Menu strony
Związek
lekarz

Bolączki współczesnych kochanków

Więzi pomiędzy dwojgiem kochających się ludzi są najczęściej bardzo złożone i niezwykle trudno wysnuwać jakieś wnioski. Ale pewnej rzeczy możemy być pewni- dla wielu par seks jest bardzo ważnym elementem, spajającym związek. Bardzo często temperatura w łóżku jest wyznacznikiem kondycji całego związku. Nie da się ukryć, że osoby, które kochają się nawzajem i mają do siebie zaufanie, zdecydowanie częściej uprawiają miłość.
sakupy

Jak leczy się alkoholizm? Jakie są najlepsze metody? Czy wszywka alkoholowa to dobry sposób?

Leczenia alkoholizmu to trudne zadanie, najczęściej tego typu terapie zalicza się do modeli awersyjnych. Bardzo popularne w Polsce są tzw.
psycholog

Co zrobić aby uporać się z trudnościami w związku

Po latach małżeństwa wielokrotnie zdarza się, że czujemy się w związkuzagubieni. Mamy wrażenie, że od jakiegoś czasu nie możemy porozumieć się z naszym partnerem, choć mieszkamy pod jednym dachem. Kryzysy w małżeństwie to to całkiem naturalna sprawa, musimy jednak mieć świadomość, w jaki sposób je pokonać. Czasami można po prostu spędzić ze sobą więcej czasu. Zdarza się jednak, że źródło problemu jest głębsze i wynika z ze z błędów w zachowaniu, które wciąć powielamy w naszym życiu. Wtedy zdecydowanie powinniśmy pójść do psychologa, który pomoże nam lepiej zrozumieć przyczyny kłopotów w naszym małżeństwie oraz znalezieniu konkretnego rozwiązania.
kobieta

Psycholog w Krakowie

Aktualnie coraz częściej dochodzi do rozwodów. Przyczyn jest mnóstwo. Zaliczają się do nich na przykład konflikt charakterów, zdrada, nadużywanie alkoholu, awantury na tle finansowym, naganny stosunek do rodziny czy też niedosyt seksualny. Acz obecnie zasadniczą przyczyną rozwodów jest tło finansowe- coraz częściej ludzie są zwalniani z pracy, młode osoby nie mogą jej znaleźć, a gdy już się ją posiada to na ogół zarobki nie są odpowiednie do realizowanej pracy. Należy, wtedy skorzystać ze wsparcia psychologa na przykład wpisując do wyszukiwarki hasło gabinet psychoterapii Kraków.
Przed wizytą sprawdź lekarza!

Jak sprawić, by małżeństwo pokonało kryzys?

Na początku trwania relacji, partnerzy widza siebie przez różowe okulary i starają się dostrzegać jedynie to, co ich łączy. Czas spędzają głównie na przyjemnych rzeczach, ale w miarę jego upływu, coraz mniej czasu spędzają na robieniu czegoś wspólnie. Po ślubie, okres miesiąca miodowego się kończy i wówczas niezmiernie istotna staje się umiejętność radzenia sobie z problemami życia codziennego. Gdy sami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z rozwiązaniem problemów, nasz związek może uratować terapia małżeńska.