Menu strony
Ciąża
dziecko

Niebawem urodzi się dziecko – co powinno znaleźć się w wyprawce dziecięcej?

Pojawienie się na świecie potomka to w każdej rodzinie wielkie wydarzenie. Pojawienie się tego malutkiego człowieczka może naprawdę bardzo dużo zmienić. Trwające dziewięć miesięcy oczekiwanie to czas właściwy na to, aby na urodzenie się dziecka bardzo dobrze się przygotować. Pamiętać należy o zgromadzeniu odpowiedniej wyprawki, która umożliwi troskliwą opiekę nad dzieciaczkiem. Co powinno się w wyprawce znaleźć?
ciąża

Płód jako przyszły pacjent ma prawo do badań i leczenia

Panie w ciąży często mogą nie być świadome tego, że mają pełne prawo do wykonania złożonych badań prenatalnych. Złożone badania w czasie ciąży pozwalają na jej spokojny przebieg, bo kobieta ma mocną kontrolę nad tym, jak się czuje i ile wie. Ponadto dają one sporą szansę na ewentualne diagnozowanie wad płodu na bardzo wczesnym etapie. Możliwe jest wtedy prędkie podjęcie dobrze prowadzonego leczenia, jakie wspomoże zdrowie nienarodzonego jeszcze dziecka. Kompleksowe badania prenatalne NFZ refunduje we wskazany przepisami sposób. Przysługują one każdej brzemiennej kobiecie.
dziecko

Udało się - będziemy rodziną! Tylko co dalej? Czy poradzimy sobie z totalnie nowym zadaniem?

Czy współczesnym rodzicom jest łatwo? Raczej tak - powie pokolenie starsze – jednorazowe pieluchy, zupki w słoiczkach, piękne ubranka, kąciki zabaw dla dzieci. Kiedyś tego nie było... Chyba nie - powie pokolenie młodsze – konserwanty w jedzeniu, chińskie produkty dla dzieci, alergie, bezstresowe wychowanie i presja bycia idealnym rodzicem. Kiedyś tego nie było... Ale pytania o pierwsze kroki z maleństwem, które zadają sobie przyszli rodzice, pozostały chyba niezmiennie te same.
guma do ćwiczeń

Bardzo wielofunkcyjny przyrząd treningowy

Przyszła wiosna, a razem z jej przybyciem mnóstwo osób przypomina sobie o tym, że trzeba zadbać o zdrowie i udoskonalić figurę. Dla osób, które miast siłowni wolą poćwiczyć w zaciszu domowym, sklepy oferują sporo rozmaitych przyrządów i akcesoriów.
Kobieta w ciąży

Zdrowa mama

Zdrowie w ciąży to po prostu warunek konieczny. Ciężarne próbują się sensownie odżywiać, sprawdzają różne ćwiczenia, kupują preparaty witaminowe. Jak przeżyć ciążę bez problemów?
plastry

Prawdy oraz mity o implantach

Na temat implantów krąży bez liku niesprawdzonych sądów: że powodują stany zapalne jamy ustnej, że ciało błyskawicznie je odrzuca. Zdecydować się zatem na takowe trzecie zęby czy może nie?


Prawdy oraz mity o implantach

Straciłaś ząb? Można wypełnić próżnię w uzębieniu, zakładając most.
in vitro

Ciężki temat - co sądzisz o zabiegach in-vitro? Trzeba o tym rozmawiać.

Jakkolwiek niedużo się o tym na razie pisze, w dzisiejszych czasach coraz większa ilość kobiet ma trudności z zajściem w ciążę. Co negatywnie wpływa na kwestię naszej płodności i czy można temu zaradzić? In-vitro to niewątpliwie trudny temat, ale okazuje się, iż musi się z nim zmierzyć coraz większa ilość dziewczyn. Co ma niedobry wpływ na naszą płodność? W aktualnych czasach na pewno fakt, iż dziewczyny często odkładają decyzję o urodzeniu dzieci na odległą przyszłość. Jeszcze parędziesiąt lat wstecz kobiety zazwyczaj rodziły dziecko przed dwudziestym czwartym rokiem życia.