłem, zwane też światłolecznictwem albo helioterapią polega na podejmowaniu różnego rodzaju działań, które mają za zadanie pomoc pacjentom podczas leczenia z chorób głównie o podłożu psychicz
nym.
systemy modułowe

Kiedy a także czemu należałoby udać się do psychologa

Czasem świat wali ci się i nie potrafisz sam go udźwignąć. Cierpi twa dusza jak też ciało, nie umiesz normalnie żyć. Wtenczas należałoby pomyśleć o pomocy!


Kiedy a także czemu należałoby udać się do psychologa

Jeśli boli cię ząb, możesz go sam wyrwać, lecz czy się na to zdecydujesz? Na pewno nie, jak najszybciej umówisz się na wizytę u stomatologa.
Kiedy dusza choruje

Jak wybrać fototerapeutę

Aby jak najtrafniej dokonać wyboru określonej metody leczenia, najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samą kwestią, jaka jest terapia światłem, poznać gabinety wykwalifikowane w fototerapii i kierować się osądami tylko wytrawnych i sprawdzonych fachowców w tej branży. Współcześni mieszkańcy środkowej i północnej Europy nierzadko bowiem cierpią podczas zimy i jesieni na brak dostatecznej ilości światła słonecznego, którego nasi odlegli ewolucyjni przodkowie mieli pod dostatkiem. Światło ma niebagatelną rolę w syntezie witaminy D, wpływa na samopoczucie, nastrój, cerę i kondycję psychiczną, więc jego odebranie wiąże się z przykrymi doznaniami, które mogą powodować nawet depresję sezonową.