Menu strony
Ciąża
ciąża

Płód jako przyszły pacjent ma prawo do badań i leczenia

Kobiety w ciąży często mogą nie mieć świadomości tego, że posiadają pełne prawo do wykonania kompleksowych badań prenatalnych. Specjalistyczne badania podczas ciąży pozwalają na jej prosty przebieg, bo kobieta ma mocną kontrolę nad tym, w jaki sposób się czuje i ile wie. Ponadto dają one większą szansę na ewentualne określanie wad płodu na szczególnie wczesnym etapie. Możliwe jest wówczas niezwłoczne podjęcie właściwie prowadzonego leczenia, jakie uratuje zdrowie płodu. Kompleksowe badania prenatalne NFZ refunduje w określony przepisami sposób. Przysługują one każdej z kobiet w ciąży.
ear laryngolog

Smukła oraz wyrzeźbiona sylwetka to marzenie dużej grupy ludzi — możemy ją uzyskać pod bacznym okiem specjalisty

Dzisiaj ciężko wyobrazić sobie, by żył ktoś, komu nie zależałoby na pięknym wyglądzie.


Kobieta w ciąży

Zdrowa mama

Zdrowy tryb życia ciężarnej to właściwie konieczność. Kobiety starają się wzorowo odżywiać, sprawdzają specjalne aktywności, łykają witaminy. Jak przeżyć ciążę w zdrowiu?
in vitro

Ciężki temat - co sądzisz o zabiegach in-vitro? Trzeba o tym rozmawiać.

Chociaż niewiele się o tym jeszcze słyszy, w dzisiejszych czasach coraz większa ilość kobiet ma problemy z zajściem w ciążę. Co negatywnie wpływa na kwestie naszej płodności i czy można temu zaradzić? In-vitro to na pewno trudny temat, ale okazuje się, iż musi się z nim mierzyć coraz większa ilość kobiet. Co ma niekorzystny wpływ na naszą płodność? W współczesnych czasach przede wszystkim fakt, że kobiety zwykle odkładają decyzję o posiadaniu dziecka na odległą przyszłość. Jeszcze parędziesiąt lat wstecz kobiety często rodziły dziecko przed dwudziestym czwartym rokiem życia.
dziecko

Niebawem urodzi się dziecko – co powinno znaleźć się w wyprawce dziecięcej?

Narodziny dziecka to w każdej rodzinie podniosłe wydarzenie. Pojawienie się tego malutkiego człowieczka może naprawdę wiele zmienić. Czekanie przez dziewięć miesięcy to czas odpowiedni na to, aby na przyjście dzieciaczka doskonale się przygotować. Pamiętać trzeba o zgromadzeniu właściwej wyprawki, która pozwoli na właściwą opiekę nad dzieciaczkiem. Co musi się w wyprawce znaleźć?
dziecko

Udało się - będziemy rodziną! Tylko co dalej? Czy poradzimy sobie z totalnie nowym zadaniem?

Czy współczesnym rodzicom jest łatwiej? Chyba tak - powie pokolenie starsze – jednorazowe pieluchy, zupki w słoiczkach, piękne ubranka, kąciki zabaw dla dzieci. Kiedyś tego nie było... Chyba nie - powie pokolenie młodsze – konserwanty w jedzeniu, nowe produkty dla dzieci, alergie, bezstresowe wychowanie i presja bycia idealnym rodzicem. Kiedyś tego nie było... Jednak pytania o zmieniające się życie, które zadają sobie przyszli rodzice, pozostały chyba niezmiennie te same.
plastry

Prawdy oraz mity o implantach

Na temat implantów krąży wiele niesprawdzonych sądów: iż wywołują stany zapalne jamy ustnej, iż ciało prędko je odrzuca. Zdecydować się zatem na tego rodzaju trzecie zęby czy może nie?


Prawdy oraz mity o implantach

Straciłaś ząbek? Można zapełnić lukę w uzębieniu, nakładając most.
guma do ćwiczeń

Bardzo wielofunkcyjny przyrząd treningowy

Przyszła wiosna, a wraz z jej nastaniem wiele ludzi przypomina sobie o tym, że wypada zadbać o zdrowie i poprawić sylwetkę. Dla osób, które w miejsce siłowni wolą poćwiczyć w zaciszu domowym, sklepy proponują dużo różnych sprzętów i dodatków.