Menu strony
Związek
Przed wizytą sprawdź lekarza!

Jak sprawić, by małżeństwo pokonało kryzys?

Na początku funkcjonowania związku, partnerzy widza siebie przez różowe okulary i starają się dostrzegać jedynie to, co ich łączy. Czas spędzają głównie na przyjemnych rzeczach, ale w miarę jego upływu, coraz mniej czasu spędzają na robieniu czegoś razem. Po ślubie, okres miesiąca miodowego się kończy i wtedy bardzo istotna staje się umiejętność radzenia sobie z problemami życia codziennego. Gdy sami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z rozwiązaniem problemów, nasz związek może uratować terapia małżeńska.
psycholog

Co zrobić aby uporać się z trudnościami w związku

Po latach małżeństwa nierzadko zdarza się, że czujemy się w związkuzagubieni. Mamy wrażenie, że od jakiegoś czasu żyjemy z naszym partnerem osobno, mimo że pod jednym dachem. Problemy w długoletnim związku to nie jest rzeczą nadzwyczajną, trzeba jednakże wiedzieć, w jaki sposób je zwalczyć. Czasami można po prostu spędzić ze sobą więcej czasu. Zdarza się jednak, że przyczyna kryzysu jest znacznie głębsza i wynika z ze z błędów w zachowaniu, które wciąć powielamy w naszym życiu. Wówczas zazwyczaj powinniśmy pójść do terapeuty, który pomoże nam lepiej zrozumieć źródła problemów w naszym małżeństwie oraz znalezieniu konkretnego rozwiązania.
lekarz

Bolączki współczesnych kochanków

Więzi pomiędzy dwojgiem kochających się osób są zazwyczaj bardzo złożone i niezwykle ciężko wyciągać ogólne wnioski. Ale pewnej kwestii można być pewnym- dla wielu par seks jest bardzo istotnym czynnikiem, cementującym związek. Bardzo często temperatura w sypialni jest papierkiem lakmusowym kondycji całego związku. Nie da się ukryć, że osoby, które kochają się nawzajem i mają dla siebie wiele zrozumienia, dużo częściej oddają się miłosnym uniesieniom.
sakupy

Jak leczy się alkoholizm? Jakie są najlepsze metody? Czy wszywka alkoholowa to dobry sposób?

Leczenia alkoholizmu to trudne zadanie, najczęściej tego typu terapie zalicza się do modeli awersyjnych. Bardzo popularne w Polsce są tzw.
kobieta

Psycholog w Krakowie

Aktualnie coraz częściej dochodzi do rozwodów. Przyczyn jest mnóstwo. Zaliczają się do nich na przykład konflikt charakterów, zdrada, nadużywanie alkoholu, awantury na tle finansowym, naganny stosunek do rodziny czy też niedosyt seksualny. Acz obecnie zasadniczą przyczyną rozwodów jest tło finansowe- coraz częściej ludzie są zwalniani z pracy, młode osoby nie mogą jej znaleźć, a gdy już się ją posiada to na ogół zarobki nie są odpowiednie do realizowanej pracy. Należy, wtedy skorzystać ze wsparcia psychologa na przykład wpisując do wyszukiwarki hasło gabinet psychoterapii Kraków.