Menu strony

Dobrze opracowany plan to podstawa udanego urlopu

Wakacyjny odpoczynek można sobie zaplanować na mnóstwo rozmaitych i atrakcyjnych sposobów. Z reguły jednak próbujemy go zaplanować tak, by mieć kontakt z wodą. Nie wszyscy z nas lubią przebywać na przeludnionych plażach nad morzem, które często potrafi zepsuć wakacje przez brzydką pogodę. W naszym kraju na szczęście nie brakuje alternatywnych rozwiązań spędzania wolnego czasu nad wodą.

Kolejne tematy

Plusy nordic walking

nordic walking
W czasach, gdy przychodzi nam nieraz z konieczności tkwić naprawdę niewiarygodnie dużo czasu w bezruchu, przy pracy biurowej, nad dokumentami, przed komputerem, robi się coraz bardziej cenna każda forma ruchu, jaką możemy wykonywać. Mało prozdrowotna, ale ciągle wartościowa okazuje się porcja aktywności, jakiej wymaga choćby uporządkowanie mieszkania. Ale kiedy idzie o zalety zdrowotne, o wiele bardziej mądrze oddać się innym rodzajom aktywności – porządkowanie i czyszczenie obciążają kręgosłup, stawy i w inny sposób boleśnie nadwerężają i tak wykończone bezruchem fragmenty naszego organizmu.


Bardzo popularne są też wczasy nad jeziorem, które mają wiele zalet. Co ważne jeziora charakteryzują się tym, że nie są aż tak bardzo zalewane przez wczasowiczów. Oznacza to, że urlop możemy nad mini spędzać w spokojnej i kameralnej atmosferze, co jest doskonałą okazją do wyciszenia się a także naładowania baterii. Jeziora w Polsce mają to do siebie, że na ogół okolone są piękną i niezniszczoną przez człowieka przyrodą, której próżno wypatrywać w największych kurortach morskich.

nad wodą
Wczasy nad jeziorem to zatem nie tylko leżenie na dzikiej plaży oraz kąpanie się. To również jedyna szansa na obcowanie z naturą, spacerowanie po lesie czy oglądanie innych atrakcji przyrodniczych. To także możliwość oddychania świeżym, zdrowym powietrzem. Wyprawy nad jezioro [jacht maxus 33] jest świetną okazją do spędzenia wolnych chwil ze znajomymi. Wprost wymarzonym miejscami do tego celu będą z pewnością domki letniskowe w Sulęczynie.

Sulęczyno ma do zaoferowania gościom domki, które są stosunkowo tanie, kosztują przeważnie od trzydziestu do 40 złotych na dobę. Ich zaletą jest to, że możemy się do nich wybrać w większej grupie osób. Wystarczy jedynie nieco wcześnie zrobić rezerwację oraz przelać odpowiednią zaliczkę, by cieszyć się domkami na pełną wyłączność. Przykładowy domek na Kaszubach być może nie da tak luksusowych warunków jak w hotelach, ale na pewno nie można tu mówić o trudnych warunkach.

W okolicach domków zawsze znajdzie się mnóstwo atrakcji, które pozwolą sympatycznie spędzić wolny czas. Dobrze przygotowane boiska do piłki nożnej czy też koszykówki to nie jedyne z tychże atrakcji. Dla ludzi lubiących sport czekają korty tenisowe. W takich zakątkach turystycznych zawsze także możemy liczyć na restauracje czy też knajpki, w których możemy napić się piwa i rozmawiać na przeróżne tematy. Prócz tego możliwe jest zaaranżowanie kiełbasek przy ognisku lub też grilla.
Zaczerpnięte z:
Dodał: S.D.
2019/01/29, 07:17