Menu strony
Małżonkowie
Przed wizytą sprawdź lekarza!

Czy terapia małżeńska jest w stanie uratować rozpadające się małżeństwo?Jak można uratować rozpadający się związek małżeński?

Obecnie coraz częściej dochodzi do rozwodów. Przyczyn jest wiele. Należą do nich między innymi konflikt charakterów, niewierność, nałóg alkoholowy, awantury na tle finansowym, naganny stosunek do rodziny czy też niedobór seksualny. Acz obecnie główną przyczyną rozwodów jest tło finansowe- bardzo często ludzie są wyrzucani z pracy, młode osoby nie mogą jej zdobyć, a gdy już się ją posiada to zazwyczaj zarobki nie są stosowne do czynionej pracy. Należy, wtedy skorzystać z pomocy psychologa na przykład psycholog warszawa, ponieważ rozwód należy zaliczyć do ostatecznego wyboru.
Przed wizytą sprawdź lekarza!

Jak sprawić, by małżeństwo pokonało kryzys?

Na początku trwania relacji, partnerzy widza siebie przez różowe okulary i skupiają uwagę tylko na tym, co ich łączy. Czas spędzają głównie na przyjemnych rzeczach, ale w miarę jego upływu, mogą coraz mniej chwil spędzać na robieniu czegoś we dwójkę. Po ślubie, okres wielkiej szczęśliwości dobiega końca i wówczas niezmiernie ważna staje się umiejętność radzenia sobie z problemami życia codziennego. Gdy sami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z rozwiązaniem problemów, nasz związek może uratować terapia małżeńska.