Menu strony
Związek
psycholog

Co zrobić aby uporać się z trudnościami w związku

Po latach małżeństwa wielokrotnie zdarza się, że czujemy się w związkuosamotnieni. Mamy wrażenie, że od jakiegoś czasu żyjemy z naszym partnerem osobno, mimo że pod jednym dachem. Kryzysy w długoletnim związku to to całkiem naturalna sprawa, musimy jednakże wiedzieć, w jaki sposób je zwalczyć. Niekiedy trzeba po prostu poświęcić sobie nawzajem więcej uwagi. Zdarza się jednak, że źródło problemu jest głębsze i wynika z jakiegoś poważniejszego zdarzenia w naszym życiu. Wówczas zazwyczaj trzeba pójść do psychologa, który pomoże nam lepiej zrozumieć przyczyny problemów w naszym związku oraz znalezieniu konkretnego rozwiązania.
sakupy

Jak leczy się alkoholizm? Jakie są najlepsze metody? Czy wszywka alkoholowa to dobry sposób?

Leczenia alkoholizmu to problematyczne zadanie, najbardziej często takie terapie zalicza się do modeli awersyjnych. Dosyć popularne w Polsce są tak zwane
kobieta

Psycholog w Krakowie

Aktualnie coraz częściej dochodzi do rozpadów małżeństw. Przyczyn jest wiele. Należą do nich między innymi różnica charakterów, niewierność, nadużywanie alkoholu, spory na tle finansowym, naganny stosunek do rodziny czy też niedobór seksualny. Acz obecnie główną przyczyną rozwodów jest tło finansowe- bardzo często ludzie są wyrzucani z pracy, młode osoby nie mogą jej znaleźć, a gdy już się ją posiada to zazwyczaj zarobki nie są stosowne do czynionej pracy. Warto, wtedy skorzystać z pomocy psychologa na przykład wpisując do wyszukiwarki hasło gabinet psychoterapii Kraków.
Przed wizytą sprawdź lekarza!

Jak sprawić, by małżeństwo pokonało kryzys?

Na początku funkcjonowania związku, partnerzy widza siebie przez różowe okulary i skupiają uwagę tylko na tym, co ich łączy. Czas spędzają głównie na przyjemnościach, ale w miarę trwania związku, mogą coraz mniej chwil spędzać na robieniu czegoś razem. Po ślubie, okres wielkiej szczęśliwości dobiega końca i wówczas bardzo ważna staje się zdolność radzenia sobie z problemami życia codziennego. Gdy sami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z problemami, nasz związek może uratować terapia małżeńska.
lekarz

Bolączki współczesnych kochanków

Więzi pomiędzy dwojgiem kochających się ludzi są zazwyczaj bardzo skomplikowane i niezwykle trudno wysnuwać ogólne wnioski. Ale jednej rzeczy możemy być pewni- dla większości par seks jest niezwykle ważnym czynnikiem, cementującym związek. Najczęściej temperatura w sypialni jest wyznacznikiem formy całego związku. Nie da się ukryć, że ludzie, którzy kochają się nawzajem i posiadają do siebie zaufanie, dużo częściej uprawiają miłość.